Ką nagai sako apie jūsų sveikatą?

Toli gražu ne kiekviena moteris gali pasigirti gražiais, stipriais nagais. Štai ką įvairūs nagų netobulumai sako apie jūsų sveikatą.

Nagai yra viena tų dalykų apie kuriuos nesusimąstome iki kol jie nepradeda kelti kokių nors nepatogumų. Vis dėlto kitą kartą prieš keliaudama pas manikiūro specialistę atidžiai apžvelkite savo natūralius, nelakuotus nagus. Jų forma, spalva ir būklė gali būtų jūsų fizinės sveikatos indikatoriai, – skelbia portalas redonline.co.uk.


Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį.


Moters nagai
Moters nagai
Shutterstock nuotr.


Šaukštelio formos nagai taip vadinami todėl, kad yra įdubę lyg šaukštelis. Pasak gydytojos Dawn Harper, dažniausiai tai būna ženklas, kad organizme yra geležies trūkumas, atsiradęs dėl per mažo kiekio raudonųjų kraujo kūnelių. Kai kuriais atvejais tai gali reikšti Reino ligą arba hipotirozę.


Ką daryti?


Tokiu atveju reikėtų kuo greičiau keliauti pas šeimos gydytoją ir pasitikrinti, ar jums netrūksta geležies. Geležies preparatai turėtų greitai jums padėti, bet įsitikinkite, kad jūsų dietoje netrūksta geležies turinčių produktų: kepenų, jautienos, pilno grūdo duonos, košių, kiaušinių, džiovintų vaisių.


Horizontalios linijos ant nagų kitaip yra vadinamos Beau linijomis. Tokios linijos gali būti ženklas, kad jūsų dietoje trūksta cinko. Ligos, sužeidimai ir šalta temperatūra, ypatingai, jei sergate Reino liga, gali sukelti linijų susidarymą ties nago pagrindu.


Ką daryti?


Cinkas yra organizmui būtinas mineralas. Jau gauname vartodami pieną, kiaušinius, sūrį, riešutus, ankštinius, kiautuotąsias jūros gėrybes, pilno grūdo produktus ir mėsą.


Pabalusi nago plokštelė greičiausiai reiškia grybelinę nago infekciją arba per mažą kraujo cirkuliaciją, kuomet kraujas nepasiekia pirštų galiukų (angl. Terry's nail). Tai gali indikuoti įvairius sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui: diabetą, kepenų, inkstų ar širdies nepakankamumą, kepenų cirozę, gali atsirasti dėl chemoterapijos ar nepakankamos mitybos.


Ką daryti?


Grybelinė infekcija gydoma tam skirtais preparatais, bet jei manote, kad tai gali būti šis tas daugiau, apsilankykite pas savo šeimos gydytoją išsamiems tyrimams.


Geltoni nagai neatrodo gražiai, be to, gali reikšti įvairius sveikatos sutrikimus. Tai gali būti grybelinė infekcija, nagų psoriazė, tuberkuliozė, gelta, sinusitas, diabetas. Taip pat nagai pageltonuoti gali dėl rūkymo. Vis dėlto dažniausia nagų pageltonavimo priežastis – dažnas lakavimas tamsiu nagų laku.


Ką daryti?


Pirmiausiai įsitikinkite, kad jūsų nagai nepakeitė spalvos dėl lakavimo: išmirkykite juos drungname vandenyje ir švelniai nušveiskite šepetėliu. Citrina yra natūralus baliklis, taigi į vandenį įspauskite šiek tiek citrinos sulčių. Jei nagų geltonumą sukėlė ne nagų lakas, apsilankykite apžiūrai pas savo šeimos gydytoją.


Silpni, trapūs, lengvai skilinėjantys nagai gali būti senėjimo ženklas, taip pat gali atsirasti dėl chemikalų (pavyzdžiui, nagų lako) poveikio ar ilgalaikio mirkimo vandenyje.


Ką daryti?


Leiskite savo nagams pailsėti nuo nagų lako ir tepkite juos stiprinančiais aliejais ar kitomis specialiomis priemonėmis. Vartokite nagus stiprinančius biotino (B7) maisto papildus, o plaudama indus mūvėkite gumines pirštines.


Stori nagai gali atsirasti dėl grybelinės infekcijos arba onichogryfozės – ligos, atsirandančios vyresnio amžiaus žmonėms arba tiems, kurių nagai ilgą laiką patiria spaudimą.


Ką daryti?


Kreipkitės į gydytoją. Šeimos gydytojas greičiausiai paskirs reikiamus tyrimus nustatyti, kas sukelia tokią nagų būklę ir paskirs tinkamą gydymą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis