Naujos knygos. Bestseleris, nuvesiantis į tamsiausias sielos kerteles

Ar žinai, su kuo miegi? Ar santuoka gali nužudyti? Tokiais intriguojančiais klausimais leidykla „Alma littera“ pristato pirmąją ir didžiausią 2014 metų literatūrinę naujieną – psichologinį amerikiečių rašytojos Gillian Flynn trilerį „Dingusi“, tapusį tarptautiniu bestseleriu. Įtraukiančio, nenuspėjamo siužeto trileryje klaidžiojama po painius šeimyninio gyvenimo labirintus, atskleidžiamos tamsiausios artimiausių žmonių sielos kertelės ir aiškinamasi, kokias paslaptis gali slėpti laimingos santuokos fasadas.

Nikas – žavingas, charizmatiškas žurnalistas ir, atrodytų, idealus vyras. Eimė – protinga, analitiška, rafinuota asmenybė, turtingų tėvų dukra. Penkerius metus jie gyvena iš pažiūros idilišką šeimyninį gyvenimą, kol per vestuvių metines Eimė dingsta. Įtampai stiprėjant ir pagrindiniu įtariamuoju tapus Nikui, pradeda aiškėti šiurpios šeimos paslaptys.

„Ši knyga pagal populiarumą visame pasaulyje jau lyginama su E L James bestseleriu „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. „Dingusi“ buvo nominuota ne vienam apdovanojimui, nemažai jų ir pelnė, o knygų rekomendacijų tinklapio Goodreads.com lankytojai ją išrinko geriausiu metų trileriu. Ne veltui, nes, anot kritikų, tai – knyga, kurios kiekvienas puslapis alsuoja tikrumu, ir kurios pabaiga ne šiaip ima ir ateina – ji pribloškia“, - sako Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ vadovė.


Knygoje ryškėjant psichologiniams sutuoktinių portretams, atskleidžiama tamsioji žmogaus prigimties pusė. Artimojo neapykanta, klasta ir manipuliavimas tarsi iškelia klausimą, ar apskritai pažįstame žmogų, su kuriuo kasdien užmiegame ir pabundame.

„Dingusi“ sužavėjo ne vieną užsienio pramogų pasaulio atstovą – su knyga rankose buvo užfiksuota „Sekso ir miesto“ žvaigždė Sarah Jessica Parker, o aktorė Reese Witherspoon, perskaičiusi knygą, už 1,5 mln. įsigijo teises ją prodiusuoti. Jau paskelbta, kad pagrindinį – Niko – vaidmenį filme atliks amerikiečių aktorius Ben Affleck.

Romano „Dingusi“ autorė Gillian Flynn (Gilijana Flin) yra viena iš labiausiai kritikų vertinamų šiuolaikinių rašytojų. Pelniusi deramą vietą tarp elitinių trilerių ir mistinių romanų autorių, ji sulaukė tarptautinio pripažinimo, itin palankaus kritikų vertinimo ir apdovanojimų. Rašytojos romanai išleisti dvidešimt aštuoniose šalyse, dėl trijų iš jų pasirašytos sutartys ekranizuoti.

G. Flynn knygą „Dingusi” išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis