Kaune bus įrengti penki gyvybes gelbstintys defibriliatoriai

Padėti nelaimės ištiktiems Kaune galės ne tik medikai.

Iki šių metų pabaigos Kauno autobusų stotyje, Kauno miesto savivaldybėje, rotušėje bei prekybos centruose „Akropolis" ir „Mega"bus įrengti išoriniai automatiniai defibriliatoriai. Šie prietaisai skirti žmogaus gaivinimui staigios mirties atveju.

Pasak Savivaldybės gydytojo tarnybos vedėjo pavaduotojos Lauros Stankevičienės, netrukus bus skelbiami viešieji pirkimai defibriliatoriams įsigyti. Iki metų pabaigos šie prietaisai jau bus įrengti numatytose miesto vietose.

Šiuo prietaisu pagalbą pirmomis nelaimės minutėmis gali suteikti specialaus medicininio išsilavinimo neturintis žmogus. Prietaise bus įdiegta speciali instrukcija lietuvių kalba. Paspaudęs mygtuką žmogus išgirs žodinius nurodymus arba pamatys užrašą, ką daryti, koks turi būti tolesnis veiksmas. Be to, defibriliatoriuose būna įdiegta ir signalo perdavimo greitosios medicinos pagalbos tarnybai sistema. Todėl panaudojus prietaisą, signalas apie nelaimę iškart pasieks ir šią tarnybą.

„Pasirenkant vietas, kur įrengsime šiuos žmogaus gyvybę galinčius išgelbėti prietaisus, buvo atsižvelgta į tai, koks žmonių srautas yra toje vietoje ir kiek laiko įstaiga dirba. Autobusų stotis, prekybos centrai - tai visą parą arba iki vėlyvo vakaro dirbančios įstaigos. Miesto savivaldybė yra didžiausioje pėsčiųjų gatvėje, be to, į ją užeina daug žmonių. Miesto rotušė - taip pat gerai žinoma, lankoma ir populiari vieta. Užsienio šalyse dažnai šių prietaisų galima rasti oro uostuose, tačiau Kauno oro uostas yra rajono teritorijoje, todėl tai yra Kauno rajono savivaldybės kompetencijoje", - teigė L. Stankevičienė.

Apie tai, kad yra įrengtas defibriliatorius, žmonėms „bėgančia eilute" praneš skaitmeninė rekla

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis