Plaukų stilistė pataria, kaip formuoti plaukus

Patarimais dalinasi plaukų stilistė Liuda Sluinskytė.

1. Ar įmanoma plaukus sugarbanoti naudojantis tik džiovintuvu ir šukomis? Ar tai - labai sunku?

 

Įmanoma, tačiau tam reikia tikrai gerų įgūdžių. Šiais laikais džiugina tai, kad yra tikrai sukurta naujų prietaisų, kurie padeda gražiai pasidaryti plaukus nenaudojant šepečio ir džiovintumo.


2. Kokie iš viso yra plaukų garbanojimo būdai?

 

Galima plaukus garbanoti su šepečiu ir džiovintuvu, galima naudoti karštus įrankius, tokius kaip tiesintuvas ar garbanojimo žnyplės, galima garbanoti su specialiais garbanojimo įrankiais, kurie patys įtraukia plaukus, galima iš vakaro susipinti kasas/ kuodą ant drėgnų plaukų, galima garbanoti ir naudojant kojines. Ko tik žmonės nesusigalvoja šiais laikais.


3. Ar labiau kenkia kelis kartus per savaitę pasinaudoti plaukų garbanojimo prietaisu, ar pasidaryti ilgalaikį cheminį garbanojimą?

 

Čia sunku atsakyti. Kiek meistrų, tiek nuomonių. Priklauso koks yra cheminis garbanojimas, kaip jis atliekamas. Kaip ir priklauso, koks tas garbanojimas kelis kartus per savaitę ir su kuo. Abudu yra blogai plaukams, jeigu yra atliekama agresyviai.


Plaukų stilistė Liuda Sluinskytė
Plaukų stilistė Liuda Sluinskytė
Rasa Linkaitė


4. Kaip dažnai galima modeliuoti/formuoti/tiesinti ar garbanoti plaukus, kad jų "nesudegintum"?

 

Priklausomai nuo plaukų būklės, apsaugos nuo karščio ir technikos. Mano nuomone modeliuoti plaukus su tiesintuvu ar kitokiu karštu garbanokliu reikia saikingai. Mano klientės, atsisakiusios tokių prietaisų turi dabar tikrai gražesnius plaukus ir džiaugiasi juos atsiauginusios. Dabar yra sukurta tikrai gerų prietaisų, kuriais galima gražiai susišukuoti be didesnės žalos plaukams (Dyson Airwrap). 


5. Kaip reikia paruošti plauką prieš garbanojant? Ką naudoti po to, kai išsiplauni galvą?

 

Jeigu garbanos nesilaiko, aš visada rekomenduoju išsiplauti galvą tik su šampūnu, nedėti jokių papildomų priemonių, tokių kaip kondicionieriai, aliejukai ir kaukės. Reikia, kad plaukas būtų sausas. Toks plaukų paruošimas, žinoma, rekomenduotinas išskirtiniais atvejais. 

 

6. O ką daryti, kad garbanos ilgiau laikytų?

 

Kad garbanos laikytų, išsiplovus galvą galima plaukus pasitepti putomis. Išdžiovintuose plaukuose jau bus fiksacijos. Prieš sukant plaukus garbanojimo žnyplėmis arba tiesintuvu, galima plaukus papurkšti jūros druska, arba skysčiu su fiksacija, kuris skirtas naudoti prieš sukant garbanas. Jeigu naudojamas toks prietaisas, kaip Dyson airwrap arba kitoks, kuris suka plaukus kartu juos ir džiovindamas, taip pat tinka putos arba kitoks purškaliukas su fiksacija, kuris skirtas naudoti pries plaukų džiovinimą/ garbanojimą. Susuktos garbanos fiksuojamos plaukų laku. 


7. Gal galite pasakyti paprastos šukuosenos pavyzdį - kaip tvarkytis plaukus, kad nuo atsikėlimo iki išėjimo iš namų, per tą valandėlę, kol geri kavą ir tvarkaisi plaukus, jau spėtum atrodyti pasiruošusi ir tvarkinga?

 

Lengviausias būdas namuose turėti Dyson airwrap ar panašaus tipo plaukų džiovintuvą arba bigudukus. Išsiplovus galvą drėgnus plaukus patepti putomis, prasidžiovinti su šepečiu, o kai plaukuose liks 10/20% drėgmės, prašukuoti juos ir susukti į bigudukus. Ramiai papusryčiauti, tuo metu plaukai apdžius. Prieš išeinant plaukus išsiliesti, lengvai prapurtyti ar prašukuoti retomis šukomis. Fiksuoti laku.:) 

 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis