Kaip apsisaugoti nuo hemorojaus nėštumo metu ir po gimdymo

Yra daug būdų, kaip gydytis nuo hemorojaus, atsiradusio po gimdymo. Tačiau geriausia būtų imtis prevencinių priemonių dar nėštumo laikotarpiu.

Jeigu hemorojus jus vargina jau kuris laikas, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Gali būti, kad jums mūsų minimų prevencinių priemonių jau nepakaks ir prireiks rimtesnio gydymo. Jūsų dėmesiui - keli patarimai, kaip apsisaugoti nuo hemorojaus nėštumo metu ir po gimdymo.

Gerkite vandens

Per dieną reikia išgerti nuo 8 iki 10 stiklinių vandens, stiklinę ar dvi vaisių (geriausia slyvų) sulčių ir / arba daržovių sulčių (šviežiai spaustų). Kai kurioms moterims patinka karšti gėrimai. Ryte galite išgerti šilto vandens su trupučiu citrinų sulčių - tai stimuliuoja žarnyną.

Atsiminkite, kad maitinant krūtimi, kūdikis per parą suvartoja 600 - 800 ml pieno, tad jei geriate per mažai vandens, organizmas rezorbuos vandenį iš žarnyno, todėl gali užkietėti viduriai, bus sunkiau tuštintis. Taigi maitinant krūtimi reikia gerti pakankamai vandens. Šiaip maitinančios krūtimi moters organizmas pats signalizuoja apie troškulį ir vandens stygių. Daugelis moterų žindydamos kūdikį pasistato šalia stiklinę vandens.

Mitybos raciono pokyčiai

Bus naudinga įtraukti į racioną daugiau maisto, turinčio ląstelienos: avižinių dribsnių, sėlenų, gysločių sėklų luobelių, kviečių gemalų. Valgykite vaisių ir daržovių, ypač džiovintų vaisių: džiovintų slyvų, abrikosų, datulių, razinų. Baltųjų miltų produktus pakeiskite neskaldytų grūdų miltų duona, makaronais. Valgykite saldymedžio.

Šviežios žalios lapinės daržovės laisvina vidurius. Dėkite į salotas petražolių. Žarnyno veiklą gerina produktai su vitaminais A, C, E ir B vitaminų kompleksu.

Skirkite pakankamai laiko

Po gimdymo moterys eina tuštintis praėjus 2 - 3 dienoms. Skirkite laiko pasėdėti tualete. Kai kurios moterys pastato kojas ant žemos kėdutės, kad būtų lengviau.

Stenkitės atlikti didelį reikalą švelniai, nes po natūralaus gimdymo dubens dugnas būna silpnas. Tuštinantis galite pridėti prie tarpvietės ranką su gabalėliu tualetinio popieriaus, prilaikyti tą vietą. Taip gali tekti daryti kelias savaites, kol sustiprės dubens dugnas. Dubens dugno raumenis stiprina specialūs pratimai, pvz., kalanetikos pratimai. Atlikite pratimus kelis kartus per dieną, pamažu didinkite jų skaičių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis