Prausimosi putos, dušo želė ar muilas – kurį pasirinkti?

Kuo skiriasi skirtingi kūno prausikliai ir kurį jų pasirinkti?

Prausimasis duše – neatsiejama kasdienybės dalis, tačiau ar atkreipiame dėmesį, kokį kūno prausiklį kasdien naudojame? Būtent dėl skirtingų odos tipų ir asmeninių asmens poreikių reikėtų šiek tiek labiau susipažinti su kūno prausikliais ir jų naudojimu.


Tad kaip išsirinkti tinkamą ir patinkantį prausiklį? „Dove“ prekių ženklo vadovė Paula Elksne pabrėžia įvairių tipų kūno prausiklių išskirtinumus, tai padės išsirinkti odai tinkamiausias dušo putas, prausiklį, želė ar muilą.


Standžios prausimosi putos (mousse)


Tai naujo ir alternatyvaus tipo kūno prausiklis, kuris putų pagalba subtiliai bei švelniai apgaubia kūną ir suteikia odai šilko švelnumo pojūtį. Dažniausiai tokios prausimosi putos yra praturtintos natūraliais aliejais, pavyzdžiui, arganų, rožių ar kokosų aliejumi, kuris padeda kovoti su sausa oda ir akimirksniu atstato natūralų odos drėgmės balansą. Toks kūno prausiklis dėl išskirtinio putų tipo ir konsistencijos panašumo gali pasitarnauti ir kaip aukštos kokybės skutimosi putos. Svarbu prisiminti, jog prieš naudojimą tokio tipo dušo putas reikia gerai suplakti.


Prausimosi putos (foam)


Tai taip pat naujovė rinkoje, tačiau šios putos šiek tiek kitokio tipo. Šios kategorijos dušo putos itin švelnios ir lengvos konsistencijos, tačiau jos ne tik pamaitina valomą odą, bet ir akimirksniu pašalina ant kūno esančius nešvarumus. Naudojant šio tipo kūno prausiklį nereikia laukti, kol putos suputos – dėl produkto pakuotėje esančio dozatoriaus prausiklis iškart įgauna putų konsistenciją. Todėl paspaudus dozatorių galima nieko nelaukiant mėgautis švelniai kūną valančiomis lengvomis putomis.


Dušo želė ar kūno prausiklis


Tiek dušo želė, tiek kūno prausiklis – tai skystos konsistencijos muilas, skirtas kūnui prausti. Dušo želė yra tirštesnės konsistencijos, todėl ji tinkamesnė naudoti ten, kur klimatas šiltesnis. Kūno prausikliai yra šiek tiek lengvesni ir labiau drėkinantys, todėl tobulai tinka šaltesniuose regionuose. Renkantis dušo želę ar kūno prausiklį produktų sudėtyje reikėtų ieškoti glicerino. Būtent jis padeda odai įsisavinti drėkinamąsias medžiagas, todėl oda ilgai išlieka švelni ir sudrėkinta.


Gabalinis muilas


Tai klasikinis kūno prausiklis, kuris pradedamas naudoti dar vaikystėje. Vis dėlto, ne visi gabaliniai muilai yra gaminami vienodai. Iš tiesų, yra net kelios skirtingos gabalinių muilų rūšys, todėl vieni labiau sausina oda, o kiti – drėkina. Norint, jog oda būtų pamaitinta ir spindinti, reikėtų naudoti muilą, kurio vieną ketvirtadalį sudėties sudaro drėkinamasis kremas – tokią sudėtį turintis muilas nesužeis odos ir jai nepakenks, bus švelnus. Taip pat drėkinamojo kremo savo sudėtyje turintis muilas praturtina odą maistinėmis medžiagomis ir padaro ja minkštesne bei švelnesne. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis