Kaip sutarti su kobromis, žvaigždėmis ir pesimistais

Įstaigų darbuotojus galima surūšiuoti į keletą tipų.

Psichoterapeutė Linda Darre knygoje „Išgyventi nuodingoje aplinkoje“ išanalizavo ir apibendrino dažniausiai pasitaikančius šiuolaikinių biurų darbuotojų tipus.

Besišypsanti kobra

Tai vienas pavojingiausių tipų. Dažniausiai – įtakingas darbuotojas, kuris visiems šypsosi į akis, tačiau bet kada pasiruošęs paleisti savo geluonį. Geriausiai šis tipas jaučiasi gyvačių irštvoje: mėgsta intrigas, jas mėgsta kurti ir jose dalyvauti. Tiesa, stengiasi atrodyti kuo patraukliau: rengiasi madingais drabužiais, nevengia demonstruoti savo „aštraus proto“. Tokiam tipui įmanoma pasipriešinti tik raštu kreipiantis į personalo skyrių.

Užkietėjęs pesimistas

Tai kitas labai paplitęs „nuodingo“ bendradarbio tipas. Jis priešinasi bet kokioms naujoms iniciatyvoms ir iš anksto pranašauja šioms nesėkmę. Toks žmogus bijo bendros sėkmės ir pavydi kolegoms jų individualių laimėjimų. Kur kas daugiau džiaugsmo jam teikia kitų nesėkmės. Tuomet šis žmogus gali jaustis esąs pranašesnis. Jei turite tokių užkietėjusių pesimistų biure, verčiau laikytis nuo jų atokiai – pozityvumu jo vis tiek neužkrėsite.

Atstumtieji ir roko žvaigždės

Atstumtieji – tai atstumiančių savybių turintys darbuotojai: nevalyvi, neišauklėti, blogų manierų. Jei jums nepatinka, kad jūsų kolega nuolat ką nors čiaumoja ar nenaudoja dezodoranto, drąsiai apie tai pasakykite. Roko žvaigždės irgi priklauso „nuodingų“ žmonių kategorijai, nes yra įsitikinę, jog vien savo buvimu puošia kontorą, todėl leidžia sau daugiau nei kiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis