Rožinė - kas tai?

Pastovus ar protarpinis odos paraudimas – problema, su kuria įvairiuose pasaulio kraštuose susiduria nuo vieno iki dešimties procentų žmonių.

Lietuvoje, kaip ir visoje Šiaurės Europoje, su odos paraudimu kovoja netgi dešimtadalis gyventojų. Taigi, mūsų platumose ši bėda itin dažna tiek jauniems, tiek seniems, ir kelia ne vien nepasitenkinimą savo išvaizda, bet ir psichologinį diskomfortą.

Jei perskaitę šį straipsnį sudvejosite ar jums gali būti rožinė, apsilankykite puslapyje www.raustu.lt. Ten galėsite atlikti testą ir užsiregistruoti nemokamai konsultacijai pas dermatologą!

Kas tai, kodėl mes raustame ir ar galime to išvengti?

Rožinė (dažnai vartojamas ir lotyniškas terminas rosacea) – lėtinė jautrios odos būklė, kuriai būdingas veido raudonis - jį sukelia pernelyg reaktyvūs ir jautrūs odos kapiliarai, į kuriuos suplūsta daugiau kraujo ir šie išsiplečia. Paraudimą dažnai lydi smulkūs bėrimai, polinkis greičiau prarasti drėgmę, dėl to sergantieji paprastai skundžiasi diskomfortą keliančiu tempimu, niežuliu, dilgčiojimu, kaitimu. Rožinė dažniausiai paliečia skruostus, smakro bei kaktos odą.

Deja, rožinės priežastis nėra aiški. Manoma, kad didžiausią įtaką turi genetiniai faktoriai ir gyvenamoji vieta – pastebėta, jog atšiauraus ar itin karšto klimato zonų gyventojai linkę skųstis odos raudoniu dažniau. Svarbu paminėti, jog paraudimą išprovokuoja visa, kas plečia kraujagysles ar didina kraujospūdį – alkoholio vartojimas, kaitinimasis pirtyje, karštas bei aštrus maistas, gėrimai, sudėtyje turintys kofeino – kava ir arbata. Taip pat ir tiesioginis saulės spindulių poveikis, šaltas oras sukelia odos uždegimą ir vizualiai pasireiškia paraudimu.

Apmaudu, tačiau net ir kontroliuojant šiuos veiksnius, rožinės išgydyti neįmanoma. Veido paraudimas ir bėrimai gali būti ir dėl kitų ligų- pavyzdžiui, alerginių, autoimuninių, žarnyno ligų požymis, moterims - priešmenstruacinį sindromą ir menopauzę lydintis simptomas.

Kaip galime sumažinti odos paraudimą ir nemalonų tempimo jausmą?

Nors rožinei panaikinti vieno metodo nėra, mus gelbėja simptominis gydymas ir skatinančių veiksnių vengimas. Simptominis gydymas – tausojanti veido odos priežiūra. Raustanti oda – jautri, hiperreaktyvi, dažnai ir sausa, reikalaujanti ypatingo dėmesio. Kiekvieną rytą veidą paruoškime dienai jį drėkindami paraudimą mažinančiu kremu, nepamirškime ir apsaugos nuo saulės spindulių. Vakare sudirgusią veido odą kruopščiai nuvalykime miceliniu vandeniu. Venkite daug putojančių prausiklių, spiritinių tonikų, tikėtina, kad jie gali tik sustiprinti paraudimą ir niežėjimą. Švarią odą atgaivinkite drėkinančiomis, paraudimą mažinančiomis priemonėmis.

Svarbu darkart paminėti, jog raustanti oda – jautri oda, dėl to naudojamų veido odos priežūros priemonių sudėtyje neturėtume rasti putojančių agentų (ypač sulfatų), alkoholių, dirbtinių kvapų. Rinkdamiesi makiažo pagrindą, atidžiai išsinagrinėkite sudėtį ir venkite sausinančių, sunkių tekstūrų. Kenčiantiems nuo rožinės kuriamos žalsvo atspalvio makiažo bazės ir maskuokliai – nors iš pradžių jie atrodo šiurpiai, tačiau žalsvos priemonės neutralizuoja raudoną spalvą ir idealiai ją maskuoja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis