Vizažistė pataria, kaip nustatyti savo veido atspalvį ir išsirinkti tinkamą makiažo pagrindą

Nustatydami savo veido atspalvį ir toną, nedarykite šių 3 klaidų.

Nors apie tinkamą makiažo pagrindo pasirinkimą, tolygų jo padengimą ir net taisyklingą nuvalymą jau rašyta ne kartą, „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudienienė-Selena pastebi, jog moterys vis dar daro kelias esmines klaidas.Jelena Liaudienienė-Selena
Jelena Liaudienienė-Selena
Asmeninio archyv. nuotr.„Makiažo pagrindas – vienas svarbiausių produktų moters kosmetinėje. Jeigu jis parinktas ir naudojamas tinkamai – visa kita yra tik detalės. Dažnai pastebiu, kad moterys, nors ir turi daug žinių ir nemažą pasirinkimą, vis tiek pradeda ne nuo to galo. Pirmiausia kiekvienai reikėtų gerai išanalizuoti savo veido odą: jo atspalvį, potonį ir mažus trūkumus“, – pasakoja vizažistė


Kokios yra pagrindinės klaidos, kurias dauguma moterų kartoja nuolat ir kaip reikėtų jų išvengti?


Išmokite skaityti informaciją ant etiketės


Viena didžiausių klaidų, kurias daro moterys – neįsigilinimas į užrašus, esančius ant pakuočių, – sako J. Liaudienienė-Selena. – Dažniausiai ant makiažo pagrindo pakuotės yra trys ženklai: žodis, raidė ir skaičius. Pavyzdžiui, IVORY/BEIGE, C/W/N, 110.


Pirmasis žodis IVORY arba BEIGE, reiškia Jūsų odos atspalvį – t.y. IVORY – dramblio kaulo, BEIGE – smėlio spalva.

Toliau esančios raidės C,W,N – reiškia veido toną: C – šaltas, W – šiltas, N – neutralus. O skaičius gale reiškia šviesumą arba tamsumą. Kuo skaičius didesnis – tuo makiažo pagrindas bus tamsesnis. Sakykime 100 bus skirtas kur kas šviesesnės odos savininkėms nei 130. Renkantis, kurio skaičiaus makiažo bazė jums tinkamiausia, ją išbandykite tepdamos ne ant riešo, o ant kaklo, prie pat žandikaulio linijos. Užtepusios išeikite į natūralią dienos šviesą, taip aiškiai pamatysite, ar jums reikia šviesesnio, ar tamsesnio atspalvio“, – pataria vizažistė.


Atspalvis: dramblio kaulo ar smėlio?


„Yra du pagrindiniai veido odos atspalviai – dramblio kaulo ir smėlio spalvos. Dramblio kaulo atspalvį dažniausiai turi šaltesnių kraštų moterys, skandinavės. Jis yra šaltesnis, gerai įsižiūrėjus linkęs į mėlynumą. O smėlio spalvos atspalvis – šiltas. Tokį odos atspalvį dažniausiai turi pietietės, šiltųjų kraštų gyventojos“, – sako vizažistė.


Netinkamai nustačius odos atspalvį galime pastebėti „kaukės“ efektą arba pernelyg baltą veidą, taip pat dažnai išryškėja oranžiniai atspalviai, bei įvairūs veido trūkumai, kuriuos norėjote paslėpti.


Tonas: šiltas, šaltas ar neutralus?


Gali atrodyti, jog mūsų odos spalva keičiantis sezonams taip pat keičiasi, tačiau iš tikrųjų tonas nėra jūsų įdegio ar jo nebuvimo ryškumas. Tai natūralus, prigimtinis žmogaus odos potonis, kurie skirstomi į tris grupes: šiltą, šaltą ir neutralų.


„Pažiūrėkite į riešų vidinę pusę, ten kur matosi jūsų kraujagyslės. Mūsų kūnu teka dviejų tipų kraujas – veninis ir arterinis. Vienas yra prisotintas CO2, kitas – deguonies. Jeigu matosi labiau šaltesnės, melsvos venos – vadinasi, jūsų odos potonis bus šaltesnis, jei žalsvos kraujagyslės – vadinasi šiltesnis. Jeigu abiejų spalvų matosi maždaug vienodai, vadinasi, jūsų odos tonas yra neutralus“, – pataria vizažistė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis