Vaiko kambaryje turi sutilpti 4 zonos: žaidimo, mokymosi, poilsio, daiktų

Vaiko kambarys – pats universaliausias, bet kartu labai sunkiai įrengiamas kambarys. Nes siekiame, kad kambario interjeras padėtų vaikui geriau vystytis, lavinti protines galimybes, suteiktų jam daug džiaugsmo.

Išdėstymas - pagal vaiko poreikius

Galima sakyti, kad vaikų kambarys - daugiafunkcinis. Jame vaikas miega, žaidžia, mokosi, išdykauja. Taip pat jame laikomi visi vaikui svarbūs daiktai. Nėra lengva į nedidelį plotą sutalpinti tiek daug funkcinių zonų.

Gamintojo nuotr.
Įrengdami kambarį atsižvelkite į vaiko norus - juk jis jame praleis daug laiko. Jei vaikas didesnis, apaklauskite jo, kokio jis pats norėtų kambario. Kokius žaislus ir kur jis susidės, kaip atrodys jo žaidimo vieta, ir kur jis norėtų matyti lovą, stalą.

Jis, žinoma, mažiau gilinsis į tai, kur tie daiktai bus sudėti (spintą, lentyną ar komodą), bet visada norės, kad būtų patogu tą daiktą paimti.

Gamintojo nuotr.
Jei vaikui sunkiai sekasi pasakoti, paprašykime, kad jis savo būsimą kambarį nupieštų. Patikėkite, iš piešinio gausite labai daug informacijos.

Reikalavimai vaiko kambariui

* Auksinė taisyklė – vaiko kambarys turi būti gerai apšviestas. Negailėkime šviesos. Prastas apšvietimas ne tik kenkia akims, bet sukuria niūrią nuotaiką. Linksmi nuotaikingi šviestuvai visada puošia vaiko kambarį. Kai kuriais atvejais geriau vengti fluorescencinių lempų, ypač jei vaikas labai aktyvus ir sunkiai sukaupia dėmesį.
  

Gamintojo nuotr.
* Vaiko kambarys turi būti saugus. Ir baldai turėtų būti saugūs. Renkantis baldus rekomenduotina vengti aštrių kampų, sunkių dangčių. Turėtų būti nesunku pertvarkyti kambarį: iš mokomosios zonos, perstumdžius baldus, padaryti aktyvią, kurioje vaikas su draugais galėtų žaisti įvairius žaidimus.

Medžiagos, iš kurių gaminami baldai, šiais laikais yra vienas iš svarbiausių dalykų: jos turi būti ekologiškos, jų struktūros vientisos ir tvirtos, o visi minkštųjų dalių apmušalai – skalbiami. Baldai turi būti lengvai valomi.

Gamintojo nuotr.
Gamintojas turėtų pateikti sertifikatą, kuris garantuotų, kad medžiagos, iš kurių gaminami vaikų baldai, yra netoksiškos. Paprastai baldams naudojamas melaminas, kuris atitinka ekologinius reikalavimus. Kadangi jis lengvai pjaustomas, galimi įvairiausi baldų stilistiniai variantai.
Jeigu baldai gaminami iš natūralaus medžio, geriausia rinktis tankią bei kietą medieną (vyšnia, ąžuolas).

* Dažai, kuriais dažomi vaikų kambario baldai turi būti netoksiški, jų sudėtyje negali būti gyvsidabrio, chromo ir švino, idealiausia, jei dažai - vandens pagrindo.

Gamintojo nuotr.
* Be abejo, vaiko kambarys turi būti lengvai valomas. Palaikyti švarą mažojo kambaryje visada sunkiausia, juk vaikas pastoviai dirba, montuoja, kuria ar žaidžia. Net su kamuoliu. Jei baldų daug, jie nefunkcionalūs, sunkiai prieinami valymui, palaikyti švarą bus sunku. O jeigu norite, kad vaikas nuo mažens mokytųsi tvarkos, vaikas baldus turi pasiekti savarankiškai, kad nuvalytų dulkes ar kitus nešvarumus.
 
* Jau minėjome, kad vaiko kambarys - daugiazonis. Jame turi būti net 4 „mini kambarėliai“: aktyvaus žaidimo, mokymosi-žaidimo, miego-poilsio, daiktų saugojimo. Nuo vaiko būdo, charakterio, temperamento priklauso zonų išdėstymas. Vieniems zonų žymėjimas turi būti ryškus, kitiems jos gali dengti viena kitą. Nepamirškite, kad vyresnio amžiaus vaikams labai svarbi svečių priėmimo zona.
Gamintojo nuotr.
        
* Kiekviename vaiko kambaryje turi būti vieta vaiko judėjimui. Jei kambaryje vietos nedaug reikia taip pritaikyti baldus, kad šios atsirastų. Geriausia, kai baldai gali būti saugiai ir lengvai išsistumdomi, sudarant laisvą erdvę vaiko aktyviam žaidimui. Mobilūs baldai – vienas iš sprendimų nedideliam (o ir dideliam) kambariui, ypač jei ant jų dar galima ir saugiai lipti. 
         
* Kambaryje yra labai svarbi daiktų saugojimo zona. Mes, suaugusieji, turime daug spintų, spintelių, komodų, bufetų, kuriuose laikome gyvenimui ir buičiai reikalingus daiktus, taip ir vaikai turi daugybę jiems reikalingų ir brangių daiktų, kuriuos jie naudoja, saugo, brangina. Svarbu, kad šie daiktai tilptų vaiko kambaryje, ir kad jis prireikus galėtų juos pasiimti. Daiktą reikia pasiimti lengvai ir saugiai.

Gamintojo nuotr.
O kaip saugoti daiktus - atvirose ar uždarose erdvėse - priklausys nuo jūsų vaiko būdo. Reikia išnaudoti mobilių baldų sudaromas erdves: pritaikyti vietą po lova, daiktus laikyti lentynose, stalčiuose ir panš. O apie jam brangius ir svarbius daiktus, kuriuos reikia parodyti draugui ar svečiui, tegu sprendžia pats vaikas. Pats vaikas tesprendžia, ką dėti į lentynas - gražias lėles, mažas mašinytes ar knygas. Lentynose turi būti saugomi daiktai, kurie vaikui yra vertingi ir sukelia ypatingus atsiminimus.
 
* Mūsų gyvenime labai svarbios spalvos. Mes žinome klasikines spalvų derinimo taisykles, suvokiame, kad spalvos aktyvina, slopina, padeda sukaupti dėmesį arba blaško. Norėdami vaikui parinkti tinkamas sienų ar baldų spalvas, pirmiausia turime suprasti savo atžalą, žinoti jo gerąsias savybes ir silpnybes, būdą, charakterį, temperamentą.

Gamintojo nuotr.
Trumpame rašinėlyje išdėsčiau svarbiausias vaikų kambario interjero taisykles. Bet be abejo tiek žinių neužteks, jei norėsite pritaikyti kambarį savo vieninteliam ir nepakartojamam mažyliui.
 
Daugiau informacijos: www.vaikubaldai.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis