6 patarimai, kaip palengvinti šventinį svečių priėmimą

Tai labai gera žinia vaikams, nes bus daug vaišių, o iki tol mama ir tėtis bus užsiėmę, vadinasi, bus galima ilgiau žiūrėti televizorių, daugiau žaisti kompiuteriu. Ar tai gera žinia jums? Jei taip – puiku. Jei nelabai – padėsime vertingais patarimais.

Taigi, ką daryti, kad būtų mažiau streso ruošiant vaišes namuose.

* Dalį vaišių paruoškite iš anksto. Išsikepkite ilgai negendantį pyragą, pavyzdžiui, tradicinį riešutinį, keksą arba sausainių. Arba įsigykite šaldytos sluoksniuotos tešlos – iš jos labai greitai paruošite karštų skanių pyragaičių. Įdarui tiks varškė, vaisių gabaliukai.

* Pašteto užkandžiams taip pat galima išvirti prieš keletą dienų, teliks nusipirkti šviežios duonos arba trapučių. Vadinasi, galėsite ilgiau sugaišti ruošiant karštą patiekalą. Jeigu tai kepsnys – pamarinuokite jį išvakarėse. Rinkitės orkaitėje kepamo patiekalo receptą – mažiau užtruksite viryklės. Liks laiko originalioms stalo puošmenoms paruošti.

* Neturite pakankamai vienodų indų? Tai ne problema. Žvelkite į viską paprasčiau – jūsų namai nėra restoranas. Žinoma, iškilmingai vakarienei, be abejo, derėtų vienodi, itin suderinti indai ir taurės. Tokia proga netgi galima parašyti, kam kur susėsti.

Tačiau smagiam draugų pasisėdėjimui itin įdomiai ir originaliai atrodys suderinta tai, kas sukrauta jūsų indaujoje. Svarbu visuma. Kaip ją paversti vieninga ir stilinga? Į kiekvieną lėkštę įdėkite po eglės, pušies šakelę ar kankorėžį. Į servetėlę įsukite ranka užrašytą palinkėjimą.

* Pasirūpinkite iš anksto jaukią atmosferą kuriančioms smulkmenomis. Žvakės, žibintai ir angelai – kaip tik tai, ko reikia. Puošmenos gali būti rankų darbo.

* Keisitės dovanomis? Jūsų iškepti sausainiai – neabejotinai geidžiama dovana. Pakuotes gali pagaminti vaikai – iš paprasčiausių popierinių maišelių sumuštiniams, dovanų popieriaus, tapetų atraižos. Spalvotu popieriumi galima apklijuoti nereikalingas kartono dėžutes ir į jas sudėti kepinius. Tereikia jas papuošti spalvoto popieriaus karpiniais, perjuosti spalvotu siūlu. Jeigu iš audinio atraižos padarytumėte angelo iškarpas, mažieji jas susiūtų ar suklijuotų. Ši užduotis atitrauks juos nuo televizoriaus.

* O namus sutvarkys – tėtis. Štai taip!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis