Švelnus kūno prausimas – kaip apsaugoti odos mikrobiomą?

Mikrobioma – tai organizme ir ant kūno gyvenančių mikrobų visuma, susidedanti iš bakterijų, virusų ir grybelių.

Šie mikroorganizmai ne tik pasyviai gyvena mūsų organizme, bet ir yra svarbūs mūsų sveikatai.


Odos mikrobioma vaidina svarbų vaidmenį mūsų odos bendrai sveikatai ir padeda apsisaugoti nuo įvairių odos problemų, todėl nepaprastai svarbų ją išlaikyti sveiką.      

 

Kokios įtakos odos mikrobiomai turi prausimasis?


Prausiant odą priemonėmis, kurių sudėtyje yra agresyvių paviršiaus aktyviųjų medžiagų, odos ir mikrobiomos sąveika gali sutrikti. Tokios paviršiaus aktyviosios medžiagos iš dalies pašalina ant odos esančias bakterijas, išsausina odą, sutrikdo jos barjero funkciją. Dėl to gali pakisti odos pH ir mikrobiomą sudarančių mikroorganizmų sudėtis, tuomet įvairūs patogenai ir alergenai lengviau prasiskverbia į odą ir ji tampa jautri.      


“Eucerin pH5” prausimosi priemonės, kurių sudėtyje yra švelnių paviršiaus aktyviųjų medžiagų, apsaugo jautrią odą, ji išlieka sudrėkinta net ir dažnai prausiantis. Visų linijos priemonių pH yra 5 – toks yra ir sveikos odos bei optimalus pH mikrobiomai. Oda švelniai nuprausiama, palaikoma jos barjero funkcija, todėl patogenai ir alergenai negali prasiskverbti į odą. 

 

Kaip turėčiau rūpintis odos mikrobioma?


Subalansuota mityba ir skysčių vartojimas gali padėti išlaikyti sveiką ir gražią odą iš vidaus. Mažiau streso, aplinkos taršos bei žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ar alkoholis taip pat gali prisidėti prie sveikos odos mikrobiomos.      


Kalbant apie muilą ir kūno prausiklius, švelnus valymas taip pat naudingas odos mikrobiomai. Švelnus valymas palaiko natūralų odos pH balansą ir optimalią aplinką sveikai odos mikrobiomai. 


Ieškokite prausimosi priemonių su ypatingai švelniomis aktyviosiomis paviršiaus medžiagomis ir subalansuotu pH, kad užtikrintumėte natūralią odos apsaugą ir išsaugotumėte odos atsparumą. Tokie švelnūs prausikliai kaip Eucerin pH5 dušo aliejus  arba pH5 švelnus dušo gelis, pasižymi pH pusiausvyros sistema (unikali Eucerin sistema), galinčia atkurti natūralią odos pH vertę. 


Naudojant prausimosi priemones, kurių pH yra optimalus, oda tampa mažiau jautri, atsparesnė aplinkos veiksniams, apsaugoma jos mikrobioma.       


Karolina Kriukelytė–Slavinskienė, aktorė
Karolina Kriukelytė–Slavinskienė, aktorė
Andriaus Vengalio nuotrauka

 

Net gėda prisipažinti, kad aš – tokia odos priemonių mylėtoja – niekada nenaudodavau dušo aliejaus, nes visada rinkdavausi tik dušo žėlę. Tačiau dušo aliejus – toks atradimas! Jis švelniai suputoja, minkština odą, nepalieka nemalonaus riebumo. Be to labai džiaugiuosi, kad vonioje nebėra, kaip mano vyras sako, 100 priemonių. Eucerin pH5 dušo aliejumi ir geliu dalinuosi ir su vaikais, nes priemonės tinka visai šeimai. Džiaugiuosi ir rekomenduoju išbandyti visiems!

Užsakymo nr.: PT_75446

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis