Viktorija Baltramiejūnienė: veido mankšta gali atjauninti 10-čia metų

(1)

Sumažėjusios arba dingusios raukšlės, visiškai kitokia veido spalva, išraiškingos akys, sultingos lūpos, nuostabus veido kontūras ir gražus kaklas bei graži dekoltė zona. Skamba daugiau nei viliojančiai... Tai mums garantuoja profesionali veido mankštos trenerė Viktorija Baltramiejūnienė (34 m.).

Esate vienintelė Lietuvoje profesionali veido mankštos trenerė. Papasakokite, kokia buvo šios veiklos pradžia? Kas pastūmėjo į šią sritį?


Nekukliai, bet tai teisa. Būtent veido mankštos, kurios metodika ir technika vadinasi facebuildigas, esu viena. Tai didelė garbė, bet ir didelė atsakomybė visas Lietuvos ir lietuviškai kalbančias moteris perteikti mokyti veido mankštos stebuklų.


Mano pirmoji profesinė sritis – teisė. Niekada, pabrėžiu, niekada negalvojau, kad galėsiu su tokia meile ir aistra skleisti žinią apie veido mankštos ir savimasažo galimybes. Dar daugiau – niekada nemaniau, kad mano pomėgiu taps veido masažai, liesiu kitų veidus, o mano rankos bus švelnios ir šiltos, po kuriomis žmonės teisiog miegos arba murks iš malonumo. Visa ši fantastika atsitiko netikėtai, kaip turbūt nutinka visi geriausi ir tikriausi gyvenimo dalykai.

Pradžių pradžia buvo mano atvaizdas veidrodyje, kuris ėmė nebedžiuginti. Mano išvaizda tiesiog neatitiko to amžiaus, kurį fiksavo dokumentai. Pasenusi, pavargusio, pilkšvo veido, liūdnų akių ir raukšlėtos kaktos moteris. O juk man buvo tik 30 metų! Susiradau informacijos apie veido mankštas, išbandžiau labai daug natūralių veido kaukių. Kaukės neblogai pasiteisino (odai), bet raukšlės niekur nedingo. Nes mankštos aš tiesiog nesupratau, nemokėjau jos daryti, tad greitai ją ir mečiau.


Vis tik po kurio laiko vėl pabandžiau mankštinti veidą, nes raukšlių vis daugėjo. Ir vėl nieko. Tačiau kai apie mankštą papasakojau draugei, ji pasakė: „Jeigu tu šitaip pasakosi ir rodysi – aš pirmoji eisiu su tavimi mankštintis“.

Mintis tapo kūnu ir aš tapau veido trenere. O po to – ir kosmetike bei veido savimasažų (ir masažų) specialiste. Šiandien kartu su manimi veido mankštas ir savimasažus daro ne tik draugė, bet ir tūkstančiai žmonių. Džiaugiuosi galėdama pateikti alternatyvą plastikos operacijoms ir injekcijoms.


Ką veido mankšta gali pakeisti? Kokio poveikio galima tikėtis ja užsiimant?


Ką pakeisti? Gyvenimą! Turėti jaunesnį veidą, sveiką požiūrį į veido senatvę, pasitikėjimą savimi ir kritinį mąstymą (kosmetikos priemonių ir procedūrų atžvilgiu) ir sutaupyti pinigų bei laiko. Toks privalumų sąrašas nuolat sėdi mano galvoje, jis labai motyvuoja. Labai atkreipčiau dėmesį į pasitikėjimą savimi, nes jis yra toks svarbus, kad vien dėl jo keičiasi ne tik mano, bet ir kitų moterų gyvenimai. Poveikis taip pat nėra prastesnis už privalumus – sumažėjusios arba dingusios raukšlės, visiškai kitokia veido spalva, išraiškingos akys, sultingos lūpos, nuostabus veido kontūras ir gražus kaklas bei graži dekoltė zona, kuri būna ypač skausminga sritis moterims.


Aš mankštą vadinu logiškai paaiškinamu stebuklu, nes tai, ką ji daro, yra labai aišku, tereikia skirti laiko ir suprasti veikimą. Grąžiname veidui manksimaliai įmanomą (atsižvelgiant į būklę ir amžių) raumenų balansą. Mankšta tikrai gali atjauninti dešimčia metų. Be to, veido mankšta nieko nediskriminuoja dėl lyties ir amžiaus – ji tinka visiems.


Ar šeimos nariai prašo patarimų, o gal net nori, kad juos pamasažuotumėte?


Yra labai taikli žmonių išmintis – „savam krašte pranašu nebūsi“. Ši taisyklė galioja ir mano šeimos moterims. Bet anyta jau papildė mano autorinės veido pokyčių programos sekėjų gretas. Kol kas žengia pirmuosius žingsnius, bet tikiu, kad pirmieji rezultatai labai stipriai motyvuos tęsti mankštą.


Masažuoti artimųjų veidus tikrai tenka, bet retokai, vis yra kitų temų ir reikalų susitikus. Draugams ir draugėms tuo klausimu sekasi labiau. Bet visada pabrėžiu, kad joks veido masažas neatstos gerai atliktos veido mankštos.


Asmeninio albumo nuotr.


Mokote, rašote knygą, ar lieka laiko šeimai?


Kai randi „savo“ veiklą, laiko užtenka viskam, ateina vidinis balansas. Aš išvis įsitikinusi, kuo esi labiau užsiėmęs, tuo daugiau spėji. Neslėpsiu, kad laisvalaikis su šeima yra prioritetinis, nes visas kitas laikas šiuo metu yra visiškai ižimtas www.jaunasveidas.lt veikla. Tarp vakarienės su draugais ir 4,5 metų dukros prašymo vakare pažaisti su manimi ir vyru kavinę (su realiu stalu, serviravimu ir padavėju), renkuosi žaidimą. Nuovargio, žinoma, būna, bet jis kitokio pobūdžio, jis pozityvus, nes suprantu, kad aš darau, rašau, pasakoju ir filmuoju sau (savo veidui) ir kitoms nuostabioms moterims. Manau, daugelis supras, ką reiškia negatyvus nuovargis, kai darai ne todėl, kad nori, o todėl, kad reikia. Ir dažnai reikia net ne tau. Mano šeima yra: nuostabus vyras (mano užnugaris), 4,5 metų dukra (didžiausia mano gerbėja), viena graži žuvytė ir linksmuolė jūrų kiaulytė.


Ar mūsų moterims rūpi veido mankštos? Kokios pagalbos jos ieško labiausiai?


Galiu tik pasidžiaugti, jog mūsų moterys yra labai protingos ir žingeidžios, tad veido mankštos jas rimtai domina. Vis sulaukiu klausimų, kada prekyboje pasirodys mano pirmoji knyga apie veido mankštą. Atsakau – jau rengiama.

Besikreipiančiųjų į mane norai būna visokie, kaip ir visi veidai – įvairūs, uniklūs. Be to, vienos moterys nori keisti viena, kitos – kita. Apibendrinant galima pasakyti, kad tai – noras išlyginti gilias raukšles arba pakelti tam tikras veido sritis, kurios jau nuslinko.


Yra ir dar viena grupė – nenorinčių ir nebenorinčių daryti injekcijas. Moterys iškart pasako, kad nori pabandyti mano metodą ir nori natūraliai kontroliuoti savo raukšles. Yra klienčių ir po plastinių operacijų. Visos ieško natūralumo, ekologiško požiūrio, noro puoselėti grožį be fanatizmo, bet ir nešvaistyti laiko be rezultatų.


Jūsų akimis, ko moterims ir vyrams trūksta? Ką norėtųsi jiems patarti?


Mano nuomone, trūksta pasitikėjimo savimi ir meilės sau. Labai daug žmonių tiesiog bijo liesti savo veidą, nes mano, kad tai – tik grožio specialistų reikalas. Kai išgirsta apie mankštą ar savimasažą, būna, pasako, kad bijo ištampyti veidą ar pažeisti veido nervus. Tai – grynų gryniausi mitai. Užtat, kaip tie skeptikai nustemba, pamatę savo veidą po kelių savaičių darbo su manimi! Taip, čia reikalingas darbas – teisingas, profesionalus. Mano tikslas – išmokyti ir paleisti, o ne pririšti prie savęs visam gyvenimui. Keletas minučių per dieną ir veidas iškart jaučiasi bei atrodo geriau. Man atrodo, kad skubančiame XXI amžiuje veido mankšta ir savimasažas iškils aukščiau visų kitų, daugumai prieinamų veido procedūrų.


O nemeilės sau tematika – beagalinė, nes dažnas laiškas man prasideda žodžiais „nekenčiu savo veido“, „baisios raukšlės“, „negaliu žiūreti į veidrodį“... Širdis plyšta, nes taip negalima apie save galvoti. Mintys ir žodžiai turi savo galią, po to sunku nusikratyti negatyvaus požiūrio į save ir į savo gyvenimą.


Ar galima išskirti vieną kurią veido dalį, kurią būsime labiausiai apleidę? Kodėl taip nutinka?


Kiekvienas veidas yra unikalus žemėlapis, kuris parodo savo lobius arba Bermudų trikampius. Tačiau centrinė veido dalis išties yra labiausiai pastebima. Tai – kakta, akys, burna. Net visų moterų baubas pagurklis nėra labiausiai matomas.


Bėgant metams veido raumenys silpsta ir susitraukia. Be to, tam tikros veido zonos dirba tiek daug, kad nebespėja pailsėti ir jose formuojasi spazmai arba smarkiai padidėja tonusas. Toks raumenyno disbalansas formuoja raukšles, žemyn nuslinkusį veidą, ryškina veido asimetriją. Žemės gravitacija taipogi nepadeda veidui jaunėti, tad jam reikia papildomos pagalbos fiziniais pratimais.


Akys – mūsų sielos veidrodis, bet dėl darbo, streso, nemigos, įtampos ir saulės jos kartais mūsų nedžiugina. Ar galite parekomenduoti keletą pratimų akių raukšlėms aplink akis, paakiams mažinti?


Tikrai taip. Keletas paprastų pratimų – ir jūsų akys vėl džiugins savo išvaizda! Norėčiau paaiškinti, kas vyksta, darant šiuos pratimus. Akies raumuo yra žiedinis, o tai reiškia, kad stimuliuojant „žieduką“ bet kyrioje vietoje, nauda bus visai akies zonai (viršutinis vokas, paakiai, kampučiai). Taip pat reikia žinoti, kad akių raumenys yra labai maži, jiems nereikalinga didelė apkrova. Viską darome be jėgos, švelniai. Mankšta daroma „ant sauso veido“, t.y., veidas ir rankos turi būti švarios, be riebaus kremo ar pan.


Metodika: darome 5, 15 ir 30 kartų. Apkrovą didiname palaipsniui. Dirbame kasdien, mažiausiai 2-3 savaites. Rekomenduotina pasidaryti nuotrauką iki/po.


Pirmas pratimas

Išsitieskite. Didįjį pirštą dedame vidiniame akies kampe, o rodomąjį - išoriniame.


Asmeninio albumo nuotr.


Pirštų svorio pilnai užteks veiksmingam darbui, tad nieko nespauskite. Žiūrint tiesiai, sutraukiame raumenį, t.y. prisimerkiame.


Asmeninio albumo nuotr.


Turite jausti lengvą virpėjimą po abiem pirštais.


Grįžtame į pradinę padėtį, tai reiškia atpalaiduojame akį. Tempas vidutinis, prisimerkiate 3 sekundėm.


Asmeninio albumo nuotr.


Antras pratimas


Nugara ir kaklas tiesūs. Uždedame abejų rankų plaštakas ant katos, nes tik taip būsite tikri, kad pratimo metu kaktoje neatsiras raukšlių.


Asmeninio albumo nuotr.


Švelniai užmerkiate akis, o po to stipriai jas atmerkiate.


Asmeninio albumo nuotr.


Turite jausti, kaip akys tarsi stipriai „neria į viršutinį voką“. Tempas vidutinis, plačiai atsimerkus, būname 3 sekundes.

Linkiu jums nepasiduoti, išbandyti veido mankštos galimybes ir puošti savimi pasaulį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis