Elektrinis dantų šepetėlis su dirbtiniu intelektu – susipažinkime su „Oral-B Genius X“!

Rinkoje ką tik pasirodė naujas „Oral-B“ elektrinis dantų šepetėlis – „Genius X“. Tai pirmasis elektrinis dantų šepetėlis su dirbtiniu intelektu. Kuo jis skiriasi nuo ankstesnių šepetėlių, kaip jame pritaikytas dirbtinis intelektas, o svarbiausia – ką galite pasakyti 2 savaites reguliariai ir tinkamai naudoję šį ultragarsinį dantų šepetėlį?

Kas gi yra elektrinis dantų šepetėlis su dirbtiniu intelektu?


Dirbtinis intelektas vis dar naujovė mūsų kasdieniame gyvenime. Nors pati sąvoka yra gana plati ir sunkiai apibrėžiama, ji žadina kolektyvinę vaizduotę ir primena mokslinę fantastiką. Tačiau tie, kurie gerai išmano šią temą, žino, kad net ir šiuolaikiniuose buitiniuose prietaisuose nėra dirbtinių smegenų, galinčių už mus išspręsti konkrečius uždavinius. Kita vertus, daugybė patentų kartu vadinami dirbtiniu intelektu ne be priežasties. Paprastai dirbtinis intelektas suprantamas kaip prietaisuose integruoti moduliai, kurie pagal tam tikrus algoritmus verčia juos su mumis „bendradarbiauti“, taip palengvindami mūsų gyvenimą. Taigi nors telefono programėlė nepajėgs už mus apsipirkti, tačiau tikrai pagelbės sudaryti pirkinių sąrašą, sužinoti prekių kainas ir tokiu būdu palengvins mūsų gyvenimą.


Turbūt dabar jau įdomu sužinoti apie tai, kam dirbtinis intelektas reikalingas dantų šepetėlyje? Viskas labai paprasta, nors pats procesas, skirtas padėti mums atlikti paprasčiausius kasdienius dalykus, tikrai nėra paprastas. Jei trumpai, elektrinis dantų šepetėlis analizuoja tai, kaip mes valomės dantis ir „pataria“, kaip galėtume tai daryti optimaliau. „Genius X Oral B“ elektrinio dantų šepetėlio pirmtakas yra „Genius 10000N“. Pastarasis nepasižymėjo galimybe analizuoti, kaip mes valomės dantis – jis siūlė tik vieną būdą. Jums tereikėjo atsistoti priešais savo telefoną, kurioje speciali programėlė analizavo jūsų valymo judesius ir paveikslėliais galėjo pasakyti: „Aha, čia jau išvalei – dabar pereik į kitą vietą“. „Genius X“ modelis daug išmanesnis. Jo kūrėjai išnanalizavo, kaip dantis valosi tūkstančiai žmonių. Tokiu būdu dantų šepetėlis galėjo greitai „išmokti“ įvairių įprastų judesių. „Genius X“ modelyje taip pat įmontuotas giroskopas, kuris leidžia pasiekti nematomas burnos ertmės vietas.

 

„Genius X“ – pirmas įspūdis


Pirmas įspūdis – oho! Mano bandytas dantų šepetėlis buvo juodos „Midnight Black“ (vidurnakčio juodos) spalvos. Iš karto supratau, su kuo ji asocijuojasi – su sėkmingu gyvenimu didmiestyje, skoningai įrengtu butu, apgalvotu ir minimalistiniu vonios kambariu, sąmoninga ir sveika gyvensena. Kitaip tariant, dantų šepetėlis, vertas tikro džentelmeno ar tikros ledi vonios kambario. Santūrių formų, pagamintas iš brangių medžiagų. Iš pradžių abejojau, ar juoda spalva ilgai išsilaikys, bet juk savo daiktus prižiūri, kad jie kuo ilgiau išliktų kaip nauji.„Oral-B Genius X“
„Oral-B Genius X“
Gamintojo nuotr.„Genius X“ ultragarsinis dantų šepetėlis labai paprastas ir akivaizdžiai intuityvus naudoti. Jame tik du mygtukai, kurie atlieka kelias funkcijas – vienas įjungia dantų šepetėlį, o kitas keičia veikimo režimą. Naudoti dantų šepetėlį išmokau per 2 minutes, tačiau priprasti prie jo naudojimo užtruko keletą dienų.


Juodas kelioninis dėklas stilingas ir dailus. Beje, jis veikia ir kaip įkroviklis. Todėl jei kelionės metu norėsi įkrauti dantų šepetėlį, lengvai galėsi tai padaryti – labai praktiška.


Komplekte telefono laikiklio vonios kambariui nėra, bet jo ir nereikia – juk dantų šepetėlis jungiasi su telefonu bevieliu ryšiu.

 

Dantų valymas su programėle


Jau kuris laikas žinojau, kad „Oral B“ produktai su telefono jungtimi veikia puikiai. Naujojo šepetėlio atveju įsitikinau, kad ne tik puikiai, bet ir be priekaištų – elektrinis dantų šepetėlis iš karto „rado“ telefoną ir prisijungė.


Kaip tai įvyko? Man net nereikėjo laikyti telefono priešais save – padėjau jį šalia, o prietaisai be vargo susijungė. Programėlė puikiai „matė“, kurioje burnos vietoje yra dantų šepetėlis.


Išbandžiau visus režimus, tačiau labiausiai domino balinimo režimas. Toks jau esu – nekantrauju išbandyti visas naujoves. Bet žinau, kad balinimo režimą turiu naudoti atsargiai, tad ateityje stengsiuosi tai daryti tik kartais, o kasdien naudosiu standartinį valymo režimą. Yra ir papildomų režimų, skirtų dantenoms ir liežuviui – juos valyti galima intensyviai arba švelniai.


Programėlė veikė genialiai, taigi parinkdami pavadinimą Genius dantų šepetėlio kūrėjai pataikė į dešimtuką. Ji puikiai stebėjo mano valymo judesius ir įpročius. Iš tiesų sistema labiau mokėsi pažinti mane, nei aš mokiausi ją naudoti. Tai tobulas variantas šiuolaikiniam nuolat skubančiam žmogui, neturinčiam laiko gerai susipažinti su dar viena technikos naujove.


„Genius X“ – pirmas dantų valymo įspūdis


Manau, didžiuojatės savo dantimis. Žinoma, turbūt turite ir daugiau, kuo didžiuotis, tačiau pripažinkime, kad dantys yra svarbi mūsų įvaizdžio dalis. Būtent todėl ir stengiuosi reguliariai jais rūpintis. Kasdien valau juos bent du kartus, ryte ir vakare, o kartais ir dienos metu. Stengiuosi nesivalyti dantų iš karto pavalgęs, nes reikia palaukti, kol sumažės burnos rūgštingumas (pH). Kol kas galiu pasakyti tiek: valytis dantis „Genius 10000N“ ultragarsiniu dantų šepetėliu – tikrai malonu ir kokybiškai geriau. Nuo tada, kai jis atsidūrė mano vonios kambaryje, reguliarūs vizitai pas stomatologą tapo formalumu. Vis tik pereiti prie „Genius X“ yra didžiulis šuolis pirmyn. Nepraėjo nė savaitė, kai pastebėjau, kad šis modelis tikrai yra geresnis, nors maniau, kad geriau jau negali būti.


Kokios mano pirmosios išvados?


- Šepetėlio galvutė pasiekia giliausias vietas. Jis veikia greičiau ir yra patogesnės formos už ankstesnius modelius. Be to, labai švelniai valo dantenas.


- Apskritai manau, kad ultragarsiniai dantų šepetėliai su apvalia galvute yra pranašesni, nes valant jais nereikia papildomų judesių ar labiau stengtis. Mano dantys tarsi nusivalo savaime. Šiuo požiūriu „Genius X“ dizainas automatiškai užima pirmąją vietą.


- „Genius X“ labai gerai išvalo dantis, o tuo kruopščiai išvalytų dantų pojūčiu mėgaujuosi visą dieną be jokių „bet“.

- Ar mano dantys tapo baltesni? Galbūt tai mano subjektyvi nuomonė, bet sakyčiau, kad taip. O svarbiausia tai, kad daug rečiau naudoju tarpdančių siūlą, nes jaučiu, kad tas šepetėlis iš ateities pasiekia visur. Taigi jei palyginsime naudojimo patogumą ir ergonomiką su galutiniu rezultatu, bendras įspūdis toks – dantys tapo vienu atspalviu baltesni. O gal taip tik atrodo dėl vasaros įdegio?


- Nežinau, kaip jiems tai pavyko, bet maitinimo elementas laiko labai ilgai. Tokiam galingam dantų šepetėlio varikliui turbūt reikia daug energijos, tačiau „Genius X“ maitinimo elementas kol kas neišseko. Pirmą kartą variklis susilpnėjo tik po savaitės naudojimo. Važiavau atostogauti, tai pasiėmiau ir šepetėlį. Žinoma, paėmiau ir įkroviklį, bet tik dėl viso pikto. Ir jo man visai neprireikė.


- „SmartRing“ funkcija įspėja, kai šepetėlį per stipriai prispaudžiu prie dantų. Labai gerai sugalvota, nes kai kuriems žmonėms atrodo, kad kuo stipriau spausi, tuo geriau valysi. Bet tai netiesa. Dantis reikia valytis tinkamai ir reguliariai, bet ne per stipriai.


Kuris geresnis – ultragarsinis ar elektrinis dantų šepetėlis?


Radau informacijos, kad „Genius X“ skleidžia girdimą garsą. Kasdienio valymo režimu šepetėlio galvutės svyravimo ir sukimosi judesių dažnis yra 73 Hz, o impulsų dažnis – 333 Hz. Tai mane nustebino, nes, vadinasi, tai yra daugiau nei tiesiog ultragarsinis dantų šepetėlis, kurio pagrindinė savybė yra skleisti garso bangas. Nusprendžiau, kad iš esmės tai yra du viename – dantų šepetėlis, kuris gerai nuvalo apnašas, bet platesne prasme, tai yra ultragarsinis dantų šepetėlis! Ar galima norėti daugiau?


Šepetėlio kaina nėra maža – teks pakloti maždaug 330 eurų. Tačiau svarbu žinoti, kad šepetėlio nereikės keisti kas metus ar du. Jis sukurtas taip, kad veiktų ilgai, ištvermingai ir tarnautų ne tik šią, bet ir dar kelias Seimo kadencijas. Žinoma, šepetėlio galvutę reikia keisti kas 3 mėnesius, bet tai daug nekainuoja. Be to, tai įdomus daiktas žmonėms, kurie mėgsta visokias technikos naujoves, programėles, nekantrauja išbandyti naujausias technologijas, o dar labiau tiems, kuriems patinka kokybiški ir patvarūs daiktai, ypač tokie, kurie kasdien leidžia jaustis gerai vien žinant, kad tai yra geriausias ultragarsinis elektrinis dantų šepetėlis.


Aišku, jei kaina jums per didelė, galite rinktis senesnį modelį, „Genius 10000N“. Žodžiu, rinkitės pagal savo poreikius tarp ultragarsinio ir elektrinio dantų šepetėlio. Galite neapsispręsti, kurį elektrinį dantų šepetėlį pirkti. Duosiu paprastą palyginimą. Ankstesnį modelį „Genius 10000N“ palyginčiau su anglų kalbos mokėjimu pažengusio verslo vartotojo lygiu – esate įvaldę platų dažniausiai vartojamų išsireiškimų ir verslo terminų žodyną. „Genius X“ palyginčiau su anglų kalbos mokėjimu Oksfordo literatūrinės kalbos lygiu – tai reiškia, kad galite diskutuoti su anglų k. profesoriumi kaip lygus su lygiu. Vieniems pakanka ir pirmojo lygio, o kiti pasitenkins tik pasiekę pačią viršūnę.

Užsakymo nr.: PT_65564

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis