Nes spuogai – ne tik paauglių bėda

Specialistai pastebi, kad šiandien dėl spuogų kenčia vis daugiau anaiptol ne paaugliško amžiaus žmonių. Kodėl taip yra?

Konsultuoja grožio klinikos ODA LT įkūrėja Irena Jokšienė.


Įprasta manyti, kad spuogai aktualūs tik paaugliams. Ar tai tiesa?


Netiesa. Yra ir suaugusiųjų žmonių, kurių oda linkusi į spuoguotumą. Pastebima tendencija, kad spuogai „senėja“, jų problema aktuali ir žmonėms per 30 metų. Paauglius varginanti aknė yra viena, o vyresniems aktualios kitokios ligos, kurios susijusios su odos bėrimu ant veido, krūtinės ar nugaros srityje.


Vyresniems, susidūrus su spuogais, itin rekomenduoju apsilankyti pas specialistus. Jau vien tam, kad paneigtų įsigalėjusius mitus ir skirtų tinkamą gydymą, odos priežiūrą.


Antai dauguma mano, kad spuogus puikiai gydo saulė. Deja, saulė negydo. Ji tik sustabdo sukėlėją, jo aktyvumą. Jis tiesiog pasislepia dvigubame apvalkalėlyje ir taip išlaukia, kol saulėtasis periodas baigsis. O atėjus rudeniui jis, ištirpinęs tą apvalkalėlį, vėl aktyvus.


Yra žmonių, kurie, tikėdami saulės galia, ima lankytis soliariumuose – manydami, kad tai padės pagyti. Deja, taip tik labai labai įjautrinama oda, o problema neišsprendžiama. Sukėlėjas – gudrus mikroorganizmas, jis tiesiog prisitaiko prie naujos ultravioletinių spindulių dozės, niekur nedingsta. Tokiu būdu galima sukelti dar sudėtingesnes odos ligas.


Tad ką reikėtų daryti?


Spuogai yra toks dalykas, kuriuos reikia išgydyti, taigi, reikia kreiptis į specialistus. Anksčiau močiutės sakydavo: ištekėsi, pagimdysi, spuogai praeis. Deja, santuoka nuo spuogų nepagydys. Reikia kreiptis į kosmetologus, kurie turi sukaupę itin didelę patirtį ir žino, kaip įveikti šias bėdas. Reikia pastebėti, kad kosmetologai, su šia bėda susiduriantys nuolat, netgi šiuo klausimu bus labiau patyrę nei dermatologai.


Nepakanka skirti vien antibiotikų. Reikia paaiškinti, išmokyti, kaip su spuogais elgtis, įtikinti nekrapštyti. Šiais laikais yra kosmetologinių priemonių, kurios efektyviai gydo spuogus. Taigi, neverta skubėti su medikamentais, neišbandžius kitų priemonių.


Na o ką galima būtų patarti žmogui, kol jis pateks pas kosmetologą?


Patarimas Nr. 1 – odos higiena su specialiai šiai problemai skirtomis priemonėmis. Svarbiausia – tinkamos priemonės. Kosmetika su organinėmis rūgštimis ne tik veikia tą sukėlėją, bet ir stiprina imunitetą, apsaugines odos funkcijas. ODA LT prausiklis, kremas, kaukė padės įveikti problemą.


Ko nereikėtų daryti? Spaudyti! Nereikia naudoti spiritinių priemonių. Viena, žmogus niekada tinkamai neišvalo spuogo, užkrato lieka, o kai tepama odekolonu ar spiritu, lieka ir pigmentinė dėmė. Žodžiu, paskui situacija tampa dar sunkesnė. Ypač negalima veido liesti nešvariomis rankomis.


Na o jei naudojama dekoratyvinė kosmetika, vertėtų atsiminti, kad ji gali užkimšti poras. Ir tai gali būti puiki terpė mikroorganizmams vystytis. Siekiant paslėpti kilusią problemą, rizikuojama ją dar labiau padidinti. Todėl patariama nedelsti ir apsilankyti pas specialistą, nelaukiant, kol problema įsisenės.


Norite daugiau sužinoti apie Jums aktualią odos priežiūrą, tinkamas kosmetikos priemones? Apsilankykite parodose „Grožis 2018“ ir „Stiliuz 2018“, kurios spalio 12-14 dienomis vyks Klaipėdoje. Tai grožio, stiliaus ir mados renginiai, kurie sutelkia profesionalus vienoje vietoje ir vienu laiku, skatina grožio ir mados industrijų plėtrą, specialistų bendradarbiavimą ir patirties dalinimąsi.


Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/400415440481036/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis