Seksas be jokio noro... Atsisakyti ar sutikti?

„Jiems galvoje viena – seksas!“ Paprastai taip sakoma apie vyrus. Moterims po to, kai jos grįžo iš darbo ir susidorojo su galybe buities darbų, vaikų reikalų bei vakariene šeimai dažniausiai apie seksą jau būna sunku ir pagalvoti.

Pasaulinė krizė irgi nepridėjo ryškių spalvų šeimyniniam gyvenimui. Priešingai, paaštrino jau esančias problemas. Ar begali tada rūpėti seksas? Tačiau vyrai reikalauja savo. Jei jau tapai žmona, malonėk atlikti sutuoktinės pareigą.

Ką daryti? Peržengti per save ir nusileisti vyrui ar atmesti vyro pasiūlymą, paaiškinus, kad nėra jėgų anei noro mylėtis?

Gydytojams seksologams ši lyčių problema nėra nauja ir jau seniai išnagrinėta. Jų patirtis ir padės mums padaryti teisingas išvadas.

Nepageidaujamas artumas

Mokslininkai tvirtina, kad po penkerių santuokos metų tik 4 iš 10 seksualinių kontaktų galima pavadinti išties geidžiamais. Moterys gali nepageidauti artumo ne tik dėl nuovargio ar jėgų stokos. Juk ne paslaptis, kad moterys – emocionalios ir rafinuotos būtybės. Todėl bet koks menkniekis gali paveikti jų aistrą. Vyrai mąsto visiškai kitaip. Daugumai jų seksas – gyvybiškai būtinas poreikis. Esminis instinktas.

Moteriai santuokoje svarbiausia – geri šeiminiai ryšiai. Jai svarbus vyro dėmesys, užuojauta. Tai ją jaudina ir nuteikia seksualiniams santykiams. Jei moteris to nejaučia, tai ir noro mylėtis nebus. Vyras gi mano, kad tai – moteriškas kaprizas, noras pakeisti vyrą (atsisakius mylėtis). Tokio tipo „lyčių karai“ dažnai baigiasi tuo, kad vyras susiranda moterų „šone“, kurios pasirengusios be jokių problemų patenkinti jo seksualines fantazijas.

Netiesa, kad vyrai išduoda pasenusias ir negražias žmonas. Juos atstumia abejingumas ir rutina. Likimo valiai palikto vyras ima abejoti savo vyriška jėga ir ieško moterų, kurios gražintų jam pasitikėjimą savimi ir psichologinį komfortą.

Kodėl žmona, kuri šeimyninio gyvenimo pradžioje su malonumu mylėjosi, dabar gi stumia jį į kitos moters glėbį?

Problemos ir seksas

Nes seksas neteko pirminio žavesio. Anksčiau jis abiem suteikdavo daug džiaugsmo. Vien nuo minties apie jį širdį užliedavo saldumas. O dabar aistros neliko. Viskas numanoma ir paprasta: dušas, knyga ar televizorius, patogus patalas, „budintis“ bučinys ir – nugara į nugarą. Tiesa, mandagumo taisyklės reikalauja ištarti klasika tapusią frazę: „Kažko tai įsiskaudėjo galvą...“

Reikalas tas, kad moterys santuokoje greičiau atšąla nei vyrai. Pagrindinė priežastis – buitis, kuri negailestingai „užmuša“ santykių romantiką. Juk per dieną reikia spėti atlikti tiek daug visko, kad galva iš tiesų ima suktis!

O štai vyrai nuoširdžiai nesugeba suprasti, kodėl moteris nenori „atsipalaiduoti“ ir dienos pabaigoje „pagaudyti“ malonumo. Galima atidėti, ką tik nori, bet tik ne seksą. Taip mąsto vyrai.

O kaip elgtis moterims? Ar visada reikia nusileisti?

Keturi pateisinantys „ne“

Nepageidaujamas artumas daro įtaką moters orgazmui. Seksas „per prievartą“ turi savo negatyvių pasekmių. Išvardinsime keturias esmines.

1. Priverstinis mylėjimasis gali prigesinti jausmus. Moteris nustoja skirti, kur tikras noras, kur – priverstinis. Seksualinis artumas su vyru tampa nuobodžiu, o mintis apie tai – nemaloni. Galop – nepasitenkinimas savimi, gyvenimu ir – depresija.

2. Sumažėja libido. Mylėjimasis moteriai tampa prievole. Todėl ji stengiasi jos išvengti bet kokia kaina. Žinia, mylėtis ji gali dažnai, tačiau to norėti – gana retai. Galų gale – frigidiškumas. Atsiranda įsitikinimas, kad seksas reikalingas tik vyrams, o moteris iš esmės jiems reikalinga kaip sekso objektas.

3. Atsiranda ginekologinės bėdos. Jei orgazmas pasiekiamas, vadinasi, lytinė sistema veikia, ir moteris yra sveika. Jei orgazmo nėra, tai mažojo dubens organuose užsistovi kraujas ir kyla įvairios ginekologinės ligos.

4. Moters praranda žavesį. Juk po geidžiamos sueities moteris švyti iš vidaus. Iš jos veido išraiškos galima spręsti, kada ji yra laiminga. O jei yra verčiama mylėtis, tai ir atrodo nekaip. Jos nuotaika visada prasta. Auga irzlumas, atsiranda apatija viskam.

Ką daryti?

Kartais iš tikrųjų reikia sakyti „ne“. Negalima mylėtis, kai nėra tam noro. Tačiau jei tokia situacija užsitęsia, reikia imtis kažkokių priemonių. Pabandykite įjungti vaizduotę, pafantazuokite. Juk būtent – kai baigiasi fantazija, seksas tampa negeidžiamas.

Ir visai nebūtina mylėjimąsi nukelti „vėlesniam laikui“. Visų darbų vis tiek neatliksite. Verčiau daugiau dėmesio skirti ne daiktams, o santykiams. Dažniau sau kartokite: „Tai mano mylimas vyras. Aš jį pamilau prieš daug metų“.

Meilė – tai darbas. Dviejų žmonių darbas. Tad darbuokitės į sveikatą, supraskite vienas kitą ir mylėkite!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis