Seksualiai nesuderinami. Ar tikrai meilė nugali viską?

Mintys, jausmai, pasąmonė, kūnas – norint gero sekso, derėti turi viskas.

Pragmatikai yra įsitikinę, kad geras seksas įmanomas net ir be meilės. Neva užtenka, kad žmonės fiziškai trauktų vienas kitą, būtų panašaus temperamento ir poreikių. Romantikai įsivaizduoja, kad visus neatitikimus gali nugalėti meilė. Seksologės Ann-Marlene Henning manymu, geras seksas įmanomas ir be meilės, tačiau fiziologinis suderinamumas – taip pat dar ne viskas. Knygoje „Meilės praktika“ (leidykla „BALTO“) ji pasakoja apie 4 seksualines sistemas, kurias vadina keturiais rutuliais: galvos, poros, sąmonės ir kūno. Visi šie rutuliai susiję – tai, kas vyksta viename, neišvengiamai veikia ir kitą, o vieno rutulio strigimas stabdo ir visus kitus.


Galvos rutulys apibrėžia tai, kas vyksta smegenyse. Kaip žmogus supranta seksualumą? Ar turi išankstinių nuostatų? Ko drovisi? Ką žino ir kokių žinių trūksta? Šis rutulys yra labai svarbu, nes juk būtent smegenyse gimsta pirmieji seksualiniai impulsai. Akivaizdus to įrodymas – naktiniai orgazmai. Juos patiriame tiesiog sapnuodami erotinius sapnus, nors mūsų kūnas yra visiškai nedirginamas! Ypač didelę reikšmę turi galvos rutulyje įsitaisiusi gėda, nulemta išankstinių nuostatų, apie tai, kas dera, o kas ne; baimės, ką kiti apie mus pagalvos, kompleksai, kuriuos įvarė mums tėvai, įvairios seksualinės patirtys ir pan. Tarkim, jei vyro galvoje sukasi nuostata, jog vienos nakties nuotykiai – smagi patirtis, o moters manymu, tai yra nepadoru ir gėdinga, visiškai natūralu, kad ryžęsi šiam nuotykiui, abu į lovą ateis visiškai skirtingai nusiteikę.


Poros rutulys apibrėžia mūsų santykius su priešinga lytimi. Kiek jaučiamės saugūs su kitu žmogumi, kokios glamonės mus jaudina, kaip mėgstame mylėtis, kiek patirties turime. Be abejo, į šį rutulį įeina ir meilė, jeigu ją jaučiame. Bet jei jos nejaučiame, tai dar nereiškia, kad poros rutulys yra tuščias. Partnerių poros rutuliai gali puikiai sąveikauti tarpusavyje arba būti nutolę vienas nuo kito kaip nesusisiekiantys indai. Jei vienam, tarkim, patinka jėgos žaidimai, o kita mėgsta būti nuolanki, jie puikiai sąveikaus. Tačiau jei sadizmo mylėtojas susidurs su švelnumo geidžiančia būtybe, veikiausiai gero sekso tarp jų nebus niekada.


Sąmonės rutulyje telkiasi asmeniniai pomėgiai, geismas, seksualinės fantazijos. Pasak seksologės, tai, kaip mes elgiamės per sueitį, nebūtinai atskleidžia mūsų tikruosius norus. Neretai pasitaiko, kad misionieriaus poza su savo partneriu santykiaujanti moteris mintyse įsivaizduoja audringas prievartos scenas. Šiame rutulyje slepiasi ir tai, kiek mes jaučiamės esą vyriški ir moteriški, kokios lyties partneriai iš tiesų mus traukia, ar gerai jaučiamės būdami savo kūne. Klasikinė situacija, kai žmogų traukia tos pačios lyties asmenys, bet tvirtai galvos rutulyje įsišaknijusi nuostata, esą toks potraukis yra iškrypimas, trukdo atsiskleisti tikrajam seksualumui.


Kūno rutuliui priklauso tai, kas vyksta su mūsų kūnu. Visi turime skirtingas erogenines zonas, jautrias vietas, hormoninę, kraujotakos sistemą ir t. t. Negalime ignoruoti to, kad vyrų erekcija gali sutrikti dėl grynai fiziologinių priežasčių, sutrikus kraujotakai ar stokojant testosterono ir neturi nieko bendro su tuo, kad partnerė jo netraukia. Jis nori su ja mylėtis, bet neišeina. Lygiai kaip ir moterų potraukį lemia menstruacijų ciklo svyravimai, menopauzė ar persirgtos ligos.


Vienas rutulys be abejo veikia kitą. Jei porai problemų kyla dėl to, kad moteris to vyro glėbyje nesijaučia saugi, sustiprinus poros ryšį pradės veikti ir kitos sistemos. Bet jei ši problema nebus atkasta, nepadės nė išmaniausios glamonės ar seksualinių fantazijų žadinimas.


Tad kaskart kilus seksualiniam nepasitenkinimui, vertėtų išsiaiškinti, iš kurio rutulio atklydo problema ir daugiau dirbti būtent su juo. Bergždžia žadinti vyro seksualines fantazijas, jei jo erekcija yra sutrikusi dėl fiziologinių priežasčių. Kaip ir kvaila gerti „Viagrą“, jei pirmiausiai reikia susitvarkyti su gėdos jausmu, esą seksas yra kažkas nešvaraus. Ir, aišku, net didžiausia moters meilė nepažadins geismo vyro, kuris yra homoseksualus.


Gera naujiena yra ta, kad šie rutuliai sąveikaudami tarpusavyje gali šiek tiek kompensuoti vienas kito neveiklumą. Tarkim, jei kūno rutulyje dėl menopauzės metu vykstančių hormoninių pokyčių, sumažėjo seksualinis potraukis, tai dar nereiškia, kad išvis reikėtų atsisakyti mylėtis. Truputis lubrikanto, geras erotinis, fantazijas pažadinantis filmas, partnerio švelnumas ir iš galvos atsitraukusi baimė, kad pagaliau nebereikia saugotis nėštumo, gali padovanoti nepakartojamų seksualinių įspūdžių ir ne vieną orgazmą.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis