Specialistės patarimai, ką daryti, kai lūžinėja plaukų galiukai

Sausi ir lūžinėjantys plaukų galiukai – pats didžiausias „baubas“ toms, kurios vis svajoja apie ilgus plaukus, nes dažnai vienintelis sprendimo būdas tik vienas – katastrofa – galiukų kirpimas. Ar šio proceso galima kaip nors išvengti, stengiantis suvaldyti skilinėjimą?

Konsultuoja plaukų meistrė Solveiga Ska.


Sakykite kokios yra priežastys, dėl ko šakojasi plaukų galiukai?


Taip, priežasčių yra daug, jas išvardinsiu:

- Karštas plaukų tiesinimas.

- Plaukų sukimas karštomis žnyplėmis.

- Vitaminų ir mineralų stoka.

- Nepakankamai geriama vandens.

- Plaukų džiovinimas karšta oro srove.

- Kietas vanduo.

- Saulės poveikis.

- Temperatūrų kaita.

- Sausas patalpų oras.

- Baseino, jūros vanduo.

- Užterštos aplinkos poveikis.


Ką turėtume daryti, kad išvengtume lūžinėjančių plaukų galiukų?


* Naudokite nuo karščio saugančias plaukų priežiūros priemones, o plaukus stenkitės sukti ar tiesinti karštomis žnyplėmis kuo rečiau. Rekomenduojama plaukų kaukė (maitinanti, atstatanti) sausiems plaukams, kurią naudokite tik ant plaukų galiukų.

* Kasdienis jūsų draugas – plaukų aliejukas ar serumas galiukams apsaugoti ir maitinti.

* Jei jūsų mityba nėra subalansuota, vartokite vitaminų ir mineralų kompleksus.

* Gerkite pakankamai vandens, nes dehidratacija pirmiausiai atsispindi odoje, naguose ir plaukuose.

* Plaukus stenkitės džiovinti, suskirstę juos į kelias dalis, laikydamos džiovintuvą 20 – 35 cm atstumu nuo galvos, ne karšta oro srove.

* Kartais chloruotą vandenį galite paminkštinti actu, citrinų sultimis (1l/1š.). Plaukai įgaus žvilgesio ir bus minkštesni.

* Netrinkite rankšluosčiu šlapių plaukų, tiesiog lengvai pagniaužykite arba nestipriai kuriam laikui užsukite juos į rankšluostį.

* Esant saulėje, plaukus stenkitės surišti į kuodą (minkštomis medžiaginėmis gumelėmis) ar pinti, kad kuo mažiau plaukų galiukai gautų UV spindulių ir būtinai dėvėkite galvos apdangalą.

* Šaltuoju metų laiku slėpkite plaukų galiukus po galvos apdangalais ar į paltą, kad jų „ne kąstų“ šaltukas. Neišeikite drėgnais plaukų galiukais žiemą.

* Kaitaliokite šampūnus sausiems plaukams su drėkinančiu ar maitinančiu. Jei daug laiko praleidžiate patalpose, kur veikia kondicionieriai, naudokite drėkinančias ir maitinančias plaukų kaukes. O kartais salone atlikite ir plaukų drėkinimo atstatymo procedūrą.

* Po apsilankymo baseine ar jūroje, plaukus trinkite specialiai po tokių procedūrų sukurtu šampūnu, kuris geriau panaikina chloro ar druskų likučius. Plaukus skalaukite vėsesniu vandeniu. Juos palepinkite struktūros balansą atstatančiais losjonais (ampulėse), natūralių aliejų kaukėmis, kuriuos tepkite per visą plaukų ilgį.

* Užterštas patalpų oras taip pat prisideda prie plaukų ir, suprantama, ir galiukų sausėjimo. Naudokite nenuplaunamus lengvus kondicionierius, kurie neleis sunkiosioms nuodingoms dalelėms paveikti plauko struktūros. Lengvos plaukų formavimo priemonės taip pat savotiškai apgaubia plaukus ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio.

* Pakirpkite plaukų galiukus kas 1,5 – 2,5 mėnesio iki 1cm ir plaukai visada atrodys sveiki ir prižiūrėti ir kartu palaipsniui ilgės. Galite rinktis karštų žirklių kirpimą , kuris leis labiau „uždaryti“ plaukų galiukus ir saugos nuo skilinėjimo.


Gal galima šią problemą spręsti ir naminėmis priemonėmis?


Štai kaukės sausiems, lūžinėjantiems plaukų galiukams:

* Prieš arba po plaukų trinkimo lygiomis dalimis sumaišykite ricinos ir alyvuogių aliejus. Gautą masę žtepkite ant plaukų, apvyniokite rankšluosčiu ir laikykite 30 minučių. Paskui plaukite įprastai su šampūnu.

* Ištrinktus šampūnu plaukus ir gerai nusausintus rankšluosčiu, ištepkite tokia mase: šaukštas suplaktos grietinėlės ir pusė stiklinės pieno. Plaukus išmasažuokite per visą jų ilgį (netepkite į šaknis), ypač skilinėjančius galiukus. Kaukę laikykite 15 – 20 minučių ir išskalaukite šiltu vandeniu.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis