Vandenyje galima sudaiginti ne tik svogūnus

Pavasarį tradiciškai rūpinamės, kur gauti žalumynų. Vienus daiginame, kitus perkame. Kai kuriuos galime prikelti naujam gyvenimui.

Tai nėra naujiena. Bet merkdami į vandenį svogūno nuopjovą net nepagalvojame, kad šitaip atgimti gali begalė kitų daržovių nuograužų, nuopjovų ar pradedančių gesti likučių.

1. Bene lengviausia - su svogūniniais augalais. Net pūvančio svogūno galvos viduriukas esti gyvastingas. Jei pašalintumėte viršūnėlę (ar gendančius sluoksnius) ir pamerktumėte likutį į vandenį, šis viduriukas pradėtų leisti lapus.

Shutterstock nuotr.
Tačiau nereikia ir svogūno galvutės. Štai nusipirkote parduotuvėje svogūnų laiškų, o sunaudoję jų viršutinę dalį šakneles pamerkite - likučiai pradės augti...Tokiu pat būdu galite paauginti ir porą.

2. Suvyto česnakų galvutės. Bet kalasi daigai! Jie irgi puikiai augs, įdėti į dėžutę su nedideliu kiekiu vandens. Daigai turės puikų švelnų česnako skonį ir tiks pagardinti salotoms, patiks net vaikams.

3. Kai skutate morkas, galiukus išmetate? Tačiau sustatyti vienas šalia kito plokščiame indelyje morkų viršūnėlių galiukai sužels, o lapeliai puikiu ir netikėtu skoniu pagardins pavasarinius patiekalus.

4. Ridikėliai. Nėra įprasta naudoti ridikėlių lapus, tačiau jie skanūs ir yra gražios sodrios žalios spalvos.

5. Daikonai. Valgydama daikonų lapus dažnai pasvarstau, kas skaniau - šaknelės, ar viršūnėlės. Viršūnėles turiu galimybę ragauti tik todėl, kad auginu juos darže. Parduotuvėje jų neįsigysi. Tačiau sudėliojus nupjautus galiukus į dubenį (kaip ir morkų) turėsite švelnių lapų, tinkančių ne tik salotoms, bet ir sriuboms ar garnyrui.

6. Romėniškos salotos. Nupjautą pagrindą pastačius į vandenį šviesioje vietoje, visai netrukus turėsite naujų lapų kuokštą. Jie gležni, bet šviežūs!

7. Kopūstai. Tai tiesiog ypatingas atvejis. Neišmeskite jų "nuograužų" ir turėsite mažų, gardžių kopūstėlių. O jei pasodinsite į žemę ir leisite augti neskabydami, pavasarį būsite apdovanoti nepakartojama geltonų žiedų puokšte.


8. Pekino kopūstai. Kaip ir kopūstas, pamerkti jie išleidžia ne tik lapus, bet ir šakneles. Irgi galima perkelti iš vandens ir pasodinti į vazonėlį.

9. Burokėliai. Jų lapeliai yra vienas iš pavasarinių salotų elementų. Pamerkite burokėlių gumbų atliekas ir mėgaukitės skania žaluma.

10. Bazilikas. Pamerktos vandenyje, jo šakelės įsišaknyja. Ir štai - naujas augalas laukia savo vazonėlio!

11. Petražolė. Tai klasika - kaip ir svogūnas. Jaunų lapelių kvapas ir skonis yra tokie nepamainomi, kad petražolės niekada nepaliaus būti vienu iš labiausiai pageidaujamų žalumynų ant vaišių stalo. Tik neišmeskite petražolių šaknų viršūnėlių (visas šakniastiebis nebūtinas).

12. Gumbinis salieras, lapkotinis salieras. Sistema ta pati. Gumbinio saliero lapai irgi yra nepaprastas gardėsis.

13. Špinatai. Jų jauni lapeliai turės mažiau oksalo rūgšties, bus švelnesni.

14. Imbieras. Tai jau ilgalaikis "projektas". Tačiau išmesti vystantį šakniagumbį būtų tikras nusikaltimas, juolab kad ant jo dažnai matosi pradedantys dygti pumpurai. Jei pasodinsite į plokščią vazoną, turėsite puikų kambarinį augalą. O jei vasarą įkasite šiltnamyje, rudenį jūsų derlius bus puikus elnio ragų didumo šaknynas.

15. Pelnytai populiarėjantys topinambai yra neįtikėtinai gajūs ir naudingi. Jų švelnius ūglius irgi galima naudoti maistui, o peraugusius - perkelti atgal į daržą. Na o paragavę skanios veislės ir panorėję tokių užsiauginti, galėsite tai padaryti ne tik pasodinę pačią bulvę - pakaktų ir storos lupenos su akute.

Patarimai

* Jei manote, kad vanduo gali pradėti gesti, įmeskite gabaliuką medžio anglies ar cinamono.
* Jei matote, kad augalas gerai auga, neskubėkite jo suvartoti viso - skinkite šoninius lapelius, o visa kita tegu auga toliau.

sodomenoavilys.wordpress.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis