Plaukų stilistė: kaip dažnai reikia kirpti plaukus

Solveiga Ska plaukų stiliste dirba jau daugiau nei 20 metų ir pripažįsta, kad informacijos apie plaukų priežiūrą žmonėms labai trūksta.

Tad metus rinkusi informaciją Solveiga Ska parengė ir išleido žinyną apie plaukus „Apie tai kalbasi plaukai“, kur informacijos ras įvairaus amžiau skaitytojai. Kalbamės su knygos autore stiliste Solveiga Ska.

Deimantės Pov nuotr.

Sakykite, kaip dažnai reikia kirpti plaukus?

Profilaktiškai rekomenduojama plaukų galiukus pakirpti kas 6–8 savaites. Jei plaukai linkę šakotis, vertėtų juos pakirpti kas mėnesį. Norint išlaikyti tinkamą trumpo kirpimo formą, pas kirpėją patariama apsilankyti kas 4–6 savaites. Ilgus plaukus, ypač kantriai auginamus, pakirpti galite kas 2–3 mėnesius, tačiau su sąlyga, jog plaukai tinkamai prižiūrimi, nesišakoja. Mergaičių plaukus tėveliai paprastai linkę patrumpinti 2–3 kartus per metus. To užtenka, jei plaukai nėra išsausėję ir nesivelia, yra skalaujami balzamais, kondicionieriais ar žolelių nuovirais.

Ar plaukų galiukų kirpimas lemia jų augimą?

Plaukai auga iš savo šaknų – plauko folikulo. Bet jei ilgai nekirpsime plaukų galiukų, jie gali pradėti šakotis, trupėti ir lūžinėti. Tuomet jų ilgis tarsi trumpėja iš apačios. Kai tokie plaukų galai nukerpami ir pradedamos naudoti tinkamos priežiūros priemonės, jie būna sveiki ir natūralus plaukų augimas tęsiasi įprastu greičiu (1–1,5 cm per mėnesį). Todėl atrodo, kad plaukai po kirpimo ūgteli tarsi greičiau.

Taigi, galiukų kirpimas tiesiogiai nelemia plaukų augimo, tik jį vizualiai imituoja. Plaukų augimą stimuliuoja su kraujotaka į plauko svogūnėlį atnešamos maistingosios medžiagos, plaukų šaknų masažas su augimą skatinančiomis priemonėmis, įvairūs įtrynimai ir skalavimai.

Įdomu tai, kad plaukų kirpimas kai kuriose pasaulio vietose yra ypatingas ir svarbus reiškinys. Kerpant plaukus maorių gentyse kalbama daug užkeikimų, reikalingų pašventinti peiliui, kuriuo bus nukertami plaukai. Ten manoma, kad plaukų kirpimas gali prišaukti perkūniją ir žaibus, o žmogus, kuriam bus atliekamas kirpimo ritualas, keletą dienų prieš tai yra globojamas dvasių.

Negana to, kad būsimasis klientas tuomet negali užsiimti įprastais kasdieniais darbais, bet porą dienų iki „plaukų egzekucijos“ jis rankomis negali liesti maisto, todėl yra maitinamas. Maža to, jo kirpėją lydi tokia pat rankomis nevalgymo „malonė“ po kirpimo, nes jis lietė nežemišką magiškąją substanciją – kito žmogaus plaukus. Kad iš kirpėjo rankų pasišalintų svetima energija, rankas trina bulvėmis arba paparčio šaknimis.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis