Grožio metodai, atsukantys 10 metų atgal

Veidas yra puikus amžiaus atspindys: tai labiausiai matoma ir mažiausiai uždengta kūno dalis. Neigiami aplinkos veiksniai, žalingi įpročiai bei neišvengiamai bėgantys metai veide palieka savo pėdsaką.

Senstanti oda suglemba ir praranda elastingumą, pasmunka akių vokai, po akimis susiformuoja riebalų maišeliai, atsiranda vis gilesnės raukšlės. Dažnai kosmetiniai sprendimai nepadeda išspręsti šių problemų, tačiau plastikos chirurgai geba kovoti net su itin ryškiais amžiaus pokyčiais. Viena efektyviausių ir didžiausią poveikį moters išvaizdai darančių procedūrų – veido patempimas.

Apie veido patempimo procedūrą pasakoja Klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas.

Kokie yra šios operacijos privalumai bei teigiami rezultatai? Kaip jie pakoreguoja žmogaus išvaizdą?

Veido patempimo operacija savo rezultatais gali nustebinti ne vieną pacientą. Tai viena iš efektyviausių ir didžiausią poveikį biologiniam amžiui darančių procedūrų. Ši operacija pajėgi kovoti su laiku ir atjauninti veido kontūrus. Tačiau labai svarbu tinkamai įvertinti savo lūkesčius ir suvokti, kad šios operacijos metu yra pašalinamas tik odos perteklius, pati odos struktūra nėra pakeičiama. Tad šiuolaikinės plastinės chirurgijos metodai gali patenkinti tik racionalius poreikius. Veido patempimo metu išryškinama žandikaulio linija, patempiama pasmakrė, pašalinama nereikalinga oda veido šonuose, pakeliami antakiai, pakoreguojami viršutiniai bei apatiniai vokai, išryškinami skruostai, išlyginamos raukšlės.

Kas tai per procedūra?

Veido patempimo operacijos metu pašalinamas ne tik odos perteklius, bet ir pakoreguojamas elastingumą praradęs raumenų karkasas. Tam, kad procedūra būtų efektyvi, atliekant veido patempimą reikia pasirūpinti ne tik pertekliniu odos kiekiu, bet ir giliau esančių raumenų zonomis. Atliekant operaciją atitinkamai perskirstomi audiniai, patempiama vidurinės, apatinės veido dalies oda bei pats raumenynas, prireikus pašalinamas riebalų perteklius kaklo zonoje. Norint pakoreguoti antakių padėtį, gali būti atlikta ir antakių pakėlimo operacija, norint papildyti ištuštėjusius skruostus ar paryškinti veido kontūrą – atliekamas riebalų persodinimas.

Operacija vykdoma taikant bendrinę nejautrą ir trunka apie 5-6 valandas. Pjūviai atliekami plaukuotoje galvos dalyje ir aplink ausis, tokiu būdu norima paslėpti randelių žymes bei matomumą. Siekiant pašalinti smakro zonoje esančius riebalus, po smakru esančioje odos raukšlėje dažnai padaromas papildomas pjūvis. Plastikos chirurgas atkelia veido odą ir fiksuojančiomis siūlėmis patempia veido audinius, pašalina odos perteklių.

Dėl kokių aplinkybių pacientui gali prireikti veido patempimo operacijos?

Pagrindinė šios operacijos poreikio priežastis yra amžius. Dažniausiai kreipiasi pacientai, pasiekę penkiasdešimties ir vyresnio amžiaus periodą. Tačiau nėra konkrečios amžiaus ribos, kuomet galėtume teigti, jog pacientas pavėlavo ir jo metai nebeleidžia atlikti šios operacijos ar ji tapo per daug rizikinga. Dažnai nesutamba biologinis ir kalendorinis laikas, tad operacijos galimybės yra skirtingos, priklauso nuo individualios paciento būklės. Klientai nori atjaunėti ir pastangrinti suglebusią odą. Šios operacijos poreikį gali paskatinti įvairūs gyvenimo įpročiai bei sprendimai, vienas jų – svorio metimas. Krintant svoriui dažnai pasmunka veido oda bei kiti audiniai.

Kokios yra šios procedūros rizikos ir galimos neigiamos pasekmės?

Vienas iš galimų neigiamų pasikeitimų yra asimetrijos rizika. Nėra nei vieno žmogaus, kuris būtų visiškai simetriškas prieš operaciją. Norint persodinti riebaliukus ir tokiu būdu užpildyti skruostus bei sumažinti raukšles taip pat iškyla papildomos asimetrijos rizika. Veido patempimo operacija turi standartines ir kitoms operacijoms būdingas neigiamas pasekmes: patinimas, iki kelių savaičių išsilaikančios mėlynės, pakraujavimas ir pūliavimas. Taip pat reiktų paminėti, kad operacijos metu gali būti patempiama tam tikra nervų šakutė, kuri įnervuoja raumenis ir išprovokuoja šypsenos bei pačio veido nežymią deformaciją.

Kiek laiko trunka gijimas? Kokios yra rekomendacijos pacientams gijimo metu?

Siūlai pašalinami 10-12 dieną po procedūros. Operacijos rezultatai ima ryškėti po 2-3 mėnesių, kuomet atslunga patinimas ir pradeda bręsti randai. Praėjus vieneriems metams, pacientas gali džiaugtis galutiniais rezultatais bei beveik nepastebimais randeliais. Vienas svarbiausių gijimo kriterijų yra tinkamo kraujo spaudimo palaikymas. Privaloma laikytis griežtų gydytojo nurodymų ir du mėnesius prieš operaciją bei bent dvi savaites po operacijos nevartoti kraują skystinančių medikamentų bei atsisakyti vieno iš žalingų įpročių – rūkymo, kuris žymiai pablogina audinių kraujotaką ir sunkina gijimą.

Užsakymo nr.: PT_66333592

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis