Kuo naudingi sveikatai šunys, graužikai, žuvytės ir kiti gyvūnai

Nesipriešinkite taip vaikų norui turėti namuose kokį nors gyvą padarėlį. Tyrimai rodo, kad gyvūnai teikia ne tik džiaugsmo, bei ir yra naudingi sveikatai.

Ne vienas yra pastebėjęs, kaip paglosčius šunį ar katę nurimsta nervai, pagerėja savijauta. Sveikatai naudingi ne tik jie.

Smulkūs graužikai

Smulkūs graužikai: pelės, žiurkės, jūrų kiaulytės padeda sergantiems artritu, numalšina baimės ir nepasitikėjimo savimi jausmą, perdėtą nervinę įtampą, o patyrusiems miokardo infarkto priepuolį sutrumpina reabilitacijos periodą.

Akvariumo žuvytės

Centrinę nervų sistemą veiksmingai ramina akvariumo žuvytės. Sergantiems hipertenzija ir stenokardija akvariumo žuvytes patariama kasdien stebėti po valandą. Sergantiems neurastenija, žvyneline ir epilepsija žuvytes kasdien patariama stebėti po 1,5 valandos. Pastebėta, kad auginantys akvariumo žuvytes žymiai rečiau serga peršalimo ligomis.

Driežai ir kitų rūšių šliužai

Stebint driežus, gyvates, vėžlius, įvairių rūšių šliužus (jei tik jais nesišlykštite), patariama gydyti centrinės nervų sistemos ligas. Sergantiems neurastenija šliužus ir vėžlius patariama stebėti ne ilgiau kaip 40-50 minučių, o sergantiems epilepsija ir neurodermitu - 1-1,5 valandos.

Šunys

Specialiai apmokyti šunys naudojami dogoterapijai, jie dirba su depresija, epilepsija, cerebriniu paralyžiumi, autizmu ar psichikos ligomis sergančiais pacientais. Japonų atlikti tyrimai įrodė, kad šunys geba užuosti vėžį žmonių iškvėpto oro ir fekalijų mėginiuose, kol liga nėra pažengusi. Šunys padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis, ugdo kantrybę, tolerantiškumą bei empatiškumą. Jie mažina cholesterolio kiekį kraujyje, paspartina gijimą ir reabilitaciją po sunkių operacijų.

Katės

Katės murkimas ir šiluma padeda atsipalaiduoti. Murkdama katė skleidžia nuo 20 iki 50 hercų dažnio garsus. Šis dažnis stabilizuoja nervų sistemą, mažina sąnarių ir galvos skausmus, gerina kraujotaką, slopina vidaus organų uždegimą, greitina žaizdų gijimą. Šiaurės Karolinos mokslininkai ištyrė, kad katės murkimas sustiprina kaulus net 20 proc.

Ožkos ir karvės

Šie naudingi gyvūnai ne tik duoda pieno, bet ir padeda įveikti hipertenziją, tulžies pūslės akmenligę ir netgi spindulinę ligą.

Arkliai

Arkliai padeda gydyti prostatitą, poliomelitą, aterosklerozę ir netgi pradines kurtumo ar apakimo stadijas. Jojimas žvalina žmones pavargusius nuo protinio darbo. Gydomąjį jojimo poveikį mokslininkai aiškina tuo, kad jojimas pageitina kraujotaką visame organizme ir galvos smegenyse. Be to, bendravimas su arkliais ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą, padeda sergant inkstų ligomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis