Šeši mokslininkės patarimai, kaip apsaugoti save nuo vėžio

Tyrimus atlikę mokslininkai išvardina plačiai naudojamus produktus, kurie gali paspartinti onkologinių ligų vystymąsi.

Įrodyti ryšį tarp krūties vėžio ir mūsų naudojamų maisto produktų kol kas nėra, tačiau šiomis dienomis maistas turi įvairių cheminių priedų, kurie daro įtakos žmogaus hormonų veiklai. Kai kurie chemikai mano, jog būtent šios cheminės medžiagos gali turėti įtakos krūtinės ląstelių pasidalinimo procesams, kurie gali nulemti krūties vėžį.

„Kiekvieną kartą, kai dalijasi krūties ląstelės, yra rizika, jog jos neteisingai perkurs žmogaus DNA, o tai gali sukelti įvairių mutacijų, kurių rezultatu gali tapti krūties vėžys, – health.com teigia Suzanne Snedeker, Krūties vėžio ir Gamtos rizikos faktorių asociacijos direktorė Kornelio universitete. - Mes nesakome, kad produktų, kuriuose yra nenatūralių cheminių medžiagų, naudojimas garantuotai sukels krūties vėžį. Vis dėlto, jei tokių produktų nenaudosite, rizika susirgti šios rūšies vėžiu sumažės“.

Mokslininkė pateikė ir 6 patarimus, kurie padės apsaugoti save nuo krūties vėžio.

Rinkitės saugų šampūną

Dar prieš keletą metų šampūnai buvo išties saugi priemonė. Vis dėlto, šiomis dienomis šampūnų sudėtyje pradėta naudoti vis daugiau įvairių cheminių medžiagų, kurios gali turėti įtakos hormonų veiklai. Dėl šios priežasties besirinkdamos šampūną būtinai perskaitykite jo sudėtį – tai truks vos keletą minučių, tačiau tinkamo bei natūralaus šampūno naudojimas gali apsaugoti jus nuo krūties vėžio.

Nenaudokite buteliukų

Iš esmės vandens ar kitokių gėrimų buteliukai atrodo kaip nekalta kasdieninė detalė. Visgi, net ir jie gali turėti įtakos mūsų sveikatai. Nemaža dalis plastikinių buteliukų savo sudėtyje turi A bisfenolio, kenksmingo estrogeno, tad turėdami vienokį ar kitokį kontaktą su tokiu estrogenu, galime pakenkti savo sveikatai.

Naudokite natūralų muilą

Naudodami natūralų muilą iš pirmo žvilgsnio dažniausiai skirtumo nepajaučiame. Vis dėlto, natūralių bei nenatūralių muilų įtaka mūsų organizmui yra išties skirtinga. Natūralūs muilai leidžia mums rūpintis savo švara nerizikuojant savo sveikata. Tuo tarpu nenatūraliuose muiluose yra daugybė įvairių chemikalų, kurie gali pakenkti mūsų organizmui.

Venkite phtalatų

Phtalatai yra chemikalai, kurie neretai yra naudojami įvairiuose higienos produktuose – losjonuose, šampūnuose ir t.t. Šis chemikalas yra įvardinamas kaip išties pavojingas, nes tiesioginė jo reakcija su hormonais gali juos pažeisti, ir tai gali tapti daugybės įvairiausių ligų priežastimi. Dėl to reiktų atidžiai skaityti įvairių produktų etiketes, o jei produkto sudėtyje rasite šio chemikalo, net negalvokite apie jo naudojimą.

Rinkitės tik natūralius skalbimo miltelius

Rinkdamiesi skalbimo miltelius, dažniausiai renkamės pagal kainą ar skalbimo miltelių populiarumą. Vis dėlto nemaža dalis skalbimo miltelių yra sudaryti iš cheminių medžiagų, tarp kurių dažniausiai galime rasti ir priedų. Šie priedai daro dvigubą žalą: pirmiausia, po skalbimo jie patenka į kanalizaciją ir gali labai pakenkti aplinkai. Taip pat tiesioginis kontaktas su skalbimo milteliais gali turėti įtakos ir mūsų sveikatai – dėl šių priežasčių reikėtų naudoti tik iš natūralių medžiagų pagamintus skalbimo miltelius.

Apsauga nuo saulės spindulių – dar viena rizika

Mėgautis tiesioginiais saulės spinduliais mėgsta dauguma moterų – tai yra ne tik malonumas, tačiau ir galimybė pagražinti savo odos spalvą, įgauti įdegį. Deja, tiesioginiai saulės spinduliai yra netgi labai pavojingi – jie gali sukelti vėžį. Netgi ir saugantis jų galite sukelti sau rimtų sveikatos problemų. Nemaža dalis priemonių, skirtų apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, turi įvairių cheminių priemonių, kurios prasiskverbusios gali pakenkti ląsteliųdalijimuisi. Taigi, labai svarbu išsirinkti tinkamas saugojimosi nuo saulės priemones savo kūnui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis