Jazzu: nemėgstu primityvios romantikos su žvakėm ir širdutėm

Vasario 23 dieną Londone koncertuosianti Justė Arlauskaitė - Jazzu gyvena pavasario ir būsimų koncertų laukimu. Viena iš garsiausių Lietuvos atlikėjų, neseniai, po keturių gyvenimo metų Londone grįžo į Lietuvą. Justė kaip visuomet atvira. „Nežinau kodėl viskas taip susiklostė… Kartais norėčiau viską pakeisti“, - sako ji. Apie šį pasikeitimą, gyvenimą, atvirumą, muziką, mieliausius komplimentus ir baisiausius dalykus dainininkė pasakoja šiame interviu.

Juste, po keturių gyvenimo metų Londone grįžai į Lietuvą. Ko labiausiai pasiilgsti namuose Lietuvoje iš londonietiško gyvenimo laikų?
Man dar sunku kalbėti apie šį pasikeitimą, sunku sugrįžti į Londoną, nes neįsivaizduoju, ko aš ten nepasiilgau… Visko pasiilgau. Nežinau kodėl viskas taip susiklostė… Kartais norėčiau viską pakeisti, tačiau tada raminu save, kad matyt taip turėjo nutikti - gal ne ten mano vieta, gal Stokholmas bus ta vieta? Raminu save, kad viskas vyksta taip, kaip turi vykti.

Atrodai labai stipri moteris. Vienam interviu sakei, kad jau nuo 13-os žinojai, ko nori - studijuoti, išvažiuoti į Londoną. Tau viskas buvo labai aišku, ką gyvenime veiksi. Ar vis dar esi tokia pat tvirta?
Esu daugialypė asmenybė. Su laiku auga ir žmogus. Ir vystosi ne tik jo stipriosios pusės… Taip, esu tvirta, žinau ko noriu. Bet lygiai taip pat galiu kartais pasimesti, sustoti, verkti, nebetikėti svajonėmis. Bet turiu ir fenikso galių - susideginu, kad vėl atgimčiau. Esu tikra dėl vieno dalyko - esu geras žmogus ir myliu muziką. Kai esi geras, tave supa geri žmonės. Kai myli muziką - muzika myli tave.

Jazzu ir L.Somov
Jazzu ir L.Somov
Asmeninio archyvo nuotr.
Tavo ir Leon Somov koncertai ir Lietuvoje ir Londone suburia pilnas sales. Kaip manai, kas labiausiai traukia žiūrovus?
Ant scenos esu nebe vienus metus, žmonės turėjo laiko mane pažinti, įvertinti, suprasti arba nesuprasti. Manau, kad žmones traukia visuma - aš nuoširdi, mūsų dainose daug tikrų išgyvenimų, pas mus groja nuostabūs muzikantai, įdedam daug meilės ir jėgų į tai, ką darom. Labai gera žinoti, kad klausytojams patinka mūsų muzika...

Tavo sceninis įvaizdis visuomet labai įdomus. Susilauki pagyrų iš žiūrovų ir žymių Lietuvos dizainerių.
Mane jau daug metų rengia dizainerė Daiva Urbonavičiūtė ir jos stiliaus namai ‘Zoraza’. Tad visos pagyros jai ir, aišku, mano mamai ir močiutei - iš jų turiu paveldėjus estetikos supratimą, išmokau derint drabužius, spalvas.

Ką klausytojai išvys/išgirs koncerte?
Klausytojai išgirs naujų kūrinių, prisiminsime senus. O visų detalių atskleisti negalime - tik žinokit, kad labai labai laukiu šito koncerto. Be to - kiekvienas koncertas su tikrais gerbėjais yra mažas stebuklas...

Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojiesi?
Nežinau ar „didžiuotis“ yra tinkamas žodis. Nėra laiko didžiuotis, nes su kiekvienu pasiekimu norisi eiti vis toliau ir daryti daugiau. Sakyčiau, kad tai yra laimės akimirkos, kai jautiesi įvertintas. Karjeros atžvilgiu be visų laimėtų džiazo konkursų, baigtų mokslų, galėčiau išskirti pastaruosius laimėjimus: 2009 metais su Leonu laimėjome Best MTV Baltic act. Buvo labai gera jaustis pripažintiems ir savo šalyje: 2011 metais laimėjome geriausios elektronikos grupės M.A.M.A apdovanojimą, taip pat du metus iš eilės tapau metų atlikėja. O šiuo metu mano didžiausias 'pasididžiavimas' - kontaktas su Mr Radar ir albumo įrašai Stokholme bei naujo Leon Somov ir Jazzu albumo įrašai.

Asmeninio archyvo nuotr.
Romantiškiausias nutikimas?
Pastarasis romantiškas: labai sirgau, gulėjau lovoj namie, blogai jaučiausi. Vienas artimas žmogus parašė man sms žinutę: atidaryk duris. Atrakinu duris - didelis pintas krepšys įvairiausių spaustų sulčių, nuo aštrių pomidorų kokteilio iki mėtų ir imbierų…ir raštelis - 'sveik'. Net susigraudinau. O šiaip aš labai nemėgstu tos primityvios romantikos su žvakėm ir širdutėm, visokių mielų žodžių.. Man rodos, romantika yra atsitiktinis, nesukurtas, bet juntamas dalykas, kurį gali surasti netikėčiausiose situacijose.

Kokį geriausią patarimą esi gavusi?
Patylėti. Esu labai atvira ir linkus pasitikėti žmonėmis, išlieti širdį, prisileisti.. Žodis - galingas ginklas, ypač kai esi viešas asmuo. Ir tą ginklą žmonės gali panaudoti prieš tave pačią. Todėl mokausi dalintis istorijomis, kiekvienam iš eilės neatverdama savo slaptų sielos durų.

Mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas?
Miegoti, miegoti, miegoti. Taip pat žiūrėti animacinius filmus. Jau senąją animaciją visą pražiūrėjau, Walt Disney prisiminiau, paskutiniai gražūs animaciniai filmai, kuriuos mačiau - tai 'Iliuzionistas' ir 'Chicko and Rita'. Dar patinka skaityti knygas, rašyti. O kartais, jei turiu daugiau laiko, važiuoju į savo sodybą ir tiesiog mėgaujuosi buvimu - vaikštinėju po mišką, gaminu valgyt, žiūriu į židinį, einu į pirtį. Tiesiog kartais reikia skirtingų dalykų - kartais norisi juk ir susitikti su draugais, pasidaryti vakarienę su daug vyno ir muzikos. Aš - nuotaikos žmogus, pagal nuotaiką ir renkuosi ką noriu veikti.

Ką šiuo metu skaitai?
Alberas Kamiu „Svetimas. Krytis“, taip pat domiuosi švedų poeto Tomo Transtromer, kitų žymių Švedijos poetų kūryba.

Kokį mieliausią komplimentą esi išgirdus?
Kad dainuoju gražiau nei Jessie J. Prisimenu tada labai juokiausi, o žmogus žiūrėjo į mane lyg būčiau beprotė, tas žmogus buvo „The Koop“ grupės narys, todėl turėjau patikėti, kad jam iš tikrųjų gražiau. O šiaip gražių komplimentų girdėjau daug: mieliausi ir svarbiausi yra tie, kad žmonės suranda save mano muzikoje, kad viena ar kita daina padėjo emociškai išgyventi sunkias ar - atvirkščiai - džiugias akimirkas. Man didžiausias komplimentas - vis didėjantis gerbėjų skaičius.

Idealus vakaras. Koks jis tau?
Kai kad ir ką bedarytum, žinai, kad rytoj niekur nereikia anksti keltis, nieko nereikia veikti ir galėsi gerai išsimiegoti:)

Kokį garsų pasaulio vyrą norėtumei pasikviesti vakarienės?
Yra du: Javier Bardem - nuostabus aktorius ir absoliutus mano vyro idealas. Ir aišku David Lynch - kas nenorėtų susipažinti su žmogum ir išsiaiškinti koks jis ir kas dedas pas jį galvoj, juk jis sukūrė Twin Peaks'ą!!!! Ai, ir jei galima dar vieną - Damien iš serialo ‘Vampire Diaries’:)

O su kokia moterimi mielai išgertumei vyno taurę?
O iš moterų tai matyt rinkčiausi Alą Pugačiovą. Kodėl? Nes ji diva ir taškas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis