Permanentinis makiažas – kas slypi už ilgalaikio grožio? Atsako kosmetologė

„Permanentis makiažas vis dar labai populiarus, ypač tarp šeimas jau sukūrusių, vyresnių nei 25 m. moterų. Nors ilgalaikį vadinu tinginių makiažu, tačiau be šios procedūros apsieiti sunku, ypač tada, jei esi dirbanti, ištekėjusi, augini vieną ar kelis vaikus moteris. O jei dar namuose yra gyvūnų... Tokiu atveju grožiui laiko tiesiog nebelieka“, – pasakoja kosmetologė Neringa Dombrovskienė. Specialistė atsako į klausimus apie ilgalaikį makiažą.

Kiek užtrunka, kiek kainuoja ir kiek laikosi permanentinis makiažas?

Procedūra trunka apie 1,5–2 valandas, nors klienčių prašau šiam reikalui skirti daugiau nei 2 val. savo laisvo laiko. Tiek procedūra užtrunka ilgalaikį makiažą darant vienoje veido dalyje – akių vokų srityje, ryškinant lūpas ar antakius.

Ilgalaikio makiažo kaina kiekviename grožio salone gali skirtis. Tai priklauso nuo to, ar jis atliekamas su pigesnėmis ar brangesnėmis medžiagomis, pigmentais. Juk ir paprastų kosmetikos produktų kainos skiriasi. Į permanentinio makiažo kainą, žinoma, įeina ir tepami nuskausminamieji - juk veido oda yra labai jautri, o ypač akių vokų ar lūpų.

Pavyzdžiui, antakių mikropigmentacija skirtinguose salonuose svyruoja nuo 250 iki 900 Lt, lūpų kontūro ryškinimas nuo 200 iki 600 Lt, pilnas lūpų retušavimas nuo 300 iki 600 Lt, viršutinio voko pravedimas taip pat nuo 300 iki 600 Lt, o apatinio voko pravedimas gali kainuoti nuo 250 iki 500 litų. Permanentinio makiažo korekcija gali atsieiti nuo 50 iki 400 litų. Korekcijos kaina priklauso ir nuo to, ar tai korekcija, atliekama praėjus 3 mėnesiams nuo procedūros, ar tai spalvos paryškinimas nuo procedūros prabėgus 1–3 metams.

Gerai atliktas permanentinis makiažas po 3 metų turėtų imti blukti. O, tiksliau, lūpų spalvą koreguoti reikia po 4 metų, antakių irgi panašiai – prabėgus 3 ar 4 metams nuo grožio procedūros.

Kaip atliekamas permanentinis makiažas?

Ilgalaikis makiažas – tai procedūra, kurios metu pigmentas suleidžiamas į paodį. Tai daroma rašiklį primenančiu aparatu, į kurį įstatoma adatėlė.

Moterys, ypač mėgstančios saulės vonias, paryškinti dažniausiai nori antakius. Juk nuo saulės viršutinė veido dalis „nukenčia“ labiausiai, todėl antakių spalva išblunka. Taigi, permanentinį makiažą dažniau užsisako soliariume ir šiltuose kraštuose reguliariai besilankančios moterys.

„Nėščiosioms permanentinis makiažas nerekomenduojamas ir netgi neleistinas“, – teigia kosmetologė.
„Nėščiosioms permanentinis makiažas nerekomenduojamas ir netgi neleistinas“, – teigia kosmetologė.
Fotolia nuotr.

Jei atliekama antakių korekcija, kosmetologė ieško tinkamiausios jų formos, jas piešdama ant klientės antakių. Nupiešusi formą, aš visuomet nufotografuoju, parodau nuotrauką klientei ir tuomet sprendžiame, ar antakiai tinka prie veido bruožų. Žinoma, yra specialisčių, kurios permanentinį antakių makiažą atlieka trafaretų pagalba. Tačiau mūsų veido bruožai nėra tobulai simetriški, tad pagal trafaretą atlikta antakių mikropigmentacija gali atrodyti nenatūraliai ir netgi juokingai. Beje, kiekviena specialistė turi savo braižą – į tai irgi reikia atsižvelgti ieškant kosmetologės, atliekančios ilgalaikį makiažą.

Kada šios procedūros atlikti negalima?

 Ne kiekvienos moters organizmas linkęs priimti į paodį suleidžiamą pigmentą: vienai moteriai ilgalaikį makiažą dariau net keturis kartus, bet kas kartą jos organizmas pigmentą tiesiog išstumdavo.

Jei moteris yra alergiška ir baiminasi, kad pigmentas gali sukelti alerginę reakciją, prieš atliekant ilgalaikį makiažą rekomenduojama išmėginti jį kitoje, mažiau matomoje vietoje – padėti taškelį už ausies ar panašiai. Tačiau profesionalios kosmetologės naudoja tik sertifikuotas, švarias medžiagas, tad nereikėtų nerimauti.

Beje, pigmento suleidimo į paodį metu yra padaromos žaizdelės, todėl po procedūros oda gali paburkti, užsidėti šašeliai, o kartais netgi atsirasti mėlynės, jei į odos paviršių yra iškilę
kapiliarai. Odos reakcija į pigmentą priklauso nuo moters organizmo.

Nėščiosioms permanentinis makiažas nerekomenduojamas ir netgi neleistinas. O kūdikį maitinančioms moterims ir menstruacijų metu apsilankiusioms klientėms ši procedūra gali ir nepavykti, nes organizmas tuo metu intensyviai save saugo ir nepriima permanento.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis