Kompozitorius V. Baltakas kviečią į koncertą „Kaligrafiniai eskizai“

Belaukdami pavasario, palepinkite save muzikinių atradimų kupina kelione į vokiečių kompozitorių Wolfgango Rihmo ir Mathiasso Pintscherio pasaulį. Joje Jus lydės Vakaruose bene labiausiai pripažintas lietuvių kompozitorius Vykintas Baltakas bei dvidešimtmetį tik ką atšventęs Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

Vasario 27 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje šį kartą prie dirigento pulto stosiantis V. Baltakas pažada, jog dviejų dalių koncerte „Kaligrafiniai eskizai“ intrigų netrūks.

V. Baltakas, komponavimo meistriškumo mokęsis ir pas kompozitorių W. Rihmą, kurio kūrybai dedikuota pirmoji koncerto dalis, metaforiškai pristatomas kaip muzikinė Šecherezada. Jo muzika įtraukia, plėtojasi, kartais kalba pati save cituodama, kartais grįžta į praeitį ir atranda save ten, kur jau buvo prasidėjusi...V. Baltako kompozicijas atlieka geriausi Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, kitų šalių kolektyvai. Lietuvio talentą patvirtina tokie prestižiniai įvertinimai kaip italų kompozitoriaus Clauddio Abbado prizas, Ernsto von Siemenso muzikos fondo premija. Daugelį metų svetur gyvenantis menininkas neapsiriboja vien tik muzikos kūryba – jis aktyviai reiškiasi ir kaip dirigentas.

Pirmoje koncerto dalyje „Šuberto eskizai“ V. Baltakas kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru atskleis kaip svarbiausių vokiečių moderniosios muzikos atstovo W. Rihmo muziką įtakojo F. Šuberto romantizmas ir kaip šiuolaikinis kūrėjas sugeba kompleksiškai sujungti monumentaliosios muzikos istoriją su dabartimi.

W. Rihmas išsiskiria plačiu muzikos suvokimu ir unikalia erudicija. Ankstyvoje kūryboje, kompozitorius maištavo prieš bulezišką ar štokhauzenišką avangardizmą, neatsižadėjo emocionalių Šionbergo ir Malerio garsovaizdžių, o vėliau pasinėrė į „naujojo paprastumo“ muzikoje ieškojimus. Neatsitiktinai Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte nuskambės ir F. Šuberto penktoji simfonija, kadangi romantinės muzikos pradininko kūryba W. Rihmui yra tarsi atskaitos taškas, atsispindintis daugelyje jo kompozicijų.

Antroje vakaro dalyje „Naktinė kaligrafija“ išgirsite vieno žymiausio viduriniosios kartos kompozitoriaus ir dirigento M. Pintscherio sukurtas melodijas. Vokiečių muzikos kūrėjas yra vienas geidžiamiausias garsiausių pasaulio kolektyvų (tokių kaip Berlyno, Niujorko, Londono filharmonijų ir kt.) kompozitorius, šiuo metu vadovaujantis Paryžiaus „Ensemble Intercontemporain“ ansambliui ir dėstantis garsiojoje Niujorko menininkų kalvėje, Juilliardo mokykloje.

Jo kūrinius atlieka garsiausi muzikantai, tokie kaip Berlyno, Niujorko filharmonijų nariai, Londono BBC bei filharmonijos orkestrai, prancūzų dirigentas Pierre Boulez bei daugybė kitų. Koncerte „Kaligrafiniai eskizai“ skambėsiantys kameriniai, nedidelės sudėties M. Pintscherio kūriniai, atskleis subtiliąją šio kompozitoriaus kūrybos pusę. Juos atliks klarnetininkas Andrius Žiūra, akordeonistas Raimondas Sviackevičius ir fortepijoninis trio „Kaskados“.

Koncertą, skirtą dviem gabiems vokiečių muzikos kūrėjams, W. Rihmui ir M. Pintscheriui, pristato Lietuvos ansamblių tinklas kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Tai - tęstinė Lietuvos ansamblių tinklo koncertų serija, kuomet bendradarbiaujant su kitais kolektyvais ir koncertinėmis organizacijomis Lietuvoje kuriami iškiliausių šiuolaikinių kompozitorių portretai.

Išskirtinė pažintis su šių dienų kompozitorių kūryba, V. Baltako talentas ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro žavesys – visa tai jau vasario 27 d. 19 val. dviejų dalių koncerte „Kaligrafiniai eskizai“ po Šv. Kotrynos skliautais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis