Vizažistas: kaip vos per kelias sekundes susikurti atostogų nuotaiką

Kompanijos „Guerlain“ tarptautinis makiažo meistras José Louis Yuvé iš Paryžiaus atskleidžia kelias gudrybes, kaip vos per kelias sekundes atrodyti lyg po trijų savaičių atostogų.

Kvapas. Meno studijas baigęs meistras įsitikinęs, kad kosmetikos priemonės gali kur kas daugiau, nei tik pagražinti moterį. Anot prancūzo, labai svarbu, ir kaip jos kvepia. Visos kompanijos „Guerlain“ apsauginės kosmetikos linijos „Terracotta“ (pirmą kartą išleista 1984 metais) vasarinės priemonės „Feel the Sun“ kvepia prabangiomis atostogomis.

Makiažo pagrindas. Būtinai – suteikiantis sveiko švytėjimo (ne blizgantis!) ir natūralumo. „Turite atrodyti lyg be makiažo. Jei užtepsite pernelyg šviesaus ar per tamsaus, atrodysite nenatūraliai. Mėgstu makiažo pagrindą tepti pirštais, tai – geriausias šepetėlis. Kad atrodytų natūraliau, o oda dar labiau švytėtų, prieš tepdamos sumaišykite makiažo pagrindą su trupučiu drėkiklio.“


Makiažo pagrindas vasarą turėtų būti lyg antra oda – kuo natūralesnis

Didelė klaida tepti makiažo pagrindą ant kaklo, „nes beveik visada ištepate drabužių apykaklę. Be to, pudrą reikia tepti tik ant tų vietų, kurios atspindi šviesą. Užtenka padengti veidą iki žandikaulio linijos.“

Maskuoklis taip pat turėtų atspindėti šviesą. „Precious Light“ su aukso dalelėmis ir maskuoja, ir suteikia švytėjimo. „Juo patepkite paakių zoną, akių kampučius, kaktos centrą (lyg pieštumėte raidę „V“), paryškinkite viršutinės lūpos griovelį ir taškelį po apatine lūpa. Išsklaidykite pirštais.“

Įdegio pudra. „Ji padės vos per tris sekundes atrodyti taip, lyg būtumėte grįžusi iš tris savaites trukusių saulėtų atostogų, ir sukurti jų nuotaiką“, – tikina J. L. Yuvé. Linijos „Terracotta“ įdegio pudra, naudodamos apvalų šepetėlį, sukamaisiais judesiais perbraukite skruostikaulius, smilkinius, žandikaulio liniją (lyg pieštumėte trejetą), kaktos ir smakro viduriuką bei taškelį virš lūpos. „Įdegusios atrodote ir turbūt jaučiatės gražesnės“, – teigia makiažo meistras šepetėliu gražindamas 2013-ųjų „Mis Lietuvos“ Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės veidą. Mergina akimirksniu be jokios saulės virsta atostogų gražuole.


Linijos „Terracotta“ įdegio pudros atspalviai skirstomi į tinkamus šviesiaplaukėms ir tamsiaplaukėms

Meteoritai. Įdegio pudra turėtų būti vienu dviem tonais tamsesnė už natūralų odos atspalvį. Kasdieniam makiažui baigti galite naudoti prie bet kokio odos atspalvio prisitaikančią legendinę perlų pavidalo pudrą „Météorites“. „Tai daugiau nei pudra, pirmiausia ją pauostykite“, – intriguoja prancūzas. Jis pats šių skaniai atrodančių rutuliukų pirmiausia... paragavo. „Pudros „Météorites“ iš Paryžiaus visada parsiveždavo mano močiutės sesuo, – pažintį su legendiniu „Guerlain“ kūriniu prisimena makiažo meistras. – Kvepėjo labai skaniai (žibuoklėmis, sunkiai parfumerių išgaunamu aromatu, – aut. past.), tad buvo smalsu paragauti. Įveikiau tris. Niekam nepatariu kartoti.“ Specialiai vasarai pristatyta pudra – specialioje dėžutėje (kiekis – ribotas), ši saugo rutuliukus nuo smūgių keliaujant.

4-eri lūpų dažai. Tiek, anot meistro, užtenka bet kuriai moteriai visais gyvenimo atvejais. J. L. Yuvé mėgstamiausios lūpų dažų „La Petite Robe Noire“ spalvos yra šios: rusva neutrali („011 Beige Lingerie“) – reikalinga kaip apatiniai, pasitikėjimo suteikianti klasikinė, aistringa raudona („003 Red Heels“) – gundanti tarsi gili iškirptė ar raudoni aukštakulniai, ekscentriška ir kartu romantiška rožinė („002 Pink Tie“) – moteriai, kuri iš mylimojo kaklaraiščio gali pasidaryti diržą, ekstravagantiška, tačiau ne agresyvi juoda ar kita tamsi („007 Black Perfecto“), – tokie lūpų dažai yra lyg odinis švarkas.


Moteriai užtenka keturių spalvų lūpų dažų

„Lūpų nepasidažiusi moteris atrodo lyg nuoga“, – įsitikinęs vizažistas. Lūpų dažus jis laiko svarbiausiu dailiosios lyties aksesuaru, o kaitalioti pataria lyg batus – pagal progą ir, žinoma, nuotaiką.

Makiažas ir tendencijos. „Nebijokite žaisti spalvomis. Veidas – tarsi drobė. Ant tinkamai paruošto pagrindo (kalbu apie natūraliai atrodantį makiažo pagrindą ir kompaktinę pudrą) galima kurti kokį tik nori meno kūrinį. Juk makiažas ir yra menas. Nebijokite madingų vokų šešėlių ir lūpų dažų spalvų, mėgaukitės! Niekas negali uždrausti jums dažyti lūpų ryškia rožine, jei to norite. Būkite savimi ir nebijokite eksperimentuoti. Makiažas – tai lyg suknelė, tik jūs sprendžiate, kokią norite vilkėti šiandien“, – samprotauja baigęs J. L. Yuvé.

Pats makiažo meistras labiausiai mėgsta juodą, baltą, pilką aprangos spalvas, domisi mados tendencijomis. Prancūzas rodo į batų raištelius. Jie yra sezono favoričių spalvų – žydro dangaus ir rožinio kvarco. O jei norime pamatyti, kas dabar madingiausia, pasak prancūzo, turėtume pasivaikščioti Paryžiuje esančiu Eliziejaus Laukų prospektu – tikruoju tendencijų podiumu.

Parašas prie pagrindinės nuotr.

Citata
Lūpų nepasidažiusi moteris atrodo lyg nuoga.

Temos autorė – Asta Lipštaitė. Nuotraukos – autorės ir iš portalo delfi.lt archyvo (autoriai – Mindaugas Ažušilis ir Domantas Pipas)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis