Dantis stiprinančių produktų TOP 8

Norite - tikėkite, norite – ne, tačiau maistas, kurį vartojate, gali stipriai paveikti jūsų šypseną. Kaskart, kai valgote saldumynus ar krakmolingus produktus, dantis puolančios bakterijos gauna dar vieną galimybę paaštrinti kariesą. O va jei rinktumėtės produktus, kurie natūraliai kovoja su bakterijomis, valo dantų apnašas, stiprina emalę ir gaivina burnos kvapą – turėtumėte puikias galimybes išsaugoti baltus ir sveikus dantis.

1. Salierai
Salierai saugo dantis dviem būdais, sako Lana Rosenberg, gydytoja stomatologė iš Niujorko. Papildomas kramtymas didina seilių, kurios neutralizuoja bakterijas, gamybą. Be to, kramtymas valo dantenas. Pasistenkite bent kartą per dieną užkąsti žalio saliero ar morkos.

Shutterstock nuotr.
2. Sūris
Paskutinį dešimtmetį atliktas tyrimas parodė, kad kietas sūris, dėl jame esančio mažo angliavandenių ir didelio kalcio bei fosfatų kiekio, yra naudingas dantims. Jis padeda burnoje išlaikyti tinkamą pH kiekį (rūgštinis pH augina bakterijas). Sūris taip pat saugo ir atstato dantų emalę, skatina seilių gamybą. Po pietų – vietoj deserto – kramtykite sūrio gabaliuką.

Shutterstock nuotr.
3. Žalioji arbata
Šioje arbatoje yra katechinų, kurie užmuša burnos bakterijas, cukrų verčiančias dantų apnašomis. Be to, katechinai naikina bakterijas, kurios sukelia nemalonų burnos kvapą. Stomatologai rekomenduoja per dieną išgerti 2-5 puodelius žalios arbatos.

Shutterstock nuotr.
4. Kivi
Kivi vaisiuose – daugiau vitamino C nei bet kokiame kitame vaisiuje. Iš tiesų, vienas kivi vaisius užtikrina dienos vitamino C normą. Jei negaunate pakankamai vitamino C, dantenų kolagenų tinklas nėra patvarus, dantenos ypač tampa jautrios bakterijoms, sukeliančioms parodontozę.

Shutterstock nuotr.
5. Svogūnas
Svogūnas turi galingus antibakterinius sieros junginius. Svogūnas užmuša įvairias burnos ertmės bakterijas. Tyrimai parodė, kad svogūnas veikia labai efektyviai, kai jį valgome šviežią ir žalią. Todėl nevenkite salotų su svogūnais.

DELFI / Kiril Čachovskij
6. Petražolės
Petražolės ar mėtos lapų kamtymas po aštraus maisto padės išlaikyti šviežią burnos kvapą. Šių augalų sudėtyje yra medžiagų, kurios greitai keliauja iš kraujo į plaučius. Iš ten – gaivus burnos kvapas.

Shutterstock nuotr.
7. Sezamo sėklos
Mūsų protėviai turėjo tvirtus didelius dantis. Antropologai spėja, kad tai gali būti dėl to, kad dantų valymui jie kramtė sezamo sėklas. Šios turi daug kalcio, kuris saugo kaulinį audinį aplink dantis ir dantenas. Įberkite valgomąjį šaukštą sėmenų į salotas ar karštą patiekalą ir džiaugsitės stipresniais dantimis.

8. Vanduo
Geriamasis vanduo saugo dantenas nuo išsausėjimo, o tai yra geriausias būdas stimuliuoti seilių gamybą. Tai didžiausia jūsų organizmo apsauga nuo bakterijų, kurios sukelia kariesą ir apnašas. Be to, burnos skalavimas vandeniu padeda nuplauti maisto likučius, kurie gali skleisti nemalonų kvapą. Pabandykite išgerti 6-8 paprasto vandens stiklines per dieną. Jei neturite galimybės išsivalyti po valgio dantų, tai bent išskalaukite burną.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis