Nugalėk nugaros skausmą: 7 pratimai

Pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas – dažna nugaros, kaklo skausmų priežastis. Jei diena iš dienos darbe sėdite, o darbo dienos trukmė viršija 8 valandas, tai greičiausiai Jums jau teko susidurti su nugaros skausmais nuo kurių neapsaugo net patogi kėdė. Kaip sau pagelbėti?

Radikalių priemonių prieš nugaros skausmą ragina imtis „Lieknėjimo akademijos“ inicijuoto projekto „Sveikatingumo savaitgaliai“ trenerė – kineziterapuetė Rasa Vegytė ir pristato profilaktinių pratimų seriją, kurie padės išvengti nugaros skausmų.

„Mažėjantis kasdienis žmogaus mobilumas slopina judamojo aparato elementus: raumenis, sausgysles, raiščius, kaulus, sąnarius bei kraujotakos, kvėpavimo sistemas. Vystosi raumenų jėgos bei ištvermės disbalansas, raumenys bei sausgyslės sutrumpėja, sąnariai sustingsta, atsiranda nugaros, kaklo skausmai“, – sako trenerė.

Dėl pasyvios gyvensenos ar darbo ypatumų šiandien senatvinės raumenų, kaulų bei sąnarių ligos pasireiškia vis anksčiau.

R. Vegytės teigimu, norint išvegti nugaros skausmų, reikėtų kiekvieną dieną skirti bent 20 min. profilaktiniams pratimams.

„Jei darbo valandas praleidžiamos sėdint, o į darbą, namus ar parduotuvę keliaujate automobiliu, jei laisvalaikiu nerandate laiko sportui, tai metams bėgant tikimybė atsirasti nugaros ir kaklo skausmams yra gana didelė“, – įspėja R. Vegytė.

Trenerė siūlo kompleksą pratimų, kuriais siekiama sumažinti ar bent pristabdyti šiuos pokyčius bei simptomus, lavinti tokias žmogaus fizines ypatybes kaip pusiausvyra, koordinacija, jėga, ištvermė, didinti susikaupimą, koncentraciją, darbingumą bei gerinti emocinę savijautą.

Profilaktiniai pratimai:

1. Gulima ant nugaros, kojos iškeltos stačiu kampu per klubo ir kelio sąnarius. Įkvėpti, iškvepiant kelti rankas link lubų. Įkvepiant grįžti į pradinę padėtį. Kartoti 15-20 kartų.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

2. Gulima ant nugaros, kojos sulenktos per kelius, pėdos tvirtai remiasi į grindis, rankos prie šonų. Įkvėpti, iškvepiant kelti dubenį aukštyn. Įkvepiant grįžti į pradinę padėtį. Kartoti 10-15 kartų.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

3. Gulima ant nugaros. Pritraukti kelius prie krūtinės. Kvėpuoti lėtai ir ritmiškai. Tempimą išlaikyti 10-30 sekundžių.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

4. Gulima ant šono, dilbis atremtas į grindis, laisvoji ranka uždėta ant priešingo peties, viršutinės kojos kulnas remiasi į apatinės kojos pirštus. Iškelti dubenį taip, kad susidarytų tiesi linija tarp liemens, dubens ir kojų. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių. Pakartoti gulint ant kito šono.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

5. Gulima ant pilvo, dilbiai remiasi į grindis. Pakelti kūną nuo grindų taip, kad kojos, liemuo, dubuo ir galva būtų vienoje linijoje. Svarbu: neišriesti nugarosper juosmenį, o atsipalaiduojant pirma nuleisti kelius, tada liemenį. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

6. Gulima ant pilvo, dilbiai remiasi į grindis, krūtinė pakelta aukštyn tiek, kad jaustumėte įtampą. Padėtį išlaikyti nuo kelių sekundžių iki kelių minučių.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

7. Sėdima, viena koja sulenkta. Lenktis prie tiesiosios kojos kol pajuntamas tempimas nugarinėje šlaunies dalyje. Kvėpuoti ramiai ir ritmiškai. Padėtį išlaikyti 30-60 sekundžių. Pakartoti kita koja.

"Lieknėjimo akademijos" nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis