Kaip atlikti makiažą brandžiai moteriai ir išvengti klaidų

Brandaus amžiaus moters makiažo tikslas - kiek įmanoma atgaivinti, paryškinti veido odą.

“Svarbiausia - nepasendinti, o pajauninti ir paryškinti gražiausius bruožus. Žinoma, retai pavyksta 50-metę paversti 30-mete, bet stengtis reikia“, - pastebi makiažo meistrė Birutė Pajedienė.

Bėgant metams moters oda praranda stangrumą, išryškėja poros, kapiliarai, pigmentinės dėmės, veido raumenys praranda tonusą, atsiranda raukšlelės, odos klostelės. Nusileidžia akių, vokų, lūpų kampučiai, antakių ir skruostų linijos.Štai keletas makiažo specialistės tarptautinės kategorijos teisėjos B. Pajedienės patarimų, kaip vyresnei moteriai tinkamai atlikti makiažą.

Makiažo specialistė išvardina pagrindines brandžios moters makiažo klaidas:

1. Konkrečios, aiškiai apibrėžtos linijos.
2. Griežtai ir ryškiai apvestos akys.
3. Matomas tamsus lūpų apvedimas.
4. Tamsios spalvos.
5. Per tamsūs ir per ploni antakiai.
6. Savaiminis įdegis ir nutamsinta oda.
7. Pernelyg tamsi pudra.
8. Balti šešėliai.
9. Storas toninio kremo sluoksnis.

Shutterstock nuotr.
Priemonės

Viena pagrindinių gerai atlikto makiažo sąlygų - tinkamai parinktas toninis kremas ir jo kiekis. Itin svarbu jo nepadauginti.

„Vargiai įmanoma pridengti ar užpudruoti raukšleles, klostes, odos užkritimus. Moters mimika - aktyvi, ir per didelis toninio kremo kiekis tik dar labiau išryškins visus odos trūkumus. Tačiau šią problemą galima koreguoti dar prieš toninį kremą raukšleles patepant drėkinamuoju ar riebiu kremu“, - pataria makiažo meistrė.

Kitas svarbus niuansas - priemonių kokybė. Reikėtų rinktis preparatus, kurie odą dengia plonu sluoksniu, nesukuria „kaukės“ efekto ir yra tokios pat spalvos kaip oda.

Apskritai, atliekant makiažą vyresnei moteriai spalvos tampa labai svarbios. Jokių blizgių toninių pudrų bei kitų preparatų, reikia vengti ir pernelyg matiško efekto. Pasirinktas toninis kremas turi būti odos spalvos ar vienu tonu šviesesnis, bet jokiu būdu ne atvirkščiai. Jei veido oda pageltusi ar papilkėjusi, rinkitės rožinio atspalvio toninę pudrą - jis odai suteiks jaunatviškumo.

Korekcija

Atliekant makiažą vyresnei moteriai itin svarbu modeliavimas. Skaistalais, šešėliais, akių ir lūpų pieštukais galima koreguoti bėgančių metų paliktus pėdsakus, veido formą, linijas.

Formuojant veidą reikėtų išskirti bent du veido tipus:
1. smulkus, liesas, kaulėtas, smulkių raukšlelių išvagotas veidas;
2. apvalus, stambus, „sunkūs“ žandai, išryškėjęs pagurklis ir.t.t.

Veido korekcija tamsesnėmis pudromis ne visuomet daroma pirmo tipo veidui, tačiau visuomet - antrajam tipui. Užtat skaistalus naudokite priešingai: visuomet - smulkiam veidui, stambesniam tipui - ne.

Akys

Akims paryškinti pirmenybė teikiama natūraliems, pasteliniams tonams, matinėms ir satininėms tekstūroms. Atsisakykite perlamutrinių dažų, nes jie paryškina raukšles.

Raudonoms pavargusioms akims slėpti naudokite šviesų pieštuką, kuriuo reikia tepti virš apatinio voko blakstienų. Tai suteikia akims šviesumo, padidina, paskaistina akis. Akių pieštukas turi būti labai gerai padrožtas, juo reikia brėžti per blakstienų šaknis, o ne už akies, pakanka akies kamputyje tik šiek tiek "kilstelėti" į viršų.

Ant viršutinio judančio voko dalies rekomenduojama tepti rusvus, persikinius, rožinius, koralo spalvos šešėlius - jie atjaunins, suteiks sveikumo įspūdį. Užtat pilki šešėliai sukurtų nuovargio įspūdį. Tada nejudančio voko dalį, esančią aukščiau judančiojo, tepkite rudais ar šaltesnių tonų šešėliais. Svarbus niuansas - tepant šešėlius akys turi būti atmerktos, kad dažus galėtumėte "nukreipti" į viršų - taip vizuliai „pakelsite“ akis. Blizgūs šešėliai tepami po iškiliausia antakio vieta - tai veidui suteikia gaivumo, šviežumo, ryškumo, tarsi „atveria akis“, tad makiažas atrodo puošnesnis.

Shutterstock nuotr.
Antakiai

Paprastai antakiams moterys teikia per mažai reikšmės, nors tinkama jų korekcija gali kardinaliai pakeisti veido formą, išraišką. Tankūs ir tamsūs antakiai prideda metų. Kai antakiai išpešioti „siūleliu“, iš veido dingsta individualumas, įdomumas, kartais netgi suteikia veidui kvailoką išraišką.

Koreguojant antakius, jų storį, siūlyčiau vadovautis auksine taisykle: pašalinti tik nereikalingus plaukelius, antakiams suteikiant tiesiog tvarkingą ir prižiūrėtą įspūdį. Nereikalingi antakių plaukeliai po pagrindine antakių linija vizualiai juos nuleidžia žemyn ir paryškina žemyn besileidžiančias veido linijas.

Antakiai ryškinami plaukų spalvos dažais, bet juoda spalva yra tabu net ir juodaplaukėms. Verčiau rinktis pilką spalvą, kuri suteikiama ne akims skirtu, o specialiu neriebiu antakių pieštuku. Jis bus sausesnis, neintensyvios spalvos, ir antakiai atrodys natūralesni. Ryškinti reikėtų antakio iškilimą ir galūnę, o visą pagrindą lengvai paretušuoti.

Lūpos

Dažykite jas satinine ar matine spalva. Spalvos - šviesesnių tonų, nes tamsios sendina.
Apvedant lūpas reikia truputį kilstelėti jų kampučius. Pieštuko vedamą liniją įretušuoti į lūpų gleivinę, kad ilgiau laikytųsi ir valgant atrodytų natūraliau. Lūpdažis tepamas specialiu šepetėliu. Lūpas dažyti ryškiomis spalvomis yra sveikintina, nes elegantiška, brandesnio amžiaus dama balsvomis lūpomis atrodys tarsi be veido.

Pabaigai

Makiažo pabaigai pagaivinkite veidą skaistalais, kurie moterį visada pajaunins.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis