Visa tiesa apie krūtų didinimą – kaip nepasiklysti tarp tikrovės ir mitų?

Apie vieną dažniausių plastinių operacijų visame pasaulyje – krūtų didinimą – galime rasti gausybę informacijos. Kai kurios naujienos – pirmoji pagalba susidarant pirmąjį įspūdį, o kai kurios iš jų – gali klaidinti. Ką svarbu žinoti apie krūtų didinimą ir su kokiais dažniausiais mitais susiduria gydytojai savo praktikoje?

Ar gali implantais padidintos krūtys atrodyti natūraliai? Ar po operacijos pavyks maitinti kūdikį krūtimi šie ir kiti klausimai kyla moterims, kurios pradeda domėtis galimybe koreguoti krūtinę. Kaip yra iš tiesų? 5 dažniausi mitai ir ką apie juos būtina žinoti.


1. Didinti krūtis implantais nesaugu


Nors kiekviena operacija yra chirurginė intervencija ir prieš jai ryžtantis kartu su gydytoju svarbu įvertinti visas rizikas, didinti krūtis implantais yra saugu. Tačiau „Nordclinic plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Andrius Pajėda atkreipia dėmesį, kad būna atvejų, kai moterys pageidauja itin didelių krūtų, o tai gali būti nesaugu ir sukelti komplikacijas – tempti odą, atsiverti žaizdos. ,,Perlenkti lazdą siekiant atitikti visuomenės normas moteriškumo standartą, simbolį dideles krūtis, yra nesunku, tačiau ar tai tiks individualiai moteriai pagal jos kūno sudėjimą? Svarbu įsiklausyti į chirurgo rekomendacijas, kokį implantą galima dėti, kad galutinis rezultatas džiugintų ir būtų ilgalaikis, pabrėžė gydytojas A. Pajėda.


2. Krūtys atrodys nenatūraliai


Tai klaidinga nuomonė, kuri gyvuoja dešimtmečius. Tiesa ta, kad padidintos krūtys prieš daugelį metų atrodė kiek nenatūraliai, tačiau nuo to laiko technologijos gerokai patobulėjo. Kadangi vis daugiau moterų pageidauja natūraliai atrodančių krūtų, technologijos ir inovacijos pažengė į priekį, kad sukurtų būtent tai. Nuo implantų medžiagų iki implanto tipo ir net gydytojo naudojamų technikų, padidintos krūtys šiandien labai primena natūralias krūtis. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį, kad jei krūtys nuo A dydžio bus padidintos iki F – jos atrodys nenatūraliai. Visai kita situacija, kai pereinama nuo B iki C ar D dydžio. Kiekvienas atvejis yra labai individualus, jei siekiama natūralumo, svarbu atkreipti dėmesį į gydytojo rekomendacijas, o ne į žiniasklaidoje matomus ar draugių pavyzdžius.


Andrius Pajėda
Andrius Pajėda
Pranešimas spaudai


3. Po operacijos nebebus galima maitinti krūtimi


Nėščiosioms ar planuojančioms susilaukti vaikų moterims neramu, ar jos galės žindyti? Atliekant krūtų didinimo operaciją, krūtų implantai įdedami tarp krūtinės ląstos sienelės ir krūties, vengiant pažeisti krūties latakus ar pieno liaukas, iš kurių išsiskiria pienas, tad dažniausiai krūtų korekcija implantais neturi įtakos sklandžiam žindymui. Pieno išsiskyrimas gali būti apribotas, jei operacijos metu tarp liaukos ir spenelio esantys latakėliai būtų pažeisti, (nors šansai labai menki), tada moteris žindyti jau negalėtų. Pasak gydytojo Andriaus Pajėdos, jei spenelio ir liaukos kontaktas nenutraukiamas, moteris gali maitinti krūtimi. Žindymas neturės įtakos implantams, tačiau bendras krūtų dydis ir forma gali skirtis, todėl jei yra galimybė, rekomenduojama krūtis koreguoti implantais po nėštumo ir žindymo.


4. Implantus reikės keisti kas dešimt metų


Kiek laiko tarnauja krūtų implantai? Vienareikšmiško atsakymo nėra. Pagal naujausias rekomendacijas, jei moteris sveika, reguliariai tikrinasi, (rekomenduojama patikra kartą per metus), aplink implantą nesikaupia skysčiai ir nėra jokių komplikacijų - dešimtmetis nėra rodiklis atlikti pakartotinę operaciją, tačiau būtina save stebėti. ,,Jei racionaliai parinktas implanto dydis, moteris yra sveika, implantas galėtų tarnauti iki dešimties metų. Per tą laikotarpį moteris gali priaugti ar numesti svorio, susilaukti vaiko. Kūnas aplink implantą keisis priklausomai nuo pokyčių, tad ir krūtis atrodys kitaip. Be to, aplink implantą gali formuotis kapsulė, jį spausti, atsirasti krūties asimetrija, deformacija, tuomet reikia atlikti korekciją. Tad kiekviena situacija yra individuali ir tai, kiek laiko tarnaus implantas, priklauso tiek nuo moters gyvenimo būdo, tiek nuo vykstančių pokyčių jos organizme bei kaip prisitaiko pats implantas, atkreipė dėmesį gydytojas A. Pajėda.


5. Rezultatas bus akivaizdus iš karto


Krūtinė padidėja iš karto, tačiau aiškus jos kontūras ir forma susiformuoja tik praėjus 6 mėnesiams. ,,Iš pradžių implantas organizmui yra svetimkūnis, tad po operacijos krūtinė patinsta. Laikui bėgant jis mažėja, tad ir galutinį rezultatą galime vertinti praėjus tik pusmečiui, sakė gydytojas A. Pajėda.


Gydytojo teigimu, tobulo implanto nėra. Turi būti ir elegantiška, ir praktiška, ir kuo mažiau problematiška, pagal tai ir reikia rinktis implantus. ,,Domėtis yra būtina ir naudinga, moterys diskutuoja, ieško sau tinkamiausių sprendimų, tačiau kartu su gydytoju svarbu išsiaiškinti, kokios realios galimybės ir rezultatai gali būti pasiekti.

 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis