Prancūzų kino pionierė A.Tautou: Holivudas manęs nejaudina ir nežavi

Lietuvos kino teatrus jau rytoj, balandžio 5 dieną, pasieks dramatiška, sukrečianti ir įtraukianti istorija su kriminaliniu prieskoniu „Teresės nuodėmė“ (pranc. „Thérèse Desqueyroux“). Šis filmas – paskutinis ir puikiai pasauliniu mastu įvertintas praėjusių metų balandį mirusio garsaus Prancūzijos kino kūrėjo Claudo Millerio darbas, kuriame pagrindinę heroję įkūnijo jo tautietė, nepakartojamoji Audrey Tautou.

Interviu Hollywoodreporter.com 36-erių Prancūzijos kino žvaigždė tikino neketinanti pasirodyti didelio biudžeto Holivudo filmuose ir apskritai vengianti Holivudo kino pramonės, mat ši, jos žodžiais, „nejaudina ir nežavi“. Nors A.Tautou vaidyba filmuose „Amelija iš Monmartro“ ar „Da Vinčio kodas“ buvo įvertinta žiūrovų visame pasaulyje, ji savo aktorinį meistriškumą mieliau demonstruoja gimtojoje Prancūzijoje ir šios šalies kūrėjų filmuose.

Organizatorių archyvas
„Niekuomet nesvajojau tapti Holivudo žvaigžde, nusifilmuoti komerciškai sėkmingame filme, kuriam vėliau bus sukurti dar penki tęsiniai. Žinau, kad Holivudas yra užėmęs 70 proc. pasaulio kino teatrų. Tame pasaulyje vyksta arši ir sunki kova. Aš dėl vietos ten grumtis nenoriu, esu laiminga, galėdama atlikti įdomius vaidmenis mažesniuose filmuose. Tiesiog mano svajonės kitokios“, – kalbėjo A.Tautou. Paklausta, kaip pasielgtų pakviesta vaidinti tokiame filme kaip „Žvaigždžių karai“, aktorė juokėsi, jog taip niekuomet nenutiktų. „Filme „Da Vinčio kodas“ nusifilmavau tik todėl, kad kino studija nepabijojo atiduoti pagrindinį vaidmenį beveik nežinomai Prancūzijos aktorei. O juk Holivudo pasaulyje svarbiausia – finansinė nauda“, – šypsojosi ji.

Organizatorių archyvas
Pagal prancūzų rašytojo François Mauriaco 1927-ųjų romaną „Terezė Deskeiru“ kurtame C.Millerio filme veiksmas vyksta Prancūzijos pietvakariuose. Žavinga Teresė Larroque (akt. A.Tautou) išteka už kaimyno, gretimo pušyno savininko Bernardo Deskeiru (akt. Gilles Lellouche‘as), tačiau netrukus santuokinis gyvenimas moteriai tampa tikra kančia ir ji teturi vienintelį tikslą – išsivaduoti iš slogios provincijos. A.Tautou herojė net griebiasi nuodų, taip stengdamasi atsikratyti nemylimo vyro. Kalbėdama apie savo vaidmenį filme „Teresės nuodėmė“, aktorė sakė palaikanti Teresę. „Ji – sistemos ir nusistovėjusių normų auka. Monstras šioje istorijoje ne Teresė, o tas smurtas, veidmainystė ir kitų žmonių įtaka, neleidžianti jai gyventi taip, kaip ji trokšta. Aš savo heroję visiškai palaikiau, turėtų būti tikras košmaras išgyventi tokią kančią“, – nedvejodama sakė A.Tautou.

Aktorės teigimu, Teresė – gerokai tamsesnė, paslaptingesnė moteris nei jos vizitine kortele daugiau kaip prieš dešimtmetį tapusi Amelija. „Man visada įdomūs sudėtingi, nelengvo likimo personažai. Džiaugiuosi, kad režisierius suteikė man proga pasirodyti tokiai, kokia dar nebuvau“, – gražių žodžių C.Milleriui negailėjo ji.

Organizatorių archyvas
A.Tautou heroję Teresę, pasak kino apžvalgininkų, galima lyginti su tokiomis žinomomis literatūros klasikos herojėmis kaip Ana Karenina ar Madam Bovari. „Šis filmas tiesiog priklauso Tautou, ji itin įtaigiai perteikia skausmą, nuoskaudą, meilės troškimą ir liūdesį. Po garsiosios „Amelijos iš Monmartro“ aktorė rado dar vieną vaidmenį, kuris puikiai ir įvairiapusiškai leido atsiskleisti jos talentui“, – rašė kino žinovas ir Toronto kino festivalio vadovas Piersas Handlingas.

Lietuvos žiūrovai filmą „Teresės nuodėmė“ kino teatruose galės pamatyti nuo balandžio 5 dienos.

Filmo „Teresės nuodėmė“ anonsas:

http://www.youtube.com/watch?v=C3zUPCiljhI&feature=player_embedded

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis