Prancūzų mokslininkė atskleidžia, kodėl ir vyresnius žmones kankina spuogai

Į dermatologų kabinetus vis dažniau užsuka pacientai, kurie skundžiasi, jog paauglystė jau seniai praėjo, bet spuogai vis dar vargina. Ar tai normalu? Ir kaip su tuo kovoti, kai reikia priemonės tiek nuo inkštirų, tiek nuo raukšlių.

„Išties, tokia tendencija pastebima. Ypač tarp moterų. Spuogais pradėjo skųstis tiek itin jaunos mergaitės 10-12 metų, tiek moterys iki 60 metų. Ko anksčiau visai nebuvo“, – pokalbį pradeda Lietuvoje viešėjusi kompanijos „Novexpert“ atstovė, chemijos inžinierė Zineb Ben Bella.Zineb Ben Bella
Zineb Ben Bella
Organizatorių nuotr.Ryšys su mityba


Anksčiau dermatologai svarstė įvairias prielaidas, dėl ko būtent vyresniame amžiuje žmones kankina spuogai (dar kitaip vadinami akne): stresas, hormonų svyravimai, užterštas oras, netinkama mityba.


„Tiesa, iki šiol buvo manyta, jog mityba neturi įtakos odos bėrimui. Nei pieno produktų, nei šokolado, nei kviečių vartojimas“, – tikina ekspertė.


Tačiau pastaruoju metu mokslininkai pradėjo pastebėti ryšį tarp gyvenimo būdo ir aknės. Prancūzų mokslininkė tikina, kad pasaulyje yra dvi populiacijos, kuriose ši problema – neegzistuoja. Tai eskimai, kurie gyvena šiaurėje ir praleidžia daug laiko itin žemoje temperatūroje. O žemesnėje temperatūroje nei – 15, tiesiog nesigamina sebumas bei lipidai ir dėl to žmogaus neberia. Bei Ramiojo vandenyno Kitavos salos gyventojai.„Novexpert“
„Novexpert“
Gamintojo nuotr.„Mokslininkams tapo įdomu, kodėl šie salos gyventojai tokie išskirtiniai. Todėl atliko įvairiausių tyrimų ir nustatė, jog uždarai gyvenanti bendruomenė nekenčia nuo aknės ne dėl ypatingų genų, bet dėl to, kad maitinasi tik iš gamtos gautais produktais. Tai yra nevalgo perdirbtų produktų, ilgo galiojimo, o svarbiausia – pridėtinio cukraus“, – savo įžvalgomis dalinasi Z. Ben Bella.


Jau 100 metų žurnalas MOTERIS – Tavo įkvėpimo šaltinis. Kaip keitėsi žurnalų viršelių „veidas“, sužinokite ČIA.


Keisti, kas įmanoma


Natūralu, jog dirbant atsakingą ir krizinių situacijų kupiną darbą sunku valdyti stresą, tačiau pašnekovė ragina pradėti keisti savo gyvenimo būdą bent nuo tų dalykų, kuriuos įmanoma keisti.


„Pirmiausia, siūlau atsisakyti cukraus, riboti javų nei pieno produktų vartojimą. O po to peržiūrėti ir savo vonios spintelės kosmetikos turinį. Svarbiausia priemonių sudedamąsias dalis“, – pataria chemijos inžinierė.


Per daug priemonių


Z.Ben Bella pastebi, jog nuo aknės kenčiančios suaugusios moterys, priešingai nei nerūpestingi paaugliai, rūpinasi savo oda, ją valo, šveičia, sausina įvairiais serumais ar rūgštimis, tačiau, anot jos, perdėtas valymas ir sausinimas dar labiau skatina spuogų dauginimąsi.


„Natūralu, jei mes oda itin sausiname ir tik vos sudrėkiname, ji gaus impulsą, kad reikia pačiai natūraliai „drėkintis“. O tai reiškia – gaminti sebumą, dėl kurio pertekliaus ir atsiranda aknė“, - vieną iš priežasčių vardija Z. Ben Bella


Dažniausia klaida


Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė antrina mokslininkei pritardama, kad vis daugiau suaugusių moterų užsuka į vaistinę ir ieško kosmetikos produktų aknės pažeistai odai.Ieva Sauserytė
Ieva Sauserytė
Asmeninio albumo nuotr.„Vis dar kone dažniausia jų daroma klaida – šalia prausiklio, veido kaukės ar taškinės, spuogus gydančios priemonės pasirinkti netinkamą kremą. Riebią ar mišrią odą turintiems derėtų rinktis drėkinantį, o ne maitinantį kremą, kuris tik dar labiau skatins inkštirų atsiradimą“, – sako farmacininkė.


Be to, su akne kovojantys ir apie raukšles jau pradėję galvoti žmonės turėtų atkreipti dėmesį į priešraukšlinių produktų sudėtį. Jame neturėtų būti aliejų bei kitų poras kemšančių elementų. Tad geriausia rinktis kosmetiką, kuri pažymėta kaip antikomedoninė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis