6 paslaptys, kurios iš naujo atgaivins priblėsusį jūsų intymų gyvenimą

Jau kelintą naktį jis švelniai atstumia jūsų ranką, atsargiai slenkančią papilve vyriško pasididžiavimo link. „Meile mano, aš pavargęs“, – sumurma per miegus ir nusisuka. Bet juk vakar sakė tą patį! Ir užvakar. Dūsaudama vartotės nuo šono ant šono: „Kodėl jis manęs nenori? Tapau jam nebepatraukli? O gal užmezgė romaną su kolege? Na, taip, jis manęs nebemyli...“

Sunkaus darbo „vaisiai“


Nusiraminkite. Yra tokia sparnuota frazė: „Moterys visada gali, bet ne visada nori, vyrai visada nori, bet ne visada gali."

Seksologų duomenimis, per paskutinius 30 metų nenorinčių mylėtis vyrų padaugėjo iki 15 kartų. Juokaujama, esą ne vienoje šeimoje neseniai gyvavusią nuostatą – dvejos pajamos ir jokių vaikų – pakeitė nauja – dvejos pajamos ir jokio sekso...


Lytinius poreikius slopina sunkus fizinis darbas, ne mažiau – įtempta protinė veikla. Kuo įnirtingiau vyras vieną po kito įveikinėja karjeros laiptelius, tuo silpnesnis jis grįžta į šeimyninę lovą. Jei esate pailsėjusi, o sutuoktinis jaučiasi nusivaręs lyg kuinas, nepykite, kad išsisukinėja. Jis baiminasi, jog pritrūks jėgų patenkinti jūsų geismą ar dar baisiau – užmigs per patį vidurį. Nelaikykite savanaudžiu, jei pasiūlys greitą seksą. Kartais tenka apsispręsti, kas abiem gyvenime svarbiau, ir pasirinkti. Jei norite gero sekso, paprašykite vyrą paskirstyti darbo krūvį taip, kad nenukentėtų intymus gyvenimas. Pasak psichoterapeuto seksopatologo Viktoro Šapurovo, tik 20 procentų moterų seksualinių rūpesčių kamuojamam vyrui moka suteikti tinkamą psichologinę pagalbą. Tiesa, joks specialistas negali pakeisti žmogaus gyvenimo sąlygų, tačiau gali padėti jaustis geriau.


Laikinas krizes įveikite kartu


Pervargimo ir depresijos požymius pastebėti nesunku. Mylimasis nuolat tyli, nevalgo, kartais įstringa bare; jo nuotaikos keičiasi, jis būna irzlesnis, liūdnesnis, agresyvesnis, kankina nemiga. Tai ženklai, kad kitas nesėkmių etapas laukia lovoje. Rūpesčiai dėl vyriškumo – sekinančio, o kartais ir netikusio gyvenimo būdo rezultatas. Tarkim, dėl per didelio cholesterolio kiekio į varpą reikiamu momentu „paduodama“ mažiau kraujo; „reikalą“ apsunkina ir pusė promilės alkoholio; jei vyras per dieną surūko pakelį stiprių cigarečių, sulaukęs penkiasdešimties, jis gali tapti nepajėgus.


Negalios ištiktą partnerį pirmoji košmariška naktis skatina bijoti kitos nakties. Momentines krizes galite įveikti kartu. Jei vyras kankinasi, kad nori sekso, bet nieko neišeina, neįtikinėkite, kad šiandien jam tikrai pavyks. Stipriosios lyties atstovas pajėgus tada, kai neprivalo nieko įrodyti. Pasistenkite, kad sekso jis nevertintų kaip užduoties, kuri būtinai turi baigtis orgazmu. Vyras gali vengti mylėtis dėl įvairių fizinių negalavimų, vaistų (antidepresantų, raminamųjų, migdomųjų, skausmą malšinančių, kraujospūdį reguliuojančių preparatų) poveikio. Geismas prislopsta dėl staiga organizme sumažėjusio testosterono kiekio. Taip atsitinka sunkiai padirbus fiziškai, metus sportuoti ar labai pervargus.


Visiška impotencija – retenybė


Profesoriaus habil. dr. Balio Dainio duomenimis, net 65 procentai vyrų patiria laikinų erekcijos sutrikimų. Taip atsitinka dėl sutrikusios kraujo apytakos. Dažnai lytinių santykių metu varpa praranda stangrumą, ir niekas nebegali jai padėti. Nemažai vyrų vargina ankstyva ejakuliacija. Visa tai neturi nieko bendra su impotencija. Mat ilgainiui moterų seksualiniai poreikiai didėja, o vyrų galimybės menkėja, nes mažėja testosterono kiekis. Kas dvidešimtą jauną vyrą ir kas trečią šešiasdešimtmetį seksualinės problemos kamuoja nuolat, tačiau tik 10 procentų vyrų kreipiasi į specialistus. Dauguma mėgsta „gydytis“ savarankiškai, piktnaudžiauja testosteronu, nors to reikia tik 5 procentams vyresnio amžiaus vyrų. Išsigelbėjimu nuo visų bėdų tapo „Viagra“ ir kiti panašūs preparatai, hormonų injekcijos į varpą 15 min. prieš sueitį. Tačiau tai – vaistai, ne vitaminai, tad dėl jų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju. Šiandien medicinos galimybės stulbinamos, tad visiška impotencija – retenybė.


Kai kimba ligos


Lytinį aktyvumą labai veikia ligos. Noras mylėtis gali sumažėti sergant cukriniu diabetu. Tokiu atveju susiaurėja kraujagyslės, net ir tos, kuriomis kraujas priteka į lyties organus ir nervinius centrus, reguliuojančius šių organų veiklą. Blogai jaučiasi žmonės, kurių kraujospūdis per didelis, taip pat sergantieji inkstų, skydliaukės, prostatos išvešėjimo ar ginekologinėmis ligomis. Jeigu mylintis skauda stuburą, sąnarius, tai neišvengiamai kelia nepasitenkinimą. Todėl vyras ir vengia suartėti.


Intymiems santykiams koją kiša ir depresija. Sunkiausia – pavasarį. Trūksta vitaminų, net dirbant mėgstamą darbą, svyra rankos. Būna tokių juodų periodų, kai atrodo, kad ant galvos sugriūva visi pasaulio rūpesčiai: stringa verslo planai, užsikerta automobilis, vaikas susižaloja ranką... Sunkūs išgyvenimai slopina libido. Jei tokiu metu vyras mėgins išsivaduoti iš įtampos lytiniu aktu, erekcija gali būti neilga, ejakuliacija – ankstyva, orgazmas – greitas ir trumpas. Dar blogiau, jei varpa praranda stangrumą. Kad palengvintumėte savo partnerio rūpesčių naštą, bent jau savaitgaliais nuveikite ką nors smagaus. Pasiklausykite muzikos, pasižiūrėkite gerą komediją, prisiminkite linksmas praeities akimirkas. Jei tokia padėtis užtrunka, prisiimkite dalį atsakomybės. Seksopatologo kabinete visada yra du foteliai. Jei ateisite kartu, lengviau įveiksite intymių nesutarimų krizę.


Vyrų pralaimėjimas


Anot seksologų, dauguma vyrų mano, kad impotencija jų niekada nevargins. Vis dėlto visi giliai širdyje bijo momento, kai jų „draugužis“ išduos. Ir ne be reikalo. Anksčiau ar vėliau tai atsitinka kiekvienam. Kai lyties organas staiga tampa nepaklusnus, vyrui ima atrodyti, kad gyvenimas neteko prasmės. Jis praranda norą dirbti, bendrauti su draugais ir tik suka galvą, kodėl taip nutiko būtent JAM.


Ypač daug priežasčių netekti pasitikėjimo savimi turi sunkia kūrybine ar politine veikla užsiimantys vyrai. Seksopatologo V. Šapurovo pacientas X pasakoja, kad naktį prieš svarbaus projekto tvirtinimą jis baisiai nervinosi. Nutaręs pasimylėti, nepajėgė išlaikyti erekcijos. Baimindamasis, kad tai pasikartos, kelias savaites vengė sekso, išsisukinėjo nuo žmonos glamonių. Kankinamas tokių nesėkmių, pagaliau kreipėsi į gydytoją. Jei panašiai nutiko ir jūsų partneriui, nesureikšminkite. Įvertinkite jį kitur, ne tik lovoje. Leiskite jaustis vyru, kai rūpinasi jumis. Būkite žaisminga, mėgaukitės petingu. Atgavęs pasitikėjimą savimi, ir vėl padovanos jums puikių meilės akimirkų.


Skirtingi lytiniai poreikiai


Galbūt jūsų lytiniai poreikiai kur kas didesni nei partnerio? Kai kurios poros dėl to net išsiskiria. Sutuoktinis, kurio lytinis potraukis mažesnis, jaučiasi verčiamas daryti tai, ko tuo metu nenori. O tas, kurio seksualinė energija neišeikvojama, jaučiasi nemylimas ir kankinasi, todėl partnerį ima spausti. Atminkite: seksas – ne pareiga, kurią trūks plyš reikia įvykdyti. Tai -- bendravimo forma.


Seksologai tvirtina, kad kai kurie vyrai tarp savęs ir moters pastato neperkopiamą sieną vien todėl, kad esti nepatenkinti savo varpos dydžiu.

Pagaliau, vyro ir moters aistra – tarsi banguojanti jūra. Po potvynių ateina atoslūgiai, po atoslūgių – potvyniai; įaudrintos bangos nurimsta, bet ir štilis trunka neilgai. Atoslūgius verta išlaukti, o potvyniams – atsiduoti. Jei intymusis laikrodis ima tiksėti skirtingai, rekomenduojama kreiptis į specialistą.


Yra moterų, kurios stebi kiekvieną vyro žingsnį, būtinai turi pakomentuoti vienokią ar kitokią jo nuotaiką. Mažindamos vyro pasitikėjimą savimi, jos aktyviai pjauna šaką, ant kurios sėdi. „Kokius čia marškinius užsivilkai? Elgiesi lyg mažvaikis. Ko toks niūrus, žiūrėk, kaip kiti linksminasi?!“ Moteris, žeidžianti partnerio savimeilę, negali tikėtis aistringos meilės ir laisvo, nesuvaržyto sekso. Ilgainiui slopinamas vyras gali apskritai atsisakyti mylėtis arba pradėti ieškoti nusiraminimo su kita. Leiskite jam pajusti, kad yra išskirtinis, kad labai jį mylite ir vertinate.


Žudanti rutina


Nuobodulys priverčia sutuoktinius rinktis skirtingas lovas. Metai iš metų tokia pačia tvarka abudu nusirengiate, meilės įžangai skiriate ne daugiau kaip porą minučių, pasirenkate tą pačią misionieriaus pozą ir greitai viską baigiate, nes rytoj laukia daug darbų, o gal tiesiog bijote pažadinti už sienos miegančius vaikus. Tereikia šiek tiek fantazijos, ir visa atitaisoma. Drąsus prisilietimas prie partnerio netikėtoje ir seksui netinkamoje vietoje, trumpas bučinys gatvėje, erotinių užuominų kupinas raštelis, SMS žinutė, atsiųsta prieš pat miegą... Tai tik pradžia, ir baigtis ji gali jaunatvišku siautuliu lovoje.


Daugelis moterų trokšta, kad vyras niekada nesiliautų jomis gėrėtis, būtų švelnus, dovanotų gėlių, sakytų komplimentus. Flirtas -- dviejų žmonių spektaklis. Jei vyras neįstengia atlikti pagrindinio vaidmens, kas draudžia perimti iniciatyvą? Meilės dovanos turi savybę su kaupu grįžti dovanotojui. Be to, mylinti moteris visada yra seksuali. Seksualumas – ginklas, prieš kurį kapituliuoja net ir „kiečiausių“ vyrukų armija. Užuot nusipirkusi vakarinę suknelę ar gundantį bikinį, įsigyjate žydrus amortizatorius? Tad nėra ko verkšlenti, jei sutuoktinis po kelerių bendro gyvenimo metų ima dovanoti ne prancūziškus kvepalus, o trosus, padangas ir antifrizą jūsų geriausiam draugui -- automobiliui.

Dauguma žmonių painioja artimumą ir leidimą elgtis kaip patogiau. Intymumo nesuteiks kiaušinio trynio dėmė ant jūsų chalato ar jo suplyšusios kojinės. Erotika prasideda nuo kasdienybės, o ne dvi minutės prieš sueitį.


Turėkite paslapčių


Seksualinė energija blėsta, jei vyras ir moteris nuolat būna kartu. Vyrus itin jaudina paslaptingos moterys. „Kad suartėtume, kartais reikia atitolti.“ (J. Gray) Santykius gaivina ilgesys. Todėl iš pat pradžių kovokite dėl teisės į savo gyvenimą, savo pasaulį. Vienai vykti į turistinę kelionę, pabūti su draugėmis, turėti laiko knygoms, pomėgiams – būtina šeimyninės darnos ir partnerystės sąlyga. Šalia bendros teritorijos turėkite ir savo. Tokią, į kurią neįeitų net artimasis. Jis turi būti su jumis, bet ne turėti jus. Ir pati nesistenkite apriboti, pasiveržti, prisirišti mylimąjį sau. Kad ir kokia saldi būtų grandinė, į kurią beatodairiškai kišame galvą įsimylėję, vis tiek ateina laikas, kai ji ima veržti ir norisi ją nutraukti, išsivaduoti.


Jų ambicijų viršūnė


Seksologai tvirtina, kad kai kurie vyrai tarp savęs ir moters pastato neperkopiamą sieną vien todėl, kad esti nepatenkinti savo varpos dydžiu. K. Purvis knygoje „Vyro papilvė“ rašo, kad tik keli procentai stipriosios lyties atstovų patenkinti savo falo matmenimis. Autorius įsitikinęs, kad to priežastys glūdi vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje, kai berniukui peršama mintis, jog jo lyties organas yra daug mažesnis nei kitų. Pirmą kartą taip atsitinka, kai vaikas pamato nuogą tėvą. Savaime suprantama, kad mažylio „draugužis“ nė iš tolo neprilygsta tam, kokį turi gimdytojas. Nepaprastas vaiko nusivylimas į atmintį įsirėžia itin giliai. Tad vyrų grožybių tema geriau nejuokaukite -- būsite nesuprasta. Pasistenkite subtiliais žodžiais pagirti mylimojo instrumentą. Juk malonumą lemia toli gražu ne varpos dydis...


Neišlietas pyktis


Jeigu vyro noras mylėtis išgaravo kaip vanduo karštą vasaros dieną, pagalvokite, kas jūsų santykiams galėjo pakenkti. Geriausia būti atviriems ir neleisti slaptoms nuoskaudoms nuodyti laimės. Apsipykę raskite jėgų susitaikyti. Neikite į lovą neužkasę karo kirvio ir nesurūkę taikos pypkės. Atsikratę neigiamų emocijų, atsipalaiduosite.

Kai kurios porelės, vos pajutusios ore tvyrančią įtampą, skuba pasimylėti. Aršus barnis neretai baigiasi meilės audra, ir partneriams trumpam pavyksta išvengti nemalonios situacijos. Deja, seksas nėra skausmą malšinanti priemonė. Neišsakytos nuoskaudos pamažu veda susvetimėjimo link, o tai blogiau nei pykčio protrūkiai. Kita vertus, jei jums lengviau vienas kito atsiprašyti ir atleisti būtent mylintis, tegul seksas būna gelbėjimosi ratas jūsų aistrų jūroje.


Nepalankios situacijos negalia


Net iki ausų įsimylėję vyrai sekso nori ne kasdien. Seksologijoje yra ir toks terminas – nepalankios situacijos sukelta negalia. Jos priežastys įvairios, dažnai paprastos ir žemiškos. Vyrai vengia mylėtis kambaryje, kuriame miega vaikai, nenori pasiduoti aistrai, jei lova girgžda, o už sienos yra kitų šeimos narių. Ar pastebėjote, kaip toli už miesto važiuoja vyras, sumanęs pasimylėti automobilyje? Jis nori būti garantuotas, kad judviejų niekas neužklups. Net menkiausia abejonė jį išmuštų iš vėžių. Mat seksualinius impulsus kontroliuojantys smegenų centrai atsakingi už saugumo pojūtį. Nepalankios situacijos negalia gali ištikti kiekvieną.


Per didelių vilčių akibrokštai


Vyras praranda norą mylėtis, kai partnerė laukia stebuklų ir už nepavykusį seksą atsakomybę suverčia jam. Jei mėgstate skaityti erotinius romanus, o savaitgaliais mėgaujatės pornografiniais filmais, jūsų įsiaudrinusi vaizduotė nejučia ima reikalauti panašių scenų tikrovėje. Beje, vyro regėjimo pojūčiai stipresni nei moters, ir seksualines fantazijas jiems dažniau sukelia vaizdai. Tačiau, pasak gydytojo V. Šapurovo, vyras paprastai nelygina savo žmonos su ekrane matyta aktore ir nesvajoja atsidurti jos glėbyje. Jam svarbu išvysti, kaip tai daro kiti, sužinoti naujų sekso technikos elementų. Moters fantazija pavojingesnė – ši norėtų užsimiršti aistringo giganto gniaužtuose ir pakartoti viską, ką matė vaizdajuostėje. Meninė erotika ekrane ir judviejų miegamojo lova gali turėti šį tą bendra, bet nereikėtų pamiršti: jūsų vyras – ne aktorius, jūs – ne akrobatė, judviem prieš nieką nereikia vaidinti. Didįjį stebuklą galite patirti galbūt ta pačia, gera, laiko patikrinta ir abiem įprasta poza.


Atmintinė


* Netikėkite skaičiais. Nesvarbu, kad Rasa su Tomu „tai daro“ dukart per savaitę, o italai – po kelis kartus per dieną. Nesilyginkite su jais ir nesivykite. Geras seksas būna tada, kai norisi, o ne pagal grafiką.

* Miegamasis tegu būna vieta, kur tik ilsitės arba mylitės. Čia venkite rimtų pokalbių, skaudžių temų, nemalonių jausmų.

* Mylėdamiesi išmeskite iš galvos visas mintis. Telieka vien tai, ką artumo akimirkomis sukuria jūsų duetas: švelnūs žodžiai, geros emocijos, atodūsiai...

* Akimirksniu galima sugriauti vyro pasitikėjimą savimi arba padaryti jį vakaro herojumi. Viskas priklauso nuo moters.

* Mylėkitės tiek, kiek abiem norisi. Kartą per mėnesį – taip pat normalu, kaip ir kartą per dieną.

* Neverskite jo pavyduliauti. Leiskite patikėti, kad norite patikti tik jam vienam.

* Psichoterapeutė R. Westheimer savo knygoje „Seksas santuokoje“ moko būti laimingus, kai santuoka nesėkminga. Didesnis menas – ištverti su vienu partneriu, nei ieškoti kitų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis