Vaikų horoskopas - apie stipriausias ir silpniausias savybes

Sužinok, kokiomis savybėmis apdovanota Tavo atžala, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad darželyje ar mokykloje vaikas turėtų kuo mažiau problemų.

AVINAS

Shutterstock nuotr.
Avinukai – nenuoramos, išradėjai bei fantazuotojai, ir todėl yra nuolatinis tėvų galvos skausmas. Šio ženklo mažyliams nutinka netikėčiausių dalykų: jie įsivelia į neįtikėtinas istorijas, bando pabėgti iš namų ar surengti mokyklos lygio revoliuciją.

Aukėti Aviną-vaiką nelengva, bet įdomu. Čia svarbu būti nei pernelyg griežtiems, nei lankstiems, antraip Avinas taip ir nesupras, kas tai yra atsakomybė, organizuotumas ir disciplina.

Avino gebėjimai – gana įvairūs: jauniems šio ženklo atstovams vienodai lengvai pasiduoda tikslieji, humanitariniai ir gamtos mokslai, nekyla problemų dėl piešimo ar muzikos. Jų pasiekimai mokykloje labai daug kuo priklauso nuo mokytojų: jei šie sugebės pažadinti Avino susidomėjimą kokia nors sfera, jis gali pranokti ne tik kitus mokinius, bet ir patį mokytoją.

Avinams būdingi judrumas, smalsumas ir atidumo trūkumas sukuria tą pavojingą progstamąjį mišinį, dėl kurios šio ženklo atstovai tampa nuolatiniais traumatologinio punkto ir gydytojų kabinetų lankytojais. Apsaugoti Aviną nuo nuotykių ir tyrinėjimų neįmanoma, o štai išmokyti būti atsargiam – būtina.

Neteisinga paplitusi nuomonė, kad Avinai visada lieka vaikais. Teisingiau būtų pasakyti, kad jie ilgam išsaugo daugumą pereinamojo amžiaus ypatybių – idealizmą, karštakošiškumą, bekompromisiškumą, aštrų teisumo jausmą, o taip pat jautrumą ir pažeidžiamumą, kurie slepiami po cinizmo kauke.

JAUTIS

Shutterstock nuotr.
Šio ženklo vaikas gimdytojams gali tapti tiek begalinio džiaugsmo, tiek nesibaigiančių rūpesčių šaltiniu. Kaip nesunku suprasti, tai priklauso nuo pačių suaugusiųjų, o tiksliau – nuo jų elgesio.
Spausti jauną Jautuką, jam įsakinėti ir neleisti diskutuoti, reikalauti įsakymų pildymo nedelsiant – tikriausias būdas kartą ir visiems laikams sugriauti harmoningus tarpusavio santykius. Nuo pirmųjų gyvenimo metų šio ženklo atstovai kur kas geriau priima švelnumą, šilumą ir ramų įtikinėjimą. Logika ir šaltas protas juos veikia kur kas labiau nei riksmai ir griežta disciplina.

Jautukai draugiški ir atviri, lengvai randa draugų tarp bendraamžių ir mielai bendrauja su vyresniais. Deja, labai dažnai jų lūkesčiai būna nepamatuoti, ir jau 10-metis Jautukas būna patyręs 2-3 nemenkus nusivylimus. Laimei jis gana protingas ir nesupyksta ant viso pasaulio, tik tampa atsargesnis.

Jaučiai, o ypač mergaitės, noriai padeda tėvams tvarkytis namuose, tačiau retai tai daro savo iniciatyva. Jie apskritai vengia bet kokių poelgių, kurie galėtų būti šifruojami kaip netaktas, įkyrumas, veržimasis į kito gyvenimą. Laikui bėgant šis bruožas prislopsta, bet išlieka.
Paprastai Jaučiai gerai mokosi, nes apdovanoti darbštumu, nuoširdumu ir tikslumu. Dauguma Jaučių turi muzikalią klausą ir malonų balsą, neretai tarp jų yra ir talentingų dailininkų. O dar Jautis – rūpestingas jaunesniųjų auklėtojas.

DVYNIAI

Shutterstock nuotr.
Dyniai-vaikas nuo pat gimimo tampa tėvelių rūpestėliu. Jis ne tik labai judrus, bet ir sunkiai nuspėjamas, todėl sunku numatyti, ką jis tokio iškrės po minutės. Be to, jo klausimams nėra galo. Dvyniukai domisi absoliučiai viskuo ir pirmuoju enciklopedijos šaltiniu jiems yra tėvai. Todėl gimdytojai priversti domėtis įvairiomis technikos naujovėmis, mados tendencijomis, muzikos kryptimis, politikos įvykiais bet kuriame pasaulio krašte.

Dvyniams lengva mokytis užsienio kalbų. Sėdėti prie vadovėlių šio ženklo atstovai nelabai mėgsta, o va bendrauti - taip. Todėl atsidūrę svetimoje aplinkoje labai greitai įsimena naujus žodžius.
Mokykloje Dvyniai kelia nemenkų rūpesčių pedagogams. Dvyniai nemėgsta paklusti įvairioms taisyklėms, tačiau pasižymi nenugalimu žavesiu, todėl įvairūs pasižengimai pro juos praslysta. Pamokose šio ženklo atstovai pasižymi netradiciniu mąstymu, padedančiu išspręsti sudėtingiausias užduotis.

Dvyniai lengvai randa draugų, tačiau be ypatingo gailesčio su jais ir išsiskiria – jie nepasižymi ypatingu prisirišimu ir nesusimąsto, kad jo elgesys ar žodžiai gali ką nors įskaudinti. Tėvams teks apsišarvuoti kantrybe, siekiant išmokyti jaunąjį Dvynį skaitytis su kitais žmonėmis, gerbti kitų jausmus.
Būtina paminėti, kad Dvyniukai mėgsta fantazuoti ir nebrėžia ryškios linijos tarp realybės ir fantazijų. Todėl kartais jie būna apkaltinti nenuoširdumu, melu. Reikia atminti, kad jaunieji Dvyniai retai apgaudinėja piktybiškai.

VĖŽYS

Shutterstock nuotr.
Vėžiukas nuo bendraamžių skiriasi padidintu jautrumu. Jei jūsų šeimoje yra mažas Vėžys, būkite jautresni jam, rinkite švelniausias auklėjimo priemones. Vieno šiurkštaus žodžio – ką ten žodžio, pakelto tono – pakanka, kad mažylis pasijustų nemylimu, nereikalingu, paprasčiausiai nelaimingu. Vėžiai ilgiau nei kiti vaikai atsimena net menkiausias skriaudas, analizuoja ir apmąsto įvykius, dažnai perkuria įvykius sau palankesne gaida. Vidinei tokio vaiko ramybei būtina, kad greta būtų geras, kantrus, dėmesingas, o taip pat turtinga fantazija apdovanotas žmogus.

Mokykloje Vėžiukams nekyla bėdų dėl mokslo – šie vaikai apdovanoti gera atmintimi, gebėjimu greitai pagauti naują informaciją, kūrybiškai spręsti užduotis. O va santykiai su bendraamžiais ir mokytojais – nepastovūs. Vėžiukas tai - išradėjas, gerų idėjų autorius, tai tampa niurzgliu, lyg gailesčio, lyg pajuokos objektu. Jei jūsų vaikas – Vėžys, stebėkite, kad jis išmoktų kontroliuoti savo nuotaikas: būtent dėl šių aštrių permainų ir kyla bendravimo sunkumų.

Vėžiukai paprastai džiugina tėvelius ne tik paklusnumu ir geru elgesiu, bet ir nuoširdžiu rūpesčiu dėl artimųjų, gyvūnėlių. Tokiam mažyliui labai svarbūs pagyrimai.

Itin svarbus etapas Vėžiuko gyvenime (jis labai sunkus jo tėvams) – paauglystė. Brendimas nėra lengvas, dažnai Vėžio charakteriui suteikiantis žiaurumo, įtarumo, pikta menančiojo bruožų. Tokiu metu Vėžį gali veikti tik pačių tėvų pavyzdys – kalbos niekuo nepadės.

Reikia pažymėti, kad teisingai išauklėti Vėžiai – mieli žmonės, kurie draugauja tiek su savimi, tiek su aplinkiniais.

LIŪTAS

Shutterstock nuotr.
Liūtams būdingas karališkas elgesys pasireiškia nuo mažumės. Jie greitai mokosi manipuliuoti tiek bendraamžiais, tiek suaugusiasiais. Patenkintas Liūtas-vaikas yra mielas ir malonus, tačiau jei jūs išdrįsite jam ką nors atsakyti, iškart taps nepakeliamu. Tokio vaiko tėvams tenka nemenka užduotis: iš vienos pusės sukurti mažyliui komfortišką aplinką, kurioje galėtų vystytis jo talentai, o iš kitos pusės – paruošti jį gyvenimui pasaulyje, kur ne visi pageidavimai pildosi lyg stebuklinga lazdele pamojus.

Beveik visi Liūtukai mokosi gerai ir lengvai, jiems dėl to nereikia ypatingų pastangų. Vis tik šio ženklo atstovai yra gana tingūs, o tai sukelia jiems problemų. Dar viena charakterio savybė, kuri pastebima, kai Liūtai atsiduria bendraamžių būryje – neįtikėtinas dėmesio troškimas. Liūtukas pasirengęs viskam, kad pasijustų mylimiausiu, pabrėžtų savo pranašumą. Tėvams reikia atkreipti dėmesį į mažojo Liūto ryšį su kolektyvu, padėti, duoti patarimų.

Liūtukai trokšta naujų įspūdžių, jie nuoširdžiai džiaugiasi kiekviena galimybe aptikti ką nors nauja. Nors namuose Liūtukas nesiveržia padėti, tačiau ten, kur reikia kūrybinio polėkio, Liūtas būtinai pademonstruos save. Liūtukai paprastai domisi viskuo, ypač tuo, kas suteikia galimybę būti viešumoje – sportas, šokiai, choras, teatras.

Pagrindinis dalykas, ko turi išmokyti Liūtą tėvai – užmegzti santykius su aplinkiniais, įsiklausyti į kitų nuomones, atsižvelgti į kitų interesus. Gamta Liūtams pagailėjo empatijos, tačiau teisingas auklėjimas padėtį gali ištaisyti.

Paaugliškas Liūto amžius – audringas, nebus apsieita be įsimylėjimų ir nusivylimų. Tokiais atvejais Liūtui reikia taktiško palaikymo. Pasistenkite įskiepyti tikėjimo ir optimizmo, neleiskite pykti, kaltinti kitų dėl savo nesėkmių – deja, Liūtams tai būdinga.

MERGELĖ

Shutterstock nuotr.
Mažos Mergelės visiems palieka ypatingai malonų įspūdį, kam tik tenka susidurti su šiais vaikais. Šios nuostabios būtybės moka būti kerinčios ir nereiklios, joms būdingas mandagumas, taktas ir humoro jausmas. Tokie vaikai vystydamiesi dažnai aplenkia bendraamžius: jie anksti pradeda vaikščioti, išmoksta kalbėti, skaityti ir skaičiuoti. Įgimtas gebėjimas logiškai mąstyti leidžia Mergelėms bendrauti su suaugusiaiasiais kaip su lygiais. Todėl gana anksti iškyla pagarbos autoritetams klausimas: jaunosios Mergelės pasirengusios ginčytis su suaugusiaisiais, jei yra įsitikinę savo teisumu, ir jiems nėra svarbus nei oponento amžius, nei pareigos.

Nuo mažumės Mergelės kritiškai vertina aplinką, šio ženklo atstovams sunku įtikti. Su šia problema susiduria tėvai, kai ateina metas pirkti dovanas – paprastai viskas baigiasi tuo, kad Mergelės gauna voką su pinigais, kuriuos leidžia kaip jiems patogiau.

Šio ženklo atstovai itin jautrūs kritikai. Aštresnė artimojo pastaba gali tapti tikru smūgiu. Beje, pagrįstas pretenzijas Mergelės ima domėn ir stengiasi klaidų nebekartoti.

Pasiekimams mokykloje įtakos turi ne tik aukštas intelektas ir talentai, bet ir rimtas požiūris į mokslą. Mergelės labai atsakingos, ir jei ko nors imasi, tai atliks iki galo ir puikiai.

Atkreipkite dėmesį į mažylio šeimos vertybių formavimą. Mat Mergelės labiau nei kitų ženklų atstovai yra linkusios į vienatvę. Jei Mergelės tėvai dažnai pykstasi, audringai aiškinasi santykius, skandalingai skiriasi, vaikas gali nutarti niekada nekurti šeimos. Tokia pat gyvenimiška pozicija būdinga nepilnose šeimose užaugusioms Mergelėms. Todėl labai svarbu, kad toks vaikas regėtų laimingos šeimos modelį.

SVARSTYKLĖS

Shutterstock nuotr.
Svarstyklės-vaikai atneša daug džiaugsmo tėvams ir kitiems giminaičiams, ir praktiškai nesukelia rūpesčių. Vaikai protingi, punktualūs, siekiantys tikslo, paprastai būna gerai nusiteikę, nuo mažumės turi gerą humoro jausmą. Vienintelė rimta problema slepiasi jų noruose savarankiškai priimti sprendimus. Todėl Svartyklės arba visame kame klauso tėvų, arba bendraamžių tarpe randa, deja, ne patį geriausią pavyzdį, kuriuo ir seka.

Kuo anksčiau tėvai mokys savarankiškumo ir nepriklausomybės, tuo geriau. Reikia leisti vaikui pačiam viską apmąstyti ir turėri savo nuomonę.

Mažosios Svarstyklės labai greitai perima suaugusiųjų įpročius, tačiau dažnai pervertina savo jėgas, imasi darbų ne pagal savo jėgas ir paskui kenčia nuo pervargimo, o tai atsiliepia ir emocinei būsenai. Svarstyklės linkusios labai išgyventi, apsvarstyti nemalonias temas, senas nuoskaudas. Gerai, jei tokio vaiko tėvai moka mėgautis gyvenimu – tada ir vaikas išmoks pozityvaus požiūrio.
Vaikystėje Svarstyklės dažnai serga peršalimo liomis, alergija ir panš. Tėvams vertėtų susirūpinti Svarstyklių grūdinimu, sportu, teisinga mityba.

Dar viena Svarstyklėms būdinga charakterio savybė – didelis jautrumas. Tokie mažyliai tiesiog liguistai reaguoja į aštrius ir aukštus garsus, nemėgsta rėkiančių spalvų, nepatogių audinių. Lyg kompensuodama visa tai gamta šio ženklo atstovus apdovanojo muzikalumu, meniniais ir artistiniais gabumais.

SKORPIONAS

Shutterstock nuotr.
Net mažiausias Skorpionas – tikras karys. Jo charakteris karingas, jam netrūksta užsispyrimo, drąsos. Tėvams su tokiu mažyliu nelengva, nes jis visada turi savo nuomonę, laikosi savo pozicijos, į kompromisus leidžiasi labai retai ir vos radęs suaugusiųjų silpnas vietas, jomis naudojasi. Skorpionui, kaip niekam kitam, reikalingas mylintis, bet griežtas auklėtojas. Jei toks vaikas nebus išmokintas disciplinos, jis niekada nemokės kontroliuoti emocijų, priklausys nuo savo permainingos nuotaikos, momentinių įtakų. Auklėjant Skorpioną, reikėtų vystyti tokias savybes kaip jautrumas, užuojauta, gebėjimas atleisti, kantrybė ir nuolaidumas kitiems. Stiprus charakteris – be abejo, Skorpiono privalumas, tačiau be širdies šilumos ir sielos jautrumo jis vargu ar išmoks bendradarbiauti su aplinkiniais, nemokės gauti malonumo bendraudamas net su tais, kuriuos pamils.

Suaugusiesiems derėtų atminti, kad Skorpionas visada turi paslapčių. Nereikia šiurkščiai veržtis į tokio vaiko pasaulį: jam gyvybiškia svarbu turėti tik jam priklausančią „teritoriją“. Ypač asmeninį gyvenimą gina Skorpionai-paaugliai. Tėvams tenka pasitelkti gudrumą, kad neužgautų vaiko nuolatine kontrole, kita vertus, kad gautų nors kažkokios informacijos apie jo gyvenimą.

Skorpionai-vaikai turi daug gyvenimiškos jėgos ir energijos atsargų. Kartais atrodo, kad jie niekada nepavargsta. Deja, būtent tai ir tampa problemų priežastimi: jie nemoka susidoroti su sprogstančiais destruktyviais priepuoliais. Ypač tai pavojinga paauglystėje. Todėl Skorpionams būtina sportuoti, šokti – tokiu būdu taikiai išnaudojam prigimtinė energija, be to, Skorpionai mokosi disciplinos, reguliaraus darbo.

Dar viena ypatinga Skorpiono savybė – jų neįtikėtinai stipri intuicija. Jei tėvų santykiai pablogės, vaikas tai supras be žodžių. Be to, jis lengvai nuspėja kitų paslaptis, tokiu būdu įgydamas viršenybės.

ŠAULYS

Shutterstock nuotr.
Jaunieji Šauliai priklauso tiems mieliems ir žavingiems vaikams, kuriuos visur supa dėmesys, jie lengvai susiranda naujų draugų. Su jais lengva sutarti: Šauliams nuo mažens būdingas tas ypatingas atvirumas pasauliui, ir tai išlieka visą gyvenimą. Tačiau jei vaikystėje Šauliai sako, ką nori, ir visi tai priima kaip ˜„mažylio lūpomis kalba tiesa“, tai, kai tą patį daro suaugęs Šaulys, jam galima prikišti netaktą ir delikatumo stoką.

Šauliai vienodai didelius reikalavimus kelia tiek sau, tiek aplinkiniams. Toks vaikas nesiklausys priekaištų dėl tingumo iš žmogaus, kuris ir pats negali pasigirti darbštumu.

Šauliai taip smarkiai žingeidūs, kad kartais tai jiems ne padeda, o trukdo jų pasiekimams mokykoje. Begaliniai Šaulio klausimai daugumą mokytojų įvaro į kampą, o mažojo trauka eksperimentuoti gali sukelti pavojų jam pačiam ir visai klasei. Tačiau pagrindinė problema ta, kad Šaulys labai mėgsta priimti naują informaciją, tačiau nesistengia jos įsiminti. Geriausiu atveju jis įsimena, kur galima rasti vienokias ar kitokias žinias, į ką kreiptis.

Ypač neigiamai Šauliai reaguoja į bet kokius savo laisvės apribojimus. Tėvams vargu ar pavyks tokį vaiką išlaikyti namuose, jei jis norės vaikštinėti, diktuoti jam, kokias knygas, kokius drabužius dėvėti. Tačiau nereikia manyti, kad Šaulys praleidžia pro ausis visus patarimus ir pastabas: jis juos atidžiai analizuoja ir padaro išvadas.

Šauliai greitai įsimyli – tai pastebima jau vaikystėje. Praktiškai bet kokioje kompanijoje, į kurią patenka Šaulys-vaikas, jis greitai susiranda ypatingą draugą. Beje, bet kokius romantinius nusivylimus šios ženklo atstovai išgyvena gana lengvai, niekas iš jų neatims optimizmo ir tikėjimo savimi.

OŽIARAGIS

Shutterstock nuotr.
Ožiaragiai-vaikai paprastai yra rimti, paklusnūs ir punktualūs. Jie nekelia tėvams siurprizų, atsakingai žiūri į mokslą ir namų pareigas ir apskritai atrodo subrendusiais žmonėmis. Todėl norint rasti bendrą kalbą su tokiu vaiku, reikia su juo kalbėti kaip su sau lygiu. Dauguma jaunųjų Ožiaragių nemėgsta net mažybinės vardo formos, o suaugusiųjų maniera lialiakinti juos veda iš kantrybės.

Ožiaragiai nėra itin bendraujantys, jie retai aplink save suburia kompaniją, paprastai turi tik vieną kitą gerą draugą. Labiau nei lakstymas su bendraamžiais jiems įdomesni pokalbiai su suaugusiasiais, be to, Ožiaragiai mėgsta aptarti rimtas temas. Paprastai jiems lengva mokytis, dauguma renkasi tiksliuosius mokslus, tačiau jiems sekasi ir humanitariniai.

Įgimtas Ožiaragių užsispyrimas su metais tik stiprėja. Net nebandykite atkalbėti nuo ko nors mažojo Ožiaragio: jis tiksliai žino, ko nori, ir būtinai pasieks to, net jei teks kovoti su priešiškomis aplinkybėmis ir kitų norais.

Ožiaragiai – „naminiai“ vaikai. Jie mielai leidžia laiką su tėvais. Įpročiai, kuriems Ožiaragis bus ištikimas visą gyvenimą, formuojasi jau vaikystėje. Jei norite, kad tie įpročiai būtų teigiami, rodykite puikų pavyzdį – tai vienintelis būdas paveikti Ožiaragį. Beje, reikia atminti, kad Ožiaragiai nekelia itin didelių reikalavimų buičiai, tačiau mėgsta tvarką ir jaukumą. Mokykite juos tvarkingai susidėti daiktus, antraip tvarka savo gyvenime Ožiaragiui taps neįveikiama problema.

Ožiaragiams svarbu rūpintis savo sveikata – iki 20-ies ji gana šlubuoja. Teisinga mityba ir sveikas gyvenimo būdas padės tokiems vaikams išvengti sutrikimų, tačiau taisyklių turės laikytis visa šeima, kitaip Ožiaragis jausis nepelnytai įskaudintas.

VANDENIS

Shutterstock nuotr.
Vandeniai-vaikai nenusėdi vietoje, yra kaprizingi ir nenuspėjami. Jie nesiliauja tėvams teikę siurprizų, o kartais net šokiruoja savo nesuvokiamu elgesiu. Po šiuo ženklu gimę vaikai apdovanoti ypatingais gabumais. Tačiau kartais ir patys Vandeniai nesupranta, prie ko juos traukia. Labai svarbų vaidmenį jų gyvenime vaidina nesugaunamas įkvėpimas, kuris tai sufleruoja imtis teptuko, tai suka link matematikos uždavinių.

Vandeniai – didžiuliai pramanytojai. Neįtikėtinos idėjos juos lanko keliskart per dieną. Problema – jų realizacija. Pirma, Vandenis nelabai nustovi vietoje, antra, jis pervertina savo galimybes, trečia, ignoruoja bet kokus patarimus, kurie jam nepatinka. Retas Vandenis geba mąstyti logiškai, dažniau jis kliaujasi intuicija ar savo įsivaizdavimu, kas, neturint gyvenimiškos patirties, prie nieko gero nepriveda.

Vandenis retai pasižymi paklusniu charakteriu, jis mėgsta elgtis taip, kaip jam atrodo geriau. Tačiau tėvai gali susitarti su vaiku, jei tik pagarbiai vertins jo norus – kompromisams šio ženklo atstovai pasirengę.

Vandeniai gana neramūs, jautrūs ir bailūs. Tėvams reikėtų sekti, kad toks vaikas gyventų emocionaliai komfortabilioje aplinkoje. Jei suaugusieji dažnai pykstasi, aiškinasi santykius, užgaulioja vienas kitą, mažasis Vandenis gali net susirgti.

Šie vaikai retai gali pasigirti ypatingu darbštumu ir pastangomis. Santykiai su mokytojais – gana įtempti, nes Vandenis bet kokią pastabą priima kaip savo teisių pažeidimą, ir yra pasirengęs jas ginti visomis keturiomis.

ŽUVYS

Shutterstock nuotr.
Žuvys-vaikas – svajotojas ir fantazuotojas nuo pat gimimo. Namai, kur auga toks mažylis, nežino, kas tai yra nuobodyulys ir rutina: visos dienos skirtingos, nuolat kažkas vyksta. Žuvys-vaikai, skirtingai nuo savo bendraamžių, neskuba užaugti, jiems patinka suaugusiųjų globa. Paprastai Žuvys gyvena taip, kaip patogu jam pačiam. Labai sunku išmokyti tokį vaiką laikytis dienos režimo ir taisyklingai maitintis. Neretai kyla problemos ir dėl adaptacijos bendraamžių kolektyve – Žuvys nepripažįsta bendrų taisyklių.

Toks vaikas vis stengiasi laikytis arčiau suaugusiųjų, net kai jau pats galėtų veikti savarankiškai. Be palaikymo jis jaučiasi neužtikrintas, pasimetęs. Žuviuko tėvams reikia išmokyti vaiką rūpintis savimi, spręsti paprastas kasdienes užduotis, kurios reikalauja bendravimo su kitais vaikais.
Žuvys – labai pažeidžiamos. Dėl netyčia ištarto žodžio jis gali išlieti ašarų upelius, o o nedidelė kritinė pastaba jam tolygi katastrofai. Tokiam vaikams nuolat reikia tėvų meilės patvirtinimo, kartais – net materialia forma.

Žuvys gabios muzikai, dailei ir literatūrai, o va tiksliuosius mokslus kremta sunkiai. Jis greitai mokosi kalbėti užsienio kalbomis, o rašo su klaidomis net gimtąja kalba. Pasiekimai moksle priklausys nuo to, ar komfortiška bus aplinka. Tėvai turėtų pasidomėti, kaip jų atžalai sekasi bendrauti su draugais ir pedagogais.

Nors Žuvys jautrios, sveikata skųstis negali. Tačiau jie gana greitai perima žalingus įpročius – čia kalbama ir apie mitybą, ir ilgus pasisėdėjimus prie kompiuterio. Pasekite, kad vaikas nekenktų sveikatai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis