Specialistės patarimai, ką daryti su netikėtu vasaros palikimu – pigmentinėmis dėmėmis

Mėgstantieji šilumą ir saulės spindulius praėjusią vasarą negalėjo atsidžiaugti išskirtinai šiltomis dienomis. Deja, vasara dovanojo ne tik saulę, bet ir ne tokį patrauklų reiškinį – pigmentines dėmes.


Patarimų, kaip spręsti šią problemą, kreipiamės į ilgametę patirtį kosmetologijos srityje turinčią UAB ODA LT įkūrėją Ireną Jokšienę.


Kas yra pigmentacija?


Tai yra apsauginė odos reakcija. Viskas gerai, kai oda yra tamsi. Tačiau šviesenė oda nesusitvarko su dideliu kiekiu ultravioletinių spindulių ir odoje atsiranda tam tikri pokyčiai – dėmės. Jos neskausmingos, tačiau nėra patrauklios, trukdo gyventi. Ypač jos aktualios žmonėms, mėgstantiems saulės vonias, tiems, kas atostogauja karštesniuose kraštuose. Mes esame šiauriečiai ir mūsų oda yra šiaurietiško tipo, kuri nesugeba apsiginti nuo karštesnių saulės spindulių, kaip tai geba vietinių oda.


Kodėl apie tai kalbame rudenį?


Nes pigmentinės dėmės atsiranda po vasaros, ypač tokios intensyvios kaip praėjusioji. Nusiplovus įdegiui dėmės išryškėja. Ir būtent rudens metu reikia pradėti kovą su pasekmėmis – imtis dėmių balinimo, naudoti įvairias procedūras, pradedant šlifavimu lazeriu, baigiant cheminiais pilingais. Žodžiu, naudoti procedūras, kurios skirtos pigmentinių dėmų naikinimui. Vasaros metu pigmentacijos naikinimo procedūros nerekomenduojamos.


Ar tiesa, kad pigmentinės odos labiau gaminasi vyresnėje odoje?


Nebūtinai. Tai susiję su hormonų apykaita. O hormonų apykaita aktuali ne tik vyresniems, tačiau ir nėštumo periodu, ir moters žindymo laikotarpiu, ir žmonėms, kuriems reikalingas hormoninis gydymas. Kai tik atsiranda hormoniniai pokyčiai, atsiranda pigmentinės dėmės. Juk nėra taip, kad močiutė nuolat saulėje sėdi. Ne. Tiesiog sulėtėjus hormonų apykaitai, atsiranda ir dėmės. Pigmentacija aktuali ir žmonėms, vos perkopusiems 20 metų slenkstį.


Sakykite, ar jūsų paminėti pigmentinių dėmių šalinimo būdai padeda visiškai jų atsikratyti?


Taip, tikrai taip.


O kosmetika?


Priemonės su rūgštimis efektyviai padeda sutvarkyti pigmentacijos problemą. Ir, žinoma, po to svarbu nepamiršti nuolat stiprinti odos funkcijas ir atėjus vasarai tinkamai saugoti ją nuo saulės poveikio.


Ameikiečių mokslininkų įrodyta, kad nuolat (mažiausiai tris mėnesius) naudojant kosmetiką su glikolio rūgštimi, oda įgyja atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, taip pat – ir ultravioletiniams spinduliams.


Ar odos pigmentacija moterims aktualesnė nei vyrams?


Nemanyčiau. Viskas keičiasi. Jei anksčiau manydavome, kad celiulitas – išskirtinai moterų problema, matome, kad ir vyrai turi apelsino žievelės odą. Kalbant apie pigmentaciją, vyrams dažniau ji būna traumatinės kilmės – nuo spaudymo, nuo saulės. Tik vyrai gal mažiau stresuoja ir kreipia į tai dėmesį.


Norite daugiau sužinoti apie odos priežiūrą, Jums tinkamą kosmetiką? Kviečiame į parodas „Grožis 2018“ ir „Stiliuz 2018“, kurios spalio 12-14 dienomis vyks Klaipėdoje. Tai grožio, stiliaus ir mados renginiai, kurie sutelkia profesionalus vienu laiku vienoje vietoje, skatina grožio ir mados industrijų plėtrą, specialistų bendradarbiavimą ir patirties dalinimąsi.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/400415440481036/


.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis