Kaip prižiūrėti juvelyrinius papuošalus ir juos atnaujinti

Atnaujinti papuošalų dėžutės turinį galite ne tik įsigijusios naujų, bet ir prikėlusios senuosius naujam gyvenimui. Tiek senais, tiek naujais juvelyriniais dirbiniais džiaugtis ir puoštis galėsite ilgiau, jei tinkamai juos prižiūrėsite.

Papuošalų moterys turi įvairių - dovanotų, keliančių sentimentus, pačių įsigytų. Vieni skirti kasdieniam nešiojimui, kiti - išskirtinėms progoms. Tačiau nepaisant to, ar dažnai papuošalą dėvite, visi jie turi savybę keisti savo išvaizdą - oksiduotis, braižytis, lankstytis.

Taigi pravartu žinoti, kaip išsaugoti ar atkurti savo mėgstamiausių juvelyrinių dirbinių išvaizdą.

Auksas

Šis prabangus metalas pasižymi dideliu atsparumu laiko ir išorės veiksniams. Nors aukštesnės prabos aukso dirbiniai yra labiau vertinami (nes brangesni), jie yra minkštesni ir pažeidžiamesni.

Auksiniai papuošalai atgaus pirminį blizgesį, jeigu juos palaikysite pasaldintame vandenyje. Buitinės chemijos, parfumerijos ar kosmetikos priemonių pažeistus papuošalus galima nubalinti naudojant citrinos rūgšties tirpalą: į 0,5 l vandens įpilkite 3 šaukštelius citrinos rūgšties ir pavirkite dirbinius 5 minutes.

Jeigu auksiniai papuošalai, kuriuose yra brangakmenių akutės, apsitrynė ir nebeblizga, nuplaukite juos amoniako tirpalu. Į stiklinę drungno vandens įmaišykite 6 lašus amoniako. Po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline šluoste.

Sidabras

Sidabras linkęs oksiduotis, todėl juoduoja ir prarandą blizgesį. Šio metalo grožiu reikia rūpintis reguliariai, nes kūno priežiūros priemonės, kvepalai, prakaitas, drėgmė taip pat oksiduoja sidabrą.

Prieš įsigydamos naują sidabrinį papuošalą, pasidomėkite, ar jis padengtas rodžiu. Toks sidabras yra geriau apsaugotas nuo juodavimo, labiau blizga ir primena baltą auksą. Tačiau net ir šį apsauginį sluoksnį gali pažeisti buityje naudojama chemija. Jeigu jūsų papuošalai pradėjo juoduoti, nedelskite, kol jie taps neatpažįstami - iškart imkitės priemonių.

Senas ir laiko patikrintas būdas - patrinti sidabrą dantų pasta. Naujesnis - burnos skalavimo skysčiu. Pastarasis mažiau braižo papuošalų paviršių.

Kita veiksminga priemonė - sidabro vonelės. Dubenėlį išklokite folija, įberkite truputį druskos, įpilkite kambario temperatūros vandens ir pamerkite į vonelę sidabro papuošalus. Palaikykite kelias valandas, nuplaukite ir kruopščiai nusausinkite minkšta šluoste.

Pažeidžiamieji perlai

Perlas yra organinės kilmės brangakmenis, tačiau jis yra minkštas, todėl jo priežiūra turi būti itin kruopšti. Siekiant išsaugoti perlų grožį, juos derėtų valyti reguliariai, tačiau netinkamai prižiūrint gali atsirasti dėmių, įbrėžimų, perlai praras natūralų žvilgesį. Norėdamos išlaikyti perlų grožį, kiekvieną kartą po dėvėjimo, prieš padedant atgal į dėžutę, turėtumėte juos kruopščiai išvalyti.

Valykite labai minkšto audinio šluoste, tinkamiausios - medvilninio arba bambukinio pluošto. Niekada nenaudokite dantų šepetėlio ar kempinės. Šluostykite perlus po vieną. Svarbiausia, kad ant jų neliktų kūno prakaito ar kosmetikos pėdsakų.

Karts nuo karto reikia perlus „praplauti". Valyti reikėtų minkšta natūralaus pluošto servetėle, sušlapinta muiluotame vandenyje. Naudokite muilą, kuriame nėra dažiklių. Tuomet dar kartą išvalykite švariame vandenyje sudrėkinta šluoste ir nusausinkite perlus po vieną minkšta servetėle.

Perlus neigiamai veikia kosmetika, kvepalai, plaukų lakas, todėl pirmiausia pasigražinkite, o tik tuomet dėkitės perlų papuošalus. Jeigu įmanoma, pasistenkite nekvėpinti tų kūno vietų, kurios liesis su perlais. Perlų negalima laikyti plastikiniuose maišeliuose, nes tikrai praras žvilgesį.

Norėdamos ilgiau džiaugtis papuošalų grožiu, turėtumėte nusiimti juos prieš eidamos miegoti. Taip pat susiruošusios sportuoti ar maudytis. Nenešiokite papuošalų tvarkydamos namus - net brangiausi juvelyriniai dirbiniai nėra atsparūs chemikalams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis