Ką mokslinis tyrimas atskleidė apie lieknėjimo piliules

JAV mokslininkė ir dietologė Melinda Manore ištyrė šimtus lieknėjimui skirtų papildų.

Ir ji teigia, kad nėra jokių svarių įrodymų, kad bent vienas maisto papildas įtakotų žymų sulieknėjimą – priešingai dauguma jų turi sveikatai žalingą poveikį.

Efektyvumas kliniškai neįrodytas

Išsamiai išnagrinėjusi šimtus maisto papildų, M. Manore padarė išvadą, kad didžiosios dalies efektyvumas nėra kliniškai patvirtintas. Lyginant papildų ir „placebo“ lieknėjimo efektyvumą, pastarosios užfiksuotas svorio mažėjimo efektas yra tik 1 kilogramu mažesnis.

„Daugumai žmonių, kol jie nesureguliuos savo mitybos ir nepradės kasdien sportuoti, šie papildai didelės įtakos neturės. Žmonės vartoja piliules norėdami numesti svorio ar išlikti liekni. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad bent vienas papildas tai daro. Kai kurie netgi turi šalutinių poveikių“, – teigė Oregono universiteto mokslininkė M. Manore.

Iš tirtų maisto papildų mokslininkė išskyrė keletą, kurių sudėtyje yra žaliosios arbatos ar pieno produktų, kurie gali įtakoti iki 2 kilogramų kūno masės sumažėjimą. Tačiau mokslininkė pastebi, kad dauguma šių maisto papildų buvo testuojami, kaip priedas prie subalansuotos – sveikos mitybos ar priedas laikantis dietos.

Shutterstock nuotr.
Lieknėjimo piliulės populiarios ir Lietuvoje

Nors Lietuvoje maisto papildai nėra tokie populiarūs, kaip JAV, tačiau pastebima, kad norinčiųjų sulieknėti be jokių pastangų skaičius didėja.

„Internete gausu papildų reklamų, kur žadama, kad per dieną numesite po kilogramą ar daugiau. Tačiau, kiek teko susidurti, jokie papildai tokių rezultatų neduoda. Šitoks staigus lieknėjimas nėra sveikas ir prieštarauja pačiai žmonių fiziologijai. Taip staigiai svoris gali kristi tik badaujant, o tai nėra sveika... Maždaug trečdalis lankytojų, prieš ateidami į „Lieknėjimo akademijos“ užsiėmimus bei paskaitas yra bandę lieknėti vartodami įvairias piliules, žadėjusias žaibišką efektą. Tačiau nesulaukę rezultatų žmonės ryžosi pabandyti pakeisti savo įpročius,“ – pasakoja „Lieknėjimo akademijos“ vadovė Lina Smaidrytė.

Ką valgyti, kad išlikti liekniems ir sveikiems?

Mokslininkė M. Manore teigia, kad norint sulieknėti reikėtų rinktis vaisius, daržoves, liesą mėsą bei pilno grūdo produktus. Taip pat reikėtų sumažinti kalorijų, gaunamų iš riebaus maisto, suvartojimą ir nuolat judėti. Kai kuriems gali būti naudingas ir didesnis baltymų vartojimas, tačiau vienintelis būdas sulieknėti – pakeisti savo gyvenimo būdą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis