Kaip apsaugoti odą ir sulėtinti senėjimo procesus? Atsako kosmetologė

Dažnai savo veido oda intensyviai rūpintis imame tik tuomet, kai veidrodyje pastebime pakitimus, senėjimo procesų atvaizdą. Tačiau 20 metų kosmetologe dirbanti Aliona Borisniova sako, jog odos grožiu reikia susirūpinti dar ankstyvoje jaunystėje – tai veiksmingiausia prevencija prieš nepageidaujamą raukšlių atsiradimą.

Kokias veido odos priežiūros klaidas dažniausiai daro moterys?

Moterys dažnai pasitiki neprofesionalia informacija: taigi, visos kalbos apie tai, kad naudojant veido kremus galima apsinuodyti parabenais, yra labai nemoksliškos. Kosmetologija pastaruoju metu yra moksliškai labai pažengusi sritis, o moterys vis dar ieško natūralių veido odos priežiūros būdų ir priemonių. Deja, tose natūraliose priemonėse yra daug daugiau kenksmingų medžiagų: pavyzdžiui, agurke, pirktame prekybos centre, yra begalė nitratų, nekalbu jau apie pieno „naudą“, kuris nesugyžta per dvi savaites....

Aš visad sakau, kad mes daug greičiau apsinuodysime valgydamos kai kuriuos prekybos centre perkamus maisto produktus nei naudodamos kosmetikos priemones. Lietuvoje licenzijų, skirtų kosmetikos produktų platinimui, gavimo taisyklės yra labai griežtos. O kosmetika, kurią perkame vaistinėse, kosmetologijos salonuose – labai aukštos kokybės.

Nežinojimas ar neprofesionalios informacijos pritaikymas sau gali padaryti odai labai daug žalos, todėl į specialistus – profesionalus kreiptis tiesiog būtina. Štai, pavyzdžiui, ateina pas dermatologą klientė, turinti egzemą ir iki šiol pažeistas odos vietas tepusi maistiniu arba paprastu, ekologišku aliejumi - kad neapsinuodytų parabenais. Tačiau ji nežino, kad ne kiekvieną aliejų oda gali įsisavinti, o dėl šios klaidos susidariusi plėvelė vėliau neleidžia odai kvėpuoti, todėl ji šunta. Taigi, norėjau pasakyti, kad nepasitikėjimas mokslu dažnai pakenkia žmogui, o galimos to pasekmės iš tiesų gąsdina.

Kosmetologė Aliona: „ neprofesionalios informacijos pritaikymas sau gali padaryti odai labai daug žalos.“
Kosmetologė Aliona: „ neprofesionalios informacijos pritaikymas sau gali padaryti odai labai daug žalos.“
Shutterstock nuotr.

apie veido priežiūrą būtina žinoti kiekvienai moteriai?

Mieste gyvenančioms moterims labai svarbu tinkamai saugoti savo odą: ryte būtina užtepti apsauginį kremą, kuris saugos nuo aplinkos užterštumo. Tokia veido priežiūra būtina net ir tuomet, jei iš namų automobiliu keliaujate į darbą ir ofise praleidžiate didžiąją dienos dalį, kadangi kondicionieriai odai taip pat kenkia. Grįžus namo veidą reikia kruopščiai nuvalyti: galima ir pilingą pasidaryti ar atpalaiduojančią kaukę porą kartų per savaitę, o po veido valymo – odą tepti drėkinančiu ar kitokiu veido kremu.

Ar tiesa, jog kreminė pudra padeda apsaugoti odą nuo aplinkos užterštumo?

Besirūpinančios savo veido oda moterys žino, jog kosmetikos priemones reikia tepti tik ant atspalvį odai suteikiančio kremo, dažniausiai vadinamo toniniu kremu. Jis padės dar labiau apsaugoti ploną odos sluoksnį, kapiliarus, ypatingai žiemos sezonu. Tačiau pirmiausiai veido odą tepti reikėtų serumu, vėliau įprastu kremu, galiausiai atspalvį suteikiančiu kremu ir tik tuomet daryti makiažą.

Kada reikia susirūpinti senėjimo procesų stabdymu?

Pas kosmetologus dažnai lankosi gilias raukšles turinčios vyresnio amžiaus moterys, kurios visą gyvenimą nenaudojo jokių veido odos priežiūros priemonių ir veidą valydavo vien vandeniu, vaikišku muilu. Dauguma šių moterys jaunystėje turėjo labai gražią, tačiau ploną veido odą, kurios nesaugant su laiku ėmė rastis raukšlės.

Merginų, sulaukusių maždaug 18 metų, veido odos ląstelės ima prarasti drėgmę. Būtent drėgmės praradimas skatina senėjimo procesus. Taigi, naudoti drėkinančius, saugančius kremus reikia nuo pat jaunystės. Šiais laikais galima įsigyti kremų su aukšta ir žema molekuline mase. Ką tai reiškia? Aukšta molekulinė masė užtikrina, jog kremas įsigers giliai į odą, o žema molekulinė masė padės kremui išsilaikyti odos paviršiuje ir saugoti odą iš išorės.

Kosmetologė Aliona: „Lankymasis soliariume tik pagreitina odos senėjimo procesus.“
Kosmetologė Aliona: „Lankymasis soliariume tik pagreitina odos senėjimo procesus.“

Ar tiesa, jog žiemos vakarais reikia naudoti drėkinantį, lengvesnį kremą, o dieną – riebesnį?

Jeigu lauke labai šalta ir ruošiatės gryname ore praleisti daug laiko, būtina naudoti riebų kremą. Tačiau moterys riebų kremą dažnai naudoja ir vakarais, prieš miegą – nuvalius odą joms norisi sunkesnės, tirštesnės priemonės. Šis klausimas labai individualus.

Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ir kaip šią problemą spręsti?

Pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl hormonų veiklos pakitimų nėštumo, žindymo laikotarpiu ar klimakso metu. Tokiu atveju patarčiau odą tepti vitamino C koncentratu, kuris sustiprins odos ląstelių imuninę sistemą, greičiausiai sutvarkys padidėjusios pigmentacijos problemą, jei ši nėra įsisenėjusi. Kitu atveju reikia kreiptis į dermatologą. Tačiau negalima pamiršti ir fakto, jog pigmentinės dėmės labai dažnai ima rastis dėl besaikio lankymosi soliariumuose, nes tai odos ląstelėse sutrikdo melanino gamybos funkciją.

Manau, jog nėra nei vieno profesionalaus kosmetologo ar dermatologo, kuris pasakytų, jog į soliariumą eiti galima. Esu išklausiusi labai baisias onkologų, dermatologų paskaitas apie šią problemą ir tai, kaip padaugėjo odos vėžio atvejų per pastaruosius 10 metų. Onkologai sako, kad būtent kosmetologė turi įspėti klientes apie kenksmingas odai procedūras: apsilankius pas onkologą ieškoti problemos sprendimų dažniausiai būna per vėlu.. Tai labai rimtas klausimas. Aš pati savo klientes gąsdinu, pasakodama joms baisias istorijas apie galimas pasekmes. Be to, lankymasis soliariume tik pagreitina odos senėjimo procesus. Jei, esant progai, moteris nori atrodyti įdegusi, verčiau naudotų savaiminio įdegio priemones.

Bet kuriuo atveju, reguliariai apsilankyti pas kosmetologę ir rūpimais klausimais konsultuotis turėtų kiekviena save mylinti ir savo grožiu besirūpinanti moteris. Galbūt praeityje ši konsultacija buvo tarsi žvaigždžių, žinomų žmonių „privilegija“, tačiau dabar kosmetologai paslaugas teikia tikrai prieinamomis kainomis. O ir mėginti sutaupyti savo grožio kaina nedera: verčiau tai darykite pinigų neišleisdamos dalykams, kurie kenkia tiek jūsų sveikatai, tiek grožiui.

****
Atsakykite į klausimus, ir vienam jūsų (išrinktam burtų keliu) padovanosime pusmečio žurnalo „Moteris“ prenumeratą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis