Scenoje – solistų orkestras

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas – Donatas Katkus) ne veltui vadinamas solistų orkestru. Tai jis dar kartą patvirtins kovo 22-osios koncerte, vyksiančiame Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Panoręs išsklaidyti užsitęsusį žiemos sąstingį, kolektyvas parengė išskirtinai gaivią, dvelkiančią romantika programą, o solistėmis pasirinko savo nares – smuikininkes Katažyną Narkevič ir Giedrę Žarėnaitę.

Koncerto programoje skambės italų kompozitoriaus Luigi Cherubini (1760-1842) Pirmasis kvintetas (Primo Quintetto) dviem smuikams, altui ir dviem violončelėm (ar. styginių orkestrui). L. Cherubini garsėjo neregėto lengvumo ir žaismingumo operomis buffa. Todėl jo kvintete, besiremiančiame instrumentinio pokalbio idėja, gausu artistiškumo, vaidybos ir daugiaprasmiškumo. Patikėjus atskiriems instrumentams operos arijas primenančias dainingas melodijas (dalys Allegro, Andante) ir joms priešpastatomas gyvas, pikantiškas temas (Scherzo), kuriamas nuostabus instrumentinis pasaulis, atviras dramatizmui bei nuolatinei charakterių plėtotei.

Giedrė Žarėnaitė
Giedrė Žarėnaitė
Organizatorių archyvas
Nuotaikų kaita, nostalgiškai šmėsčiojančiais gamtos įvaizdžiais, potyrių įvairove ir jų lakoniška raiška žavės Vidmanto Bartulio (*1954) Koncertas dviems smuikams ir orkestrui, už kurį 2005 metais kompozitorius pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos premiją. Muzikologė Jūratė Landsbergytė pastebi, kad „beveik visose savo kompozicijose V. Bartulis atsigręžia į praeitį ir tuo pačiu gaivina svarbiausią romantizmo principą – dvasinį muzikos turinį, jos turtingas sąsajas su poezija, begalinę metaforų erdvę bei lietuviškumo bruožą – jautrumą tikrajai prasmei“.

Romantika dvelks ir norvegų muzikos dainiaus Edvardo Griego (1843-1907) miniatiūrinės pjesės: melancholiškas „Paskutinis pavasaris“ (Våren), Norvegijos gamtos grožį, didybę atspindinti - „Norvegiškoji“ (Norsk), širdies šiluma spinduliuojantis „Pirmasis susitikimas“ (Det første møte) ir skaudžiai aistringos „Širdies žaizdos“ (Hjertesår).

Koncertas „Širdies melodijos“, kuriame dalyvaus solistės Katažyna Narkevič (smuikas) ir Giedrė Žarėnaitė (smuikas) su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, vadovaujamu Donato Katkaus, vyks kovo 22 dieną, 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis