Ką keičiant darbą verčiau nutylėti

Vadovas – tironas, atlyginimas – vos didesnis nei valytojos Bronytės, o atmosfera kolektyve primena realybės šou „Paskutinis herojus“. Kurias išėjimo iš buvusios darbovietės priežastis verta minėti taisantis į naują vietą?

Priežastis: Nepatogus darbo grafikas

Tai – įtikinama priežastis ieškoti kito darbo, net jeigu neturi vaikų. Darbas naktinėje ar vakarinėje pamainoje teikia malonumo tik naktibaldai. Tiesą sakant, dirbdama tokiu grafiku iškrinti iš visuomeninio gyvenimo, nebespėji susitikti su draugais. Darbo dienos pakoregavimas bent dviem valandomis gali tapti problema arba išgelbėti gyvenimą nuo chaoso. Suprantama, patogu atvažiuoti į darbą per pietus, bet grįžti namo vidurnaktį spaudžiant kišenėje dujų balionėlį ir baugščiai dairantis į šalis – ne pati maloniausia kasdienė būsena.

Priežastis: Trokšti dirbti žinomoje kompanijoje

Toks siekis girtinas, todėl nereikės ilgai ir komentuoti, kodėl išėjai iš mažos bendrovės. Ypač jeigu esi jauna specialistė ir tavo CV labai kuklus. Pasakyk darbdaviui, kad seniai norėjai dirbti didžiulėje įmonėje, nebijai sunkumų ir nori mokytis iš geriausiųjų.

Priežastis: Sieki tobulėti profesinėje srityje

Visiškai nebaisu prisipažinti, kad buvusiame darbe jautiesi pasiekusi, ko norėjai, todėl ketini irtis toliau. Jokio profesinio tobulėjimo – labai dažna išėjimo iš darbo priežastis. Be to, mintį galima suformuluoti pozityviai: papasakok apie savo puikius projektus buvusioje darbovietėje, atskleisk, ką dar norėtum pasiekti gavusi naują darbo vietą.

Priežastis: Nori pakeisti veiklos kryptį

Nekritikuojamas atsakymas, nors... reikia apgalvoti eilę argumentų, kad tavimi patikėtų. Tikriausia potencialiam darbdaviui nekils klausimų, jei penkerius ar septynerius metus plušėjai, tarkim, reklamos verslo srityje, išstudijavai jį ir pasiekei nemažai, bet dabar šiek tiek nusivylei. Įsidėmėk: veiklos sfera dažniausia kardinaliai nekeičiama – darbo dairomasi artimose srityse.

Priežastis: Visiškai nebeliko senos komandos

Kai kompanijoje perrikiuojamas vadovaujamas personalas, dažnai savo noru išeina visas išmesto viršininko skyrius – kad naujasis vadas galėtų įleisti šviežio kraujo. Tai svarus argumentas būsimam darbdaviui. Neslėpk tiesos, jis puikiai supranta, kas įvyko. Faktas, kad kompanijoje buvo panaikintas koks nors skyrius, tavęs blogai necharakterizuoja. Tiesiog atrodai aplinkybių auka. Per pokalbį pabrėžk, kad jei ne ta liūdna skyriaus istorija, būtum ir toliau dirbusi anoje įmonėje. Beje, minėtąją išėjimo iš darbo priežastį galima vadinti ne atleidimu abiem pusėms sutarus, bet likvidavimu.

Priežastis: Nebuvo laikomasi susitarimų

Pažadėjo mokėti atlyginimą, bet nuolat vėlavo. O vieną dieną nusprendė apskritai nemokėti. Žadėjo atostogų, bet neišleido. Gali būti daugybė su darbo sutartimi susijusių, bet kompanijos netesėtų įsipareigojimų. Susitikusi su naujuoju darbdaviu pasakok apie tai pernelyg nesipiktindama. Tik nesismulkink: jeigu išėjai iš darbo, nes įmonė neapmokėjo nė valandos netrukusio papildomo darbo, būsimo boso nenudžiuginsi. Kam patiktų darbuotojas, kuris nuolat mina ant kulnų reikalaudamas pinigų už kiekvieną papildomą kontoroje praleistą minutę?

Priežastis: Nestabili kompanijos padėtis

Nuolatinė darbuotojų kaita, priverstinės atostogos, vėluojantys atlyginimai, įmonės restruktūrizavimas, mažinamos socialinės garantijos – nestabilumas ir neaiškumas dėl kitos darbo dienos, savaime aišku, niekam nepatinka. Išvardytosios aplinkybės – labai svari priežastis ieškoti kito darbo. Ir kuo greičiau. Už tiesą būsimas darbdavys tikrai nepasmerks. Priešingai, supras, kodėl ieškai geresnės vietos.

Priežastis: Projektas baigtas

Vis dažniau etatų įsteigti nepajėgiantys darbdaviai samdo darbuotojus konkretiems projektams įgyvendinti – interneto puslapiams kurti, parodoms, prezentacijoms rengti. Su samdomu žmogumi sudaroma sutartis, jai pasibaigus jis vėl turi ieškoti darbo. Tik atmink: tokią informaciją lengva patikrinti. Pasiruošk negražindama papasakoti darbdaviui, kokias užduotis turėjai atlikti. Negerai, jei pasirodys, kad tai buvo ne projektas, o tik asistento asistentės darbas – išvardytąsias užduotis atlikai toli gražu ne viena.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis