Naujame „Moters“ numeryje – apie stiprias moteris

Rugsėjo mėnesio žurnalo „Moteris“ viršelio veidas aktorė Vilma Kutavičiūtė visiškai nemokėdama rusų kalbos sugėbėjo įveikti didelžiulį konkursą ir įstoti į Rusijos teatrinio meno institutą.

Kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus anūkė, džiazo pianisto Tomo Kutavičiaus duktė Vilma Kutavičiūtė į Maskvą mokytis aktorystės išvažiavo metusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir, galima sakyti, nemokėdama rusų kalbos... Talentingą startą Valstybiniame akademiniame J. Vachtangovo teatre ji nutraukė pati – nenorėjo veltis į intrigas. Žurnalistei Virginijai Majorovienei aktorė atvirai pasakoja apie kolegų, tarp jų – ir lietuvių, nesąžiningus žaidimus, apie įtemptus santykius su artimaisiais ir pietietiškai aistringą savo meilės istoriją.

„Patekau į teatro intrigų sūkurį. Viena persona (beje, lietuvė) prieš metus man pasakė: „Tavęs čia nebus. Arba pati išeisi“, – tokiais prisiminimais apie atmosferą režisieriaus Rimo Tumino vadovaujamame Valstybiniame akademiniame J. Vachtangovo teatre dalijasi Vilma
Žurnalas "Moteris"

2000-aisiais iš Sidnėjaus ši moteris parvežė olimpinį auksą, pernai, kovodama dėl Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento posto, įveikė vieną stipriausių šalies vyrų – disko metiką Virgilijų Alekną. Šios Dainos Gudzinevičiūtės pergalės lyg patvirtina, kad sportas ir vadovo postas – ne trapioms moterims. Pokalbis su taikliąja šaule žurnalistei Virginijai Rimkuvienei atskleidė ir kitokių šios asmenybės spalvų.

Kad vadinamoji „Alitos“ byla Tarptautinio arbitražo teisme baigėsi Lietuvos pergale ir mes išsigelbėjome nuo 714 mln. litų nuostolių, turime dėkoti advokatės Vilijos Vaitkutės-Pavan vadovaujamai šešių teisės žinovų komandai. Su žurnaliste Virginija Majoroviene teisininkė dalijasi pastebėjimais, kaip tampama lyderiais („Galbūt išsiugdžiau kovotojos savybes, kad nenorėjau būti už blogesnė už tris vyresnius brolius“; „Užsispyrimą skatino ir labai silpnas mano regėjimas“) ir kokia yra karjeros moterų kasdienybė („Aišku, stipriosios lyties atstovams psichologiškai nelengva susitaikyti su žmonos darbine sėkme, bet juk jie stiprūs!“).

Ką apie stiprias, karjeros siekiančias moteris mano vyrai? Tairaujamės Sauliaus Prūsaičio, Egmonto Bžesko, Arvydo Avulio ir Roberto Dargio.

Kaip lipant karjeros laiptais ir vejantis sėkmės paukštę nenualinti nervų sistemos, aiškinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.

Aja Rutkauskienė išskirtinių kelionių organizavimo agentūrą kūrė tada, kai Lietuvoje buvo beprasidedanti ekonominė krizė. Aplinkiniai protino: „Tu ką, išprotėjai?“, bet ji tikėjo šeštuoju pojūčiu, kad viskas pavyks. Dabar būsimus klientus ji kviečia pasivaikščioti Stokholmo stogais, snieglente nučiuožti nuo smėlio kopos Afrikoje, aplankyti drakonus...

„Nereikia bijoti vykti ne ten ir ne taip, kaip pernai keliavo tavo draugai“, – pataria Aja
Žurnalas "Moteris"

Violončelininkas Leonardas Elschenbroichas pripažįsta, kad klasikinės muzikos problema yra ta, jog ji lėtesnė už šio amžiaus tempą, bet... teikia begalinį malonumą. Ir pataria pratinti vaikus klausytis klasikinės muzikos bent po 30 minučių kiekvieną dieną.

Kristupas Sabolius – filosofas, rašytojas, scenaristas, Platono laiškų vertėjas, alternatyvaus kultūros žurnalo „Pravda“ įkūrėjas, OKT teatro konsultantas, Vilniaus universiteto dėstytojas, veda kursus verslininkams, kūrybos srities darbuotojams... Žurnalistė Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre su šiuo žmogumi orkestru kalbasi apie Vilnių, migraciją, postūmius, darbus, kūrybą, apie filosofo vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje, apie moteris (ir vyrus) ir grožį – juk jis išgelbės pasaulį?

„Filosofas turi nuolat puoselėti žmogaus laisvę, padėti ją atrasti iš naujo“, – taip savo misiją įsivaizduoja Kristupas
Žurnalas "Moteris"

Muzikantas, aktorius ir režisierius, provokuojančio teatro „No Theatre“ įkūrėjas Vidas Bareikis save vadina depresišku optimistu: „Gyventi, kurti, veikti yra smagu, bet kartu supranti, kaip viskas beviltiška. Mėgstu kraštutinumus. Draskydamasis nuo... iki ir sukuri geriausius dalykus.“ Naujausiame šio priešgyniaujančio menininko spektaklyje „Nematomi monstrai“ vaidins ir jo žmona – dainų autorė bei atlikėja Jurga Šeduikytė.

Kaip rudenį pasitikti stilingai, sufleruoja fotografės Agnės Gintalaitės ir mados redaktorės Justės Kubilinskaitės dvi fotosesijos: viena šifruojamas naujas kontoros aprangos, kita – miestietės laisvalaikio kodai.

Raštų, ornamentų, atspaudų gausa, skirtingų faktūrų, bet tų pačių spalvų deriniai – stilingos miestietės rudeninio įvaizdžio ašis
Žurnalas "Moteris"

Susipažinkite su mados namų „Cantas“ direktorės Jolantos Mikalajūnienės stiliaus atradimais.

„Rudenį grįžkite į miestą, – tvirtina žurnalistė Ana Treščina. – Moderni architektūra ir metalo konstrukcijos įkvėpė sukurti žvilgios tekstūros makiažo priemones.“

Metalo žvilgesys, pasak kompanijos „Estée Lauder“ makiažo kūrėjo Tomo Pecheux, – tai modernu, prabangu ir labai elegantiška
Žurnalas "Moteris"

Sužinokite, kokiems grožio ritualams neabejinga televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė.

Naujos mados namų „Chanel“ kosmetikos priemonių linijos veidas aktorė ir buvęs modelis Diane Krüger neprilygstamai graži moka būti net įsisupusi į pledą...

„Vyrai stato namus, o moterys juos kuria“, – įsitikinusi tarnautoja Edita Tamulienė. Jos namai, kuriuos įamžino meno redaktorė Anna Stanevičienė ir žurnalistė Jolanta Vaitiekūnienė, yra vaizdingoje sostinės vietoje – Pavilnyje, o įrengti taupiai, apgalvotai, skoningai.

Interjeras pagal Editą: šviesu ir jauku, neperkrauta ir nebrangu
Žurnalas "Moteris"

Sovietmečiu populiarių animacinių filmų „Gintarinė pilis“ apie Jūratę ir Kastytį, „Drakonas“, „Tarakonas“ animatorė Gražina Brašiškytė (1920–1983 m.) gyveno ir kūrė Maskvoje, nors širdis visad veržėsi į Lietuvą. Kodėl dailininkei nebuvo lemta kurti gimtinėje ir kodėl Maskvoje ji laikyta kitokia, svetima, tyrinėja žurnalistė Jolanta Miškinytė.

Šiuolaikinės moterys retai sprendžia dilemą: šeima ar karjera. Jos net neabejoja, kad visa tai įmanoma suderinti. Kaip tai padaryti, kad ir mama, ir vaikas patirtų kuo mažiau nuostolių, aiškinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.

Su vaiku emociškai reikia būti kiekvieną dieną, priešingu atveju, neužmezgamas normalus, sveikas ryšys
Žurnalas "Moteris"

Lyderystės varžybas vis dar nemenka persvara laimi vyrai, nors tvirtinama, kad moterys vadovės nepakeičiamos, kai įmonei kyla išlikimo pavojus, kad jos turi geresnę intuiciją – geba numatyti teisingus ėjimus. Deja, stipriosios lyties atstovų vadovavimo stilių visuomenė vis dar vertina kaip teisingesnį... Taigi ką iš tikrųjų reiškia būti bose?

Kartu su Aiste Misevičiūte leiskitės į tobulo mėsainio paieškas.

„Kartais iš gerų produktų padarytas mėsainis man yra daug mielesnis nei patiekalas 3-jų „Michelin“ žvaigždučių restorane“, – pripažįsta Aistė
Žurnalas "Moteris"

Paskutinę atostogų ir pirmąją mokslo metų dieną pavaišinkite vaikus skanėstais: mieliniu pyragu su kriaušėmis, naminiais bulvių traškučiais, ledais.

Per du mėnesius išdygstančios alėjos, parkai, naktinės dangoraižių statybos, į Kaspiją tirštai subridusios naftos pompos. Azerbaidžanas ir jo sostinė Baku liepsnoja ambicijomis nenusileisti Jungtiniams Arabų Emyratams.

Tris milijonus gyventojų turinčio miesto simbolis – liepsnas primenantys dangoraižiai
Žurnalas "Moteris"

Malonaus skaitymo!

Žurnalas "Moteris"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis