Partneriai „eina į šoną“ ir abu apie tai žino. Kokios tokių santykių taisyklės?

Tokių šeimų yra, maža to - dažnai vienas kitam yra neištikimi abipusiu sutarimu. Ar galima sutikti su jų teigimu, kad jie myli vienas kitą? Štai ką apie tokią situaciją sako psichologė.

m.Moteris.lt JAU IR TAVO TELEFONE! Skaityk patogiau!

Taip pat skaitykite:
- Astrologinė prognozė: kokius emocinius sukrėtimus pajus visi Zodiako ženklai?
- Taikliausias dovanas išrinksite pagal Zodiako ženklą
- Kokių moterų klausimų vyrai tiesiog nekenčia

Šeimos, kuriose abu sutuoktiniai turi kitų partnerių, yra labai skirtingos, nes skiriasi pats „ėjimas į šoną“. Yra nemažai šeimų, kuriose abu partneriai neištikimi, ir abu apie tai sužino ir atleidžia. Tokiais atvejais nusprendžiama į tuos faktus žiūrėti pro pirštus, tikint, kad partneris iš tiesų myli sutuoktinį, o neištikimybė – jam tik silpnybė ar žaidimas - tai nutinka bohemiškose šeimose arba tokiose šalyse kaip Prancūzija. Įžvalgomis apie tai dalijasi psichologė Genovaitė Petronienė.

Tiesa, paprastai sutuoktinis žino tik dalį „nuėjimų į šoną“ ir nesistengia matyti, kokia situacija yra iš tikrųjų.

Esama ir tokių šeimų, kurios kartu eina į svingerių klubus, paskui dalis santykių su seksualiniais partneriais tęsiasi toliau. Na, o daugiausia yra tokių atvejų, kai vienas sutuoktinis – dažniausiai vyras – ilgai būna neištikimas, ir žmona apie tai numano. Kai galiausiai žmona nusprendžia pasielgti taip pat, jis neturi moralinės teisės jai prieštarauti.

Būtent tokiose šeimose ryškiausiai atsiskleidžia emocinė abipusės neištikimybės problema. Dažnai vienas sutuoktinis - ir tai būna vyras - sugeba būti su keliomis partnerėmis, prie jų neprisirišdamas, labiau mėgaudamasis seksualine terapija – toks santykių modelis jam gali padėti išlaikyti gerus santykius su žmona. O štai kitas sutuoktinis, nepratęs eiti į šoną, gali pernelyg į tai įsitraukti ir nebesugebėti išlaikyti šeimyninių santykių. Šeima išyra. Dažniausiai įsimyli ir šeimą išardo moteris, kadangi seksualinis pasitekinimas jai kur kas labiau susijęs su jausmais.

Be abejo, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad „ėjimas į šoną“ vienareikšmiškai kenkia šeimos santykiams. Tačiau kai kurios poros ir šeimos turi tiek daug psichologinių problemų, kad šis būdas joms yra tam tikra išeitis. Kartais susitarimas nedrausti vienas kitam fizinės neištikimybės būna sąmoningas – manydami, kad neištikimybės išvengti neįmanoma, sutuoktiniai tik susitaria, kokių ribų neperžengti ir kiek apie neištikimybę turi būti žinoma.

Tokiuose susitarimuose paprastai apibrėžiama, kad vakarai, savaitgaliai, šventės, atostogos vyktų su šeima, kad su meilužiais nebūtų išleidžiama per daug pinigų, griežtai saugomasi lytiškai plintančių ligų, santykiai su meilužiais neafišuojami, sutuoktinis nelyginimas su meilužiu ir nepasakojamos intymios smulkmenos. Kartais tokius meilužius šeimos paprasčiausiai naudoja įsitvirtinimo tikslais – jie padeda šeimai sprendžiant profesines, buitines, finansines problemas. 

Dar viena abipusės santuokinės neištikimybės priežastis – mazochistiniai jausmai. Esama žmonių, kurie vaikystėje buvo skriaudžiami ir išnaudojami tėvų ir suaugę seksualinį pasitenkinimą gali patirti tik su partneriu, kuris juos skriaudžia, pavyzdžiui, yra neištikimas.

Kai kurie jų nueina taip toli, kad net prašo sutuoktinio papasakoti, ką jis patiria būdamas su kitu, mylėtis su meilužiu jam matant ar slapta stebi seksualinį aktą. Tokiu būdu yra patiriamas dar aštresnis skausmas ir didesnis mazochistinis pasitenkinimas. Paprastai tokioje poroje neištikimas būna vienas, bet yra ir tokių porų, kuriose mazochistiniai – sadistiniai vaidmenys kaitaliojami.

Tačiau ir be tokių sunkių nukrypimų šiais laikais atsiranda vis daugiau žmonių, kurie sąmoningai atmeta religijos ir dvasinių mokymų požiūrį į seksualinius santykius. Jie mano, kad šis moralinis draudimas turėjo prasmę tuomet, kai nebuvo kontracepcijos, o šiuolaikiniam žmogui svarbiausia – pats santykis, prisirišimo ir meilės jausmas, o ne jo fizinė išraiška.

Kažin ar psichologas turi teisę moralizuoti, bet svarbu kad tokie žmonės atsimintų kelis neišvengiamus loginius abipusės neištikimybės padarinius – intymiai bendraujant su kitu žmogumi iš šeimos išnešama poros ryšiui taip reikalinga energija, nebandoma suprasti, kodėl partneriams nepakanka vienas kito, o tai skatina nutolimą ir atšalimą.

O svarbiausia – abipusė neištikimybė gerokai padidina riziką, kad vienas iš sutuoktinių vieną kartą rimtai įsimylės, ir šeima iširs.

Psichologas.info

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis