Ką daryti po sekso, kad išvengtum šlapimo pūslės uždegimo

Jei kada nors teko susidurti su šlapimo pūslės infekcija, tuomet žinote, kad tai yra pragariškai skausminga.

Šlapimo pūslės infekcija prasideda, kai bakterija įstringa jūsų šlaplėje ir keliauja į jūsų šlapimo pūslę. Jei jos negydysite, ji gali keliauti aukštyn į jūsų inkstus ir sukelti dar rimtesnę infekciją.

Šlapimo pūslės infekcija yra antra pagal svarbumą priežastis, kodėl moterys prarandą darbo laiką (po skausmingų menstruacijų). Šis nepatogumas dažnai pakenkia ir lytiniam gyvenimui. Pusė visų pasaulio moterų susiduria su šia infekcija savo gyvenime. Jų būna įvairiausių - nuo paprasčiausio nepatogumo iki siaubingų kančių, tačiau bet kuri moteris, patyrusi kas yra šlapimo pūslės infekcija, nori kuo skubiau jos atsikratyti.

Kaip ir visur kitur gyvenime, prevencija yra geriausias gydymas, o geriausias metas atbaidyti šią infekciją – tinkamas elgesys po sekso. Pateiksime patarimų, kaip išvengti šios bjaurios ligos:

Šlapinkitės po sekso

Ko gero stebitės, kodėl kiekvieną kartą po sekso jūs pareigingai keliaujate į tualetą: ar tikrai po lytinio akto man reikia nusišlapinti? Atsakymas paprastas: taip, jums reikia. Jūs atsikratote bakterijos, kuri sekso metu galėjo atsidurti šlaplėje.

Dėl tos pačios priežasties gydytojai rekomenduoja gerti kuo daugiau vandens visą dieną. Tai yra svarbu tam, kad praplautumėte šlapimo pūslę nuo bakterijų, kurios gali paskatinti šlapimo pūslės uždegimą.

Šluostykitės iš priekio atgal

Vienas geriausių prevencijos nuo šlapimo pūslės infekcijos būdų – visada po tualeto šluostytis iš priekio atgal. Juk nenorėtumėte kryžminio užkrėtimo, ar ne?

Dažniausiai šlapimo pūslės infekciją sukelia bakterija E. coli. Ši bakterija atkeliauja iš tiesiosios žarnos, tad jei šluostysitės iš priekio atgal, bakterija E. coli nepasieks jūsų šlapimo pūslės.

Kai šluostotės, būtinai visiškai nusisausinkite, nes vaikštinėjimas su drėgnais apatiniais gali tik pabloginti šlapimo pūslės infekciją.

Venkite vonių

Prieš seksą ar po jo atsipalaiduoti burbulinėje ar paprastoje vonioje patinka daugeliui, tačiau sėdint muiliname vandenyje mes kviečiame bakterijas į savo kūną.

Juk turite išvengti drėgnos makšties aplinkos. Jei norite pasilepinti po sekso, jūsų geriausias pasirinkimas yra karštas dušas, šilta, sausa pižama ir mylimojo masažas.

Vartokite spanguolių papildus

Ne veltui spanguolės garsėja kaip šlapimo pūslės infekciją gydantys vaistai: jose yra tam tikra rūšis flavanolio, vadinama proantocianidinu (arba PAC), kuris užkerta kelią bakterijai prisikabinti prie jūsų šlapimo takų.

Galite valgyti spanguoles, kai jaučiate, jog gali prasidėti infekcija arba kai norite nuo jos apsisaugoti (pavyzdžiui, po sekso, jei būtent jis jums šią infekciją paskatina), tačiau turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju, jei jau jaučiate įsisiautėjusią infekciją.

Vietoj to, kad godžiai gertumėte spanguolių sultis (kuriose paprastai yra gausu cukraus), išmėginkite spanguolių papildus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis