Kūno priežiūros specialisčių patarimai, kaip laukiant vasaros padailinti kūną

Vasarą ne viena moteris pagalvoja, kad jos kūnas galėtų atrodyti dailiau. Taip, šios mintys nestiprina mūsų savivertės, bet jei minutėlę sustotume ir susimąstytume – gal užtenka skirti visai nedaug laiko kokybiškai savo kūno priežiūrai: pasilepinimui, atsipalaidavimui ir grožio procedūroms?

Pakalbinome dvi grožio specialistes, dirbančias su „Sothys“ profesionalia kosmetika. Tai: Santariškių grožio ir terapijos namų įkūrėja, kosmetologė, vizažistė bei kūno priežiūros specialistė Laima Adomaitytė Ruzgienė ir kineziterapeutė Silva Abarė, studijavusi kūno masažo technikas Paryžiuje, „Sothys“ mokymų centre.


Kaip atsitiko, kad atsidūrėte grožio industrijoje?


Silva: prieš 13 metų pradėjau intensyviai dirbti tuo metu pačioje geriausioje, prabangiausioje grožio oazėje Vilniuje – „Sothys Spa“ salone. Turėjau daug klientų, gerai jaučiausi dirbdama su „Sothys“ kosmetika, nes ir Lietuvos moterys maždaug tuo metu ją atrado ir labai gerai vertino efektyvumą, kokybę, aromatus, tekstūras. Negalėjo būti taip, kad nesusižavėčiau ir aš, nes mačiau poveikį savo akimis.Silva Abarė
Silva Abarė
D. Buinickaitės nuotr.Laima: šiandien jaučiu, kad mano darbas yra nuostabus, nors kelias iki jo buvo ilgokas – turėjau būti medikė, bet ja netapau. Daug mokiausi ir vienu metu tiesiog natūraliai širdis liepė studijuoti kosmetologiją. Turėjau labai gerų mokytojų, iš jų gavau puikius pagrindus, juos myliu ir prisimenu – veido priežiūros dėstytoją Rūtą Mažeikienę, masažo dėstytoją Editą Kestauskienę, kūno priežiūros specialistę Astą Bagdonaitę. Prieš tapdama kosmetologe dirbau medicinos vadyboje, ypač daug ir giliai skaičiau, medicina visada liks šalia manęs, niekur nuo jos neatsitraukiu, be to, esu kilusi iš medikų šeimos. Suvokiu, kokia atsakomybė yra žmogui pritaikyti kūno priežiūros diagnozę, metodą, produktą. Šiame darbe yra be galo įdomu – nuolat reikia tobulėti, atsiranda vis daugiau žinių. Jaučiu žinių troškulį ir žinau, kad turiu nuolat mokytis.


Sakykite, kas šiuolaikiniame pasaulyje yra gražus kūnas?


Silva: visais laikais gražus kūnas yra sveikas kūnas – tada žmogus spinduliuoja grožį ir gerą savijautą.


Laima: antrinu Silvai – gražus kūnas yra sveikas kūnas, tačiau svarbu ir visuma – dvasinis komfortas, grožis, vidinė ramybė, pozityvumas. Nepamirškime ir elementarių dalykų – higienos ir estetikos.


Abi esate patyrusios profesionalės – smalsu iš jūsų išgirsti minimalią moters kūno odos priežiūros ABC.


Silva: Pirmiausia pažymėčiau būtiną priemonę – odos šveitimą vieną kartą per savaitę. Tik po šveitimo oda geriausiai įsisavins kitas priemones. Kitas esminis dalykas – sezonų stebėjimas: mūsų orai permainingi, sezonui pasikeitus pritaikykime ir odos priežiūrą, sekime savo odos būklę. Vasarą kruopščiai saugokime odą nuo saulės poveikio, o baigiantis žiemai naudokime produktus, skatinančius limfotaką, kraujotaką, mikrocirkuliaciją, pavyzdžiui liekninantį kūno serumą, stangrinantį kūno kremą.


Laima: Mano formulė moteriai, norinčiai jaustis ir atrodyti gerai, sudaryta iš 4 dalių: pirmiausia – kartą per savaitę būtina sporto salė: galbūt joga, pilatesas. Antra – šokiai arba idealiu atveju nedidelė mankšta kiekvieną dieną, trečia - kartą per savaitę atliekama pasirinktinai viena iš specialisto atliekamų procedūrų: masažas, kosmetologinė procedūra, kirpykla, atpalaiduojančios SPA procedūros ar kita. Taip, specialistų paslaugos yra brangu, tačiau mums, moterims, atsipalaidavimas ir reguliarus laikas, skirtas savo grožiui, yra puikus geros savijautos pagrindas. O ketvirta formulės dalis – tai būtini namų darbai – kasdienis 5-10 min laikas sau: kūno ir veido šveitimas, įvairių kosmetinių priemonių naudojimas, pvz., kaukė, vonia, veido savimasažas ir pan.Laima Adomaitytė Ruzgienė
Laima Adomaitytė Ruzgienė
D. Buinickaitės nuotr.Kuo dažniausiai skundžiasi jūsų klientės?


Silva: darbe dažniausiai susiduriu su dviem problemomis: moterys skundžiasi kaklo, nugaros skausmais arba nori padailinti kūno linijas. Sudarau specialias programas problemoms spręsti. Minimalus tokių programų kursas yra 5-6 masažai, kartais rezultatams pamatyti ar įtampai ir skausmui malšinti prireikia ir 25 kartų.


Laima: mano klientės (kurios kreipiasi dėl kūno procedūrų) labiausiai nori įveikti celiulitą. Pastebiu, kad net ir gražios lieknos moterys dažnai nepatenkintos savo kūno odos būkle. Tokioms moterims nesakau „nesuk galvos, puikiai atrodai“, stengiuosi jas išgirsti. Celiulitas yra labai sudėtingas dalykas, tačiau galime atlikti efektyvią profilaktiką, turime veiksmingų priemonių jį mažinti. Kita vertus, šiuo metu yra daug netikslios informacijos, neatitinkančios realybės, kai moterys iš didelio noro ir entuziazmo renkasi agresyvias procedūras, nesuvokdamos, kad stipri procedūra turi ir pašalinių efektų – po jos į organizmą išsiskiria daug toksinų. Liekninančių procedūrų išlaisvintus riebalus turime išdirbti – vaikščioti, sportuoti, vartoti lengvesnį maistą, gerti arbatų, vandens, jokiu būdu nebadauti.


Tikriausiai celiulitas būna įvairus, kaip Jūs nustatote būklę ir kaip paskiriate tolimesnę priežiūrą?


Silva: Celiulitas tiesiogiai susijęs su kūno limfotaka, gali būti paveldėtas, ir dėl to lengvai jo neatsikratysime – būtinas darbas su profesionalia koncentruota kosmetika, tęsiant tą darbą ir namuose. Jei kartu derinami sveikas gyvenimo būdas ir tinkamai parinkti produktai, – pasiekiama labai gražių rezultatų. Diagnozuojant reikėtų pradėti nuo sveikatos būklės – išsiaiškinti kodėl tas celiulitas atsirado. Atsižvelgti į sveikatos būklę, fizinį aktyvumą, hormoninį foną – tarkime, pogimdyviniu laikotarpiu skysčiai labiau kaupiasi ir celiulitas ryškėja, arba menopauzės metu moterys ir jaučiasi prasčiau, ir kūnas būna apsunkęs. Nuo 85 iki 98 % moterų turi celiulitą, daugiausia 1-2 stadijos. Jo visiškai išgydyti tikrai neįmanoma, – celiulitą reikia nuolat tramdyti, prižiūrėti, stengtis gyventi sveikai. Atsargiai ir atsakingai rinktis procedūras, būtinai dirbti namuose, neieškoti stebuklų. Būtinas nuoseklumas – jei problema yra besikaupiantys skysčiai, dirbame su limfodrenažiniais judesiais, specialiais produktais, kurie tinka moters būklei. Kai įveikiame besikaupiančius skysčius, pereiname prie kitų etapų – pvz., odos stangrinimo procedūros, darbo namuose su paskirtais produktais.kremai
kremai
D. Buinickaitės nuotr.Laima: Visų pirma būtinas kruopštus apžiūrėjimas liečiant, čiuopiant audinius. Nustatau celiulito laipsnį nuo 1-ojo, kai celiulitas pastebimas tik suspaudus odą, iki 4 laipsnio, kai yra susidaręs fibrozinis skausmingas audinys ir reikia elgtis labai atsargiai. Būna tokių atvejų, kai klientė sako, kad pas ją celiulitas, o aš matau tik pačias mažiausias užuomazgas ir labai gražų kūną, bet daug strijų, atsiradusių po nėštumo, su kuriomis buvo supainioti celiulito požymiai. Moterys painioja! Nėra stebuklingos priemonės strijoms, kurios yra audinio randas, tačiau yra prevencija, kuomet galima stiprinti raumenis, pačią odą ir procedūromis, ir namuose gausiai drėkinant, maitinant odą, taip galima sustabdyti tolesnį audinio plyšimą. O jei kalbame apie celiulitą, tai būtinai išsiaiškiname žmogaus gyvenimo būdą, klausiame, ar juda, sportuoja, ar daug sėdi, ar turi valgymo sutrikimų, ar naudoja masažus, kokias priemones naudoja, ką apskritai yra išbandęs – stengiuosi žiūrėti labai įvairiapusiškai.


Ar tikrai galima padailinti kūno linijas be aparatų, tik specialistų rankomis?


Laima: kartais ateina moterų, įsitikinusių, kad aparatas veiksmingiau, greičiau, stipriau. Tačiau aš manau, kad gero specialisto rankos yra lobis – tai ne tik pamaigymas, jame daug komponentų, net ir psichologinių.


Silva: techninė įranga dirba pagal sukurtą programą, o rankų darbas yra labai individualizuotas, sakyčiau, gero specialisto rankos ir patirtis yra tikra prabanga, pritaikyta asmeniškai tau, tik tavo kūno poreikiams. Moterys aparatų poveikio geidžia labai per anksti. Kartais jie veikia ir kaip placebas – štai pasidariau įspūdingą technologinę naujovę, todėl jaučiuosi puikiai. Iš tiesų, rankų šiluma ir išmanūs produktai daro stebuklus. Jų rezultatai artimi arba net prilygsta aparatų procedūroms. Smūginis efektas greitai nyksta, o kai dirbama rankomis, išlaikomas poveikio tolygumas, saugumas, viso kūno oda rankų darbą toleruoja labai gerai, ir ilgalaikėje perspektyvoje turime žymiai geresnį rezultatą.


Moterims svarbu žinoti, kas yra kokybiškuose produktuose, kokių sudėtinių dalių ieškoti, jei norime kad oda būtų lygi, maloni liesti, nesausa?


Laima: Kūno dailinimui (lygumui, stangrumui) renkuosi veiksmingąsias medžiagas su didele skvarba: tai peptidai, kofeinas, citrusai, dumbliai. Drėkina alijošius, glicerinas (augalinis), įvairios augalų ištraukos – derivatai, sviestmedis, afrikinio kietmedžio aliejai, hialuronas. Augalai-diuretikai, skatinantys limfotaką, yra kaštonas, gebenė. Apskritai yra nuostabu, kad serume kūnui pradėti naudoti peptidai, kurie dar neseniai kaip prabangi veiklioji medžiaga būdavo tik veidui skirtose priemonėse. Tai reiškia, kad namuose galima turėti rytinį ir vakarinį malonaus pasilepinimo ritualą, kai pamasažuojame kūną malonaus aromato serumu, o įsiskverbę peptidai vėliau atliks kitą darbą – aktyvins fibroblastus, kolageno, elastino gamybą, mikrocirkuliaciją. Produktuose kūnui ieškokite ir įvairiausių aliejų, nes kūno priežiūroje nereikia saugotis porų kimšimosi, aliejai puikiai maitina sausą kūno odą.


Silva: pridursiu – esu už natūralias šveičiančias daleles šveitikliuose. Vietoje plastiko polimerų ieškokite vulkaninių uolienų, druskos, cukraus. Labai gerai, jei randate šveitiklį, kuriame yra ne tik šveičiančių medžiagų, bet ir veikiančių celiulitą ar maitinančių kūno odą. Ir nenuvertinkite kosmetikos priemonių galios, ieškokite jums tinkamų!


Ko norėtumėte palinkėti moterims?


Silva: Jaustis gražioms, mylėti save, savo kūną, šypsotis, žydėti!


Laima: Norėčiau palinkėti gerai jaustis viduje, mylėti save, šeimą, gyvenimą, ir nekelti per aukštai kartelės savo kūnui – rūpinkimės juo ir mylėkime!


Pokalbį moderavo SOTHYS Lietuva rinkodaros vadovė Agnė Kubilienė

Užsakymo nr.: PT_55062

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis