Kojų grožis (ir sveikata) – rūpestis ne tik vasarą

 

Įprastai didžiausias dėmesys, puoselėjimo ritualai ir kitos procedūros kojoms atliekamos būtent šilčiausiu metų laiku. Juk suknelės, sijonai, šortai ir kiti panašūs rūbai pabrėžia kojas, tad vasarą jos privalo būti tobulos. O rudenį keliais sluoksniais jaukiai apsigaubę šildančiais audiniais įsisukame į darbų ir pareigų ratą, dažniau pagalvojame nebent apie gręsiantį peršalimą nei savo kojų grožį bei sveikatą.

Visgi meilei sau išskirtinio sezono nėra. Ir kaip sena patarlė moko roges ruošti vasarą, o ratus žiemą, taip ir savo kojų grožiu bei sveikata pasirūpinti pats geriausias laikas – šaltasis sezonas. Juolab kad tas rūpestis iš tiesų gali būti toks paprastas, malonus ir net stilingas. Taigi, ką dėl savo kojų grožio vasarą galima padaryti dabar? Paslaptis paprasta – dėvėti kompresines kojines, pėdkelnes.


Įprasta manyti, kad kompresinių kojinių mūvėjimas reikalingas tik sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms, ir tai iš dalies yra tiesa. Kompresinės kojinės rekomenduojamos venų varikozei, trombozei, edemai ir kitoms panašioms ligoms gydyti. Tačiau be reikalo terminas „kompresinės kojinės“ poruojamas tik su gydymo samprata ir yra apgaubtas daugybe kitų mitų. Iš tiesų jos puikiai gali pasitarnauti ir kaip gražių, sveikų kojų palaikymo priemonė, prevencinis būdas norint apsisaugoti nuo galimų kraujotakos problemų.


Tad ar verta tik dėl tam tikrų įsitikinimų, arba kitaip – mitų – paaukoti savo sveikatą? Juk visuomet geriausia išsiaiškinti visus neraminančius ar net erzinančius klausimus ir nieko neaukoti, tik pasistengti padaryti viską, kas priklauso nuo žmogaus, kad būtų galima džiaugtis ne tik kojų, bet ir paties žmogaus sveikata bei grožiu.

 

Dažniausi mitai apie kompresines kojines:


Sunku apsimauti. Kompresinių kojinių veikimo esmė – stiprus suspaudimas. Būtent dėl to gali atrodyti, kad tokias kojines yra sudėtinga apsimauti. Skirtumas nuo įprastai dėvimų kojinių, ypač pradedant ir pratinantis prie kompresinių, išties gali jaustis, tačiau palengvinti šių kojinių apsimovimą gali padėti papildomos priemonės, tokios kaip guminės pirštinės.


Prastas spalvų pasirinkimas. Šis mitas atkeliavęs iš senesnių laikų, kai kompresinių kojinių pasiūla iš tikrųjų buvo ribotų spalvų, dažniausiai tik dviejų – juodos ir rudos (ir ne kūno spalvos, o iš tiesų rudos spalvos). Šiuolaikinės kompresinės kojinės žavi spalvų ir net raštų įvairove, todėl gali tapti ir puikia stiliaus detale. Pavyzdžiui, SIGVARIS gamintojo linijos MICROFIBER SHADES arba MAGIC išsiskiria spalvingumu.


Skirta tik vyresnio amžiaus žmonėms. Ilgas sėdimas ir stovimas darbas palieka savo žymę, todėl net „močiučių“ ligomis pavadinamos problemos, deja, neaplenkia ir jaunų žmonių. Žinoma, pirmieji sėdimo ar stovimo darbo padariniai neišryškėja taip greitai, todėl kartais ir atrodo, kad negalavimai pasiveja tik vyresnius – štai dėl ko tokia svarbi yra prevencija.


Tinka tik moterims. Šis mitas išties labai dažnas, nes statistiškai didesnė moterų nei vyrų dalis susiduria su venų ligomis, sutrikusia kraujotaka ir dėl to renkasi dėvėti kompresines kojines. Tačiau svarbu paminėti, kad vyrų kraujotakos problemos, deja, taip pat neaplenkia, todėl kompresinės kojinės tikrai nėra tinkamos išskirtinai tik moterims – gamintojas SIGVARIS siūlo tiek vyrams, tiek ir moterims sukurtą skirtingų modelių MICROFIBER SHADES liniją.

 

Daugiau informacijos rasite: https://www.idemus.lt/

Užsakymo nr.: PT_65565

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis