Kaip teisingai prižiūrėti problematišką veido odą?

Aknės paūmėjimui svarbūs įvairūs veiksniai – nuo hormonų disbalanso organizme iki gyvenimo būdo bei įprastų kasdieninių įpročių.

Vienas svarbiausių faktorių yra netinkama problematiškos odos priežiūra, taigi siekiant išvengti naujų spuogelių atsiradimo ir sėkmingai gydyti aknę būtini tinkami higienos įpročiai ir specialios priemonės. Siekiant ilgalaikių rezultatų, būtina atrasti sau tinkamą veido odos priežiūros rutiną ir jos sąžiningai laikytis. Kaip tai padaryti, pataria kosmetologė Rita Balčiūnienė.R. Balčiūnienė
R. Balčiūnienė
Asmeninio albumo nuotr.Dermatologinės kosmetikos kompanijos BIODERMA atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 15-18 metų jaunuoliai, kenčiantys nuo aknės, rezultatai atskleidė, jog dalis paauglių daro esminę klaidą, užkertančią kelią sėkmingai kovai su akne: nesilaiko tinkamų odos priežiūros įpročių ir yra linkę keisti naudojamus produktus bei eksperimentuoti su naujomis priemonėmis.


„Pirmas žingsnis siekiant turėti sveiką ir švarią odą, – tinkama odos higiena. Veido odos prausimas ryte ir vakare yra itin svarbus dalykas. Į aknę linkusią odą reikia prižiūrėti nuosekliai, o produktus parinkti turėtų specialistas. Kas tinka draugui – nebūtinai tiks tau“, – pataria kosmetologė Rita Balčiūnienė.


Odą būtina kasdien ryte bei vakare kruopščiai prausti ar nuvalyti. Taip nuo odos pašalinamas ne vien riebalų perteklius, o ir dulkės, purvas, prakaitas ar makiažas, galintis sėkmingai prisidėti prie naujų inkštirų atsiradimo. Prausti reikėtų visą veidą – smakrą, kaklą ir zoną aplink ausis. Ekspertė pataria, jog nederėtų plauti odą agresyviai ją trinant ar naudoti dirginančias priemones, o „sausinantį“ pojūtį keliantys produktai dažnai gali būklę tik pabloginti. Tik ant nepriekaištingai švarios odos galima tepti paskirtus tepaliukus ir dermatologines priemones.


Nors daugeliui atrodo, kad blizgi oda dėl riebalų pertekliaus negali būti sausa, tai yra mitas! Į aknę linkusi oda, dažnu atveju, yra būtent praradusi drėgmę. Taigi būtina naudoti drėkinantį veido kremą, esant poreikiui, ir serumą, tačiau derėtų rinktis tik specialiai mišriam ar riebiam odos tipui pritaikytas priemones. Drėkinimas svarbus kaskart odą kruopščiai nuprausus.


Sėkmingas aknės gydymas – ilgas procesas, reikalaujantis kantrybės ir disciplinos, pabrėžia kosmetologė. Naudojant tinkamas priemones, rezultatą gali pastebėti tik po kelių savaičių ar mėnesių, taigi nepasiduok per anksti. Taip pat atmink, jog pastebėjus pagerėjimą, nederėtų atsisakyti susiformavusių įpročių – išlaikyk tinkamą odos priežiūros rutiną, kad aknė neatsinaujintų!Straipsnis parengtas remiantis kompanijos BIODERMA užsakymu rinkos tyrimų bendrovės RAIT atliktu kokybiniu tyrimu su paaugliais, turinčiais aknę.


Dermatologinės kosmetikos kompanija BIODERMA nuolat kuria naujoves aknės prevencijos srityje. Gilinimasis į odos biologiją, analizuojant jos natūralius procesus, įkvepia BIODERMA kurti dermatologines odos priežiūros priemones, veikiančias visas žinomas spuogų atsiradimo priežastis ir atkuriančias odos biologinę pusiausvyrą.

PATI ODA įkvepia BIODERMA surasti biologinius sprendimus, kad išsaugoti mūsų odos sveikatą ir grožį. ILGAM.


Sužinokite daugiau apie į aknę linkusią odą ir teisingą jos priežiūrą: www.aknespotas.lt

Užsakymo nr.: PT_54695

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis