Ką reikia žinoti apie ilgalaikį nagų lakavimą? Atsako specialistė (FOTO)

Tvarkingos rankos ir nepriekaištingas manikiūras – kiekvienos moters pasididžiavimas. O ilgalaikis gelinis lakavimas – tikras išsigelbėjimas moterims, neturinčioms pakankamai laiko rūpintis savo nagų ir rankų grožiu kiekvieną dieną.

 Kaip ilgalaikis lakavimas atliekamas? Kokie šios grožio procedūros pliusai ir minusai? Išsamiai apie gelinį lakavimą pasakoja manikiūro specialistė, vizažistė Rita Paukštė.

Gelinis lakas nuo paprasto nagų lako skiriasi tuo, jog stingsta UV šviesoje ir ant nagų laikosi iki 23 savaičių.

Kaip atliekamas ilgalaikis lakavimas?

Nago paviršius pašiaušiamas švelnia dilde, nago plokštelės nuriebalinamos ir padengiamos specialiu lako pagrindu. Tuomet ant bazinio pagrindo tepamas specialus gelis, kuris sulygina nago paviršių. Kelias minutes rankos laikomos UV lempos šviesoje, nagai padengiami spalvotu ilgalaikiu laku ir rankos vėl keletą minučių laikomos UV lempos šviesoje. Galiausiai nagai padengiami apsauginiu sluoksniu ir dar minutę laikomi po lempa.

Pliusai ir minusai

Gelinis lakas – neabejotinai praktiškas dalykas: tik ką nulakuoti nagai jau būna išdžiuvę, nereikia laukti baiminantis, jog sugadinsite visą darbą. Taip pat gelinis lakavimas yra idealus pasirinkimas ruošiantis atostogoms, ypatingoms progoms, kai rankos turi atrodyti nepriekaištingai ir joks apsilupęs nagų lakas negali gadinti nuotaikos. Tačiau pats didžiausias pliusas yra tai, jog nagų lakas laikosi iki 3 savaičių.

Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau reikėtų pripažinti, jog lako išsilaikymo laikotarpis yra labai individualus dalykas. Priklauso nuo to, kokius kasdienius darbus moteris atlieka, kokį darbą dirba, pavyzdžiui, jeigu moteris nuolat dėvi gumines pirštines ar dirba su cheminėmis priemonėmis (odontologės, medikės, grožio srities specialistės), nagų lakas laikysis trumpiau. Gražiausiai ir tvarkingai nagai atrodo pirmąsias 10 dienų, vėliau spalva nebe taip blizga, apsibraižo. Be to nereikėtų pamiršti natūralaus nago augimo proceso. Paaugus nagui lakas pasistumia pirmyn ir lieka nelakuotas tarpelis.

Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Gelinis lakavimas turi ir minusų: jis tarsi „pririša“ klientę prie meistro, nes norint nuimti gelinį laką būtina ir vėl apsilankyti salone: ilgalaikis lakas nuo nago pašalinamas tik specialiomis priemonėmis. Kartais moterys laką nuima pačios namuose, tačiau neturint specialių priemonių ar reikiamų įgūdžių galima stipriai pažeisti nagą, sugadinti jo paviršių. Tokiu atveju, nagui pakenkia ne pats lakavimas, o neteisingas lako pašalinimas nuo nago.

Skaitomiausi straipsniai:
- Kodėl vieni sensta greičiau, kiti - lėčiau? Kas tai lemia? Atsako specialistė
- Grūdų dieta - ir svoris krenta, ir ligos traukiasi
- Ruošiamės Užgavėnėms - 5 blynų receptai

Teisingai ir saugiai dirbantis meistras laką nuo nago pašalins specialiu skysčiu ir nustums ne metaliniu įrankiu, o medine ar apelsinmedžio lazdele. Todėl, planuojant vizitą pas manikiūrininkę lakavimui, būtina suplanuoti ir antrą apsilankymą gelinio lako nuėmimui. Beje, gelinio lakavimo paslauga kainuoja daugiau nei lakavimas paprastu laku.

Kada šios nagų priežiūros procedūros derėtų atsisakyti?

Gelinis lakavimas nelabai tiks moterims, kurių nagai linkę sluoksniuotis, nes besisluoksniuojantis nagas nuo nago plokštelės gali atkelti ir nagų lako sluoksnį. Taip pat pastebėta, jog ilgalaikis lakas trumpiau laikosi, jei moters rankos, delnai yra linkę labai prakaituoti.

Ilgalaikio lakavimo griežtai nerekomenduoju lakuoti nagų, kurie gyja po traumų, sumušimų ar nagų ligų.

Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Egzistuoja nuomonė, jog kartą nulakavus nagus ilgalaikiu laku yra būtina daryti pertrauką iki kito lakavimo, duoti nagams pailsėti, „kvėpuoti“. Tačiau nagai – tai suragėjęs keratinas, todėl „kvėpuoti“ jiems tikrai nėra būtina. Bet kokia danga saugo juos nuo išorinių pažeidimų, neleidžia lūžinėti, prarasti drėgmės: nesvarbu, tai - lako pagrindas, spalvotas lakas ar dirbtiniai nagai.

Dažna moterys, nuėmus ilgalaikį laką, skundžiasi, jog nagas suminkštėjo. Tai ne visai tiesa: nagas, padengtas lako sluoksniu 2-3 savaites, buvo apsaugotas nuo išorinių, žalingų veiksnių (muilo, indų ploviklio, dulkių ir kt.) ir taip išlaikė drėgmę savyje. O nagas, išsaugojęs drėgmę, yra elastingas.

Beje, besirūpindamos nagų grožiu nepamirškite ir rankų odos. Po žiemos rankų odą palepinkite parafino procedūromis.

Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Ritos Paukštės atliktas gelinis lakavimas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis