Kaip prižiūrėti riebaluotis linkusius plaukus

Visi žinome, kad sudaryti pirmąjį įspūdį tereikia poros minučių, tad svarbu visuomet atrodyti tvarkingai. Deja, ne vieną iš mūsų kankina riebaluotis linkę plaukai, tai tampa ypač pastebima įsibėgėjus dienai. Kaip prižiūrėti plaukus, kad jie atrodytų puikiai visą dieną?

Kai kurie mano, kad plaukų riebumą sukelia riebesnis maistas, tačiau tai tik mitas. Manoma, kad riebaluotis linkę plaukai dažnai yra paveldimas reiškinys. Plaukai atrodo neplauti ir blizgūs dėl riebios galvos odos. Odos audiniuose yra liaukos, kurios gamina riebalus, jie palaiko odos drėgmę. Tačiau, kai išskiriama per daug riebalų, plaukai pradeda riebiai blizgėti, sulimpa. Riebalų gamybos pakitimams įtaką gali daryti hormonų pokyčiai, vaistai ir ligos, pavyzdžiui, Parkinsono.

Taip pat skaitykite:
I. Stasiulytė: įsimylėjusi moteris švyti net ir nepasidažiusi
Gražesnė per porą minučių
Stilingos šukuosenos 40-metėms

Kad išvengtumėte nepageidaujamo riebių plaukų efekto, atidžiai rinkitės plaukų priežiūros priemones. Naudokite specialiai riebiems plaukams skirtus šampūnus. Odos išskiriamus riebalus puikiai absorbuoja šampūnai su arbatmedžių ekstraktais. Svarbu trinkimo metu galvą masažuoti, kruopščiai išskalauti plaukus ir nepalikti šampūno likučių. Patariama plaukus įtrinti šampūnu ir išskalauti 2 kartus paeiliui – tai užtikrins riebalų pašalinimą.

Jei plaukai linkę riebaluotis, vadinasi yra pakankamai medžiagų, kurios užtikrina jų drėgmę, todėl kondicionieriumi tepkite tik plaukų galus.

Plaukai
Plaukai
Shutterstock nuotr.

Plaukų riebumo padės išvengti:

* Plaukai mažiau riebaluosis, jei po trinkimo juos perskalausite 2 arbat. šaukšteliais acto, skiestais puodeliu vandens. Acto kvapas nėra malonus, tad galite jį pakeisti ¼ citrinos sulčių.

* Plaukų šaknys taps sausesnės, jei kelis arbat. šaukštelius alkoholio (pavyzdžiui, degtinės) praskiesite puodeliu vandens ir šiuo mišiniu perskalausite plaukus ties šaknimis. Po to plaukus perliekite švariu drungnu vandeniu.

* Pasigaminkite purškiklį iš ¼ puodelio obuolių acto ir 0,5 l vandens. Jį naudokite ties plaukų šaknimis, kai pastebėsite, kad šios pradeda riebaluotis. Tokia priemonė bent kuriam laikui išsaugos šukuoseną.

* Po trinkimo plaukus skalaukite skiesta arbata, kurioje yra natūralių antioksidantų, pavyzdžiui, žaliąja.

Žinoma, reikėtų subalansuoti ir mitybą, tai padės išlaikyti sveikus plaukus ir odą. Į maisto racioną įtraukite graikinius riešutus, lašišą, špinatus, morkas, produktus, turinčius daug baltymų. Baltymų nepakankamumas gali sukelti plaukų retėjimą ir slinkimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis