Praktiški patarimai, kaip gerai nuvalyti langus

Kiekviena šeimininkė žino, kad net ir atsakingai išblizginta patalpa neatrodys švari, jei langai bus dulkėti, dėmėti ar nešvarūs. Vis dėlto net ir žinodami šį faktą, langų valymą dažniausiai atidedame kitam kartui – stiklų blizginimas reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir laiko, o rezultatu mes vis tiek nesidžiaugiame.

Norėdami didžiuotis nepriekaištingai spindinčiais stiklais, privalome prisiminti kelias laiko patikrintas taisykles.

* Visų pirma langų valymui reikia išsirinkti tam tinkančią dieną. Jei lauke pučia vėjas, kaitina saulė ar lyja lietus, geriau šį darbą atidėti kitai dienai, kadangi rezultatu vis tiek nebūsite patenkinti – ant langų pasiliks neišvalytos dėmės arba valymo rėžių žymės.

* Sulaukę tinkamos dienos, išsirinkite patikimas ir labiausiai jums tinkančias valymo priemones. Iš tiesų langams nereikia brangių cheminių medžiagų – jei langai nėra labai purvini, puikiai tik ir vanduo iš čiaupo (žiūrėkite, kad jis nebūtų nei labai karštas, nei labai šaltas). Valydami vandeniu, būtinai naudokite mikropluošto šluostes – jos puikiai sugers drėgmę, pašalins visas dėmes ir nepaliks valymo žymių. Jei jūsų langai yra stipriau išsipurvinę, tuomet į šiltą vandenį galite įpilti kelis lašus indų ploviklio.

Savaitės skaitomiausi:
- I. Penkauskienė: supratau, kad laikas keisti gyvenimo būdą, atgauti fizinę formą
- D. Tamošiūnaitė: skyrybų košmarą išgyvenau tik draugams padedant
- Diagnozavus krūties vėžį, draugai surengė už širdies griebiančią staigmeną

* Žinoma, langus galite valyti ir specialiais plovikliais, kurie parduodami visose buities prekių parduotuvėse, tačiau patariame valiklį pirkti automobilių dalių parduotuvėse – paprastai ten parduodamos pigesnės priemonės, kurios savo kokybe niekuo nenusileidžia kur kas brangesniems analogams, besipuikuojantiems žavia etikete.

Langus valykite tol, kol jie taps visiškai sausi. Nepamirškite, kad turite naudoti skirtingus judesius, valydami stiklus skirtingose langų pusėse. Jei viduje langus valote vertikaliais judesiais, tai išorėje valykite horizontaliai – tai padės jums pasiekti geresnių rezultatų, kadangi aiškiai matysite, kurioje pusėje pasiliko valymo dėmių ar rėžių.

* Jei nesate patenkinti tradicinėmis valymo priemonėmis, siūlome jums pasinaudoti keliais laiko patikrintais patarimais. Langus puikiai nuvalys mišinys, pagamintas iš acto ir šalto vandens (santykis – 1:8). Jei acto kvapas jums nemalonus, galite naudoti amoniaką, tačiau nepamirškite, kad jo reikėtų dvigubai mažiau nei acto (santykis – 1:16). Jei nusprendėte pasinaudoti šiuo patarimu ar naudoti kitą priemonę su amoniaku, būkite labai atsargūs, kadangi ne vietoje užtiškusi priemonė gali nepataisomai sugadinti rėmo dažus ar palangės laką.

Shutterstock nuotr.
* Turbūt visi žinome, kad kartais ant stiklų atsiranda nenuplaunamų dėmių. Jei susiduriate su šia situacija, atsipjaukite nedidelį gabalėlį bulvės ir patrinkite stiklą tol, kol jis pabals. Tuomet palaukite kelias minutes ir nutrinkite stiklą šluoste – dėmė turėtų visiškai išnykti.

* Nuo seniausių laikų langų valymui naudojami laikraščiai, tačiau, deja, tai nėra pats geriausias sprendimas. Nors laikraščiai tikrai padeda pasiekti pageidaujamą blizgesio efektą ir nepalieka prie stiklo prilipusių pūkelių, vis dėlto jie tepa rankas ir plastikinius lango rėmus, be to, laikraščiai labai prastai sugeria drėgmę. Žinoma, daug vandens (ar valymo priemonės) ant stiklų ir nereikėtų purkšti – užteks tik sudrėkinti paviršių.

* Nepalikite nešvarumų langų kampuose. Dažniausiai šių vietų skudurėlis negali pasiekti, tačiau nenusiminkite – tereikia tinkamai jį sulankstyti, kad gautųsi aštrus kampas ir be vargo pasieksite sunkiai prieinamas vietas.

Jei šis patarimas nepadeda, pasiimkite balto popieriaus lapą ar odos skiautelę ir sulankstykite, kad pasiektumėte giliausius kampelius. Beje, jei valote langus odine skiautele, tuomet po visų darbų, išplaukite ją šiltame vandenyje įbėrę šiek tiek druskos ir išgręžkite – galėsite šią medžiagą naudoti kitą kartą, kadangi sudžiuvus ji nesukietės.

* Nepamirškite, kad prieš pradėdami valyti stiklus, visų pirma turite nuvalyti palangę ir rėmus, kadangi kitaip dulkės ir nešvarumai, besiilsintys ant langų, pradės kibti prie stiklo, o jums reikės investuoti dvigubai daugiau jėgų į jų valymą. Specialistai palanges ir rėmus pataria nuplauti šiltu muiluotu vandeniu – tai bene vienintelė priemonė, kuri tikrai nepadarys jokios žalos dažams ar lakui.

* Itin daug problemų kyla dvigubų stiklų langų turėtojams. Išvalyti stiklus iš abiejų pusių dažnam virsta iššūkiu. Nepamirškite, kad dvigubi langų rėmai paprastai yra sujungti varžtais, todėl jei norėsite išvalyti stiklus iš vidaus, teks juos atsukti, tačiau nuo drėgmės varžtai tiesiog prilimpa prie veržlių ir tampa nepajudinami. Siekdami išvengti nemalonių problemų, pirmą kartą valydami langus, varžtus plonai patepkite vazelinu ir tik tada juos įsukite.

* Jei norite, kad langai neaprasotų, išmuilinkite juos ir išvalykite sausa šluoste. Jei norite, kad nerasotų dvigubų stiklų langai, tarp rėmų nedėkite medžiagų, sugeriančių drėgmę, pvz., vatos ar pjuvenų. Be to, tarp stiklų pastatykite indelį su druska arba langus iš vidinės pusės patepkite spiritiniu glicerino tirpalu (glicerino ir denatūruoto spirito santykis – 1:10) ir nutrinkite medžiagos skiautele.

* Jei norite, kad stiklai ilgai išliktų švarūs, galite naudoti specialias medžiagas. Šiandien galima įsigyti langų purškiklių, kurie užtikrina ilgalaikį efektą ir ant stiklų sudaro apsauginę plėvelę, neleidžiančią nusėsti purvui. Specialistai tvirtina, kad tokių priemonių poveikis gali tęstis visus metus. Jei tokį tirpalą norite pasigaminti namuose, sumaišykite vandenį su glicerinu (santykis – 3:7) ir įlašinkite kelis lašus amoniako, tuomet šiuo tirpalu patrinkite švarius stiklus.

www.statybaplius.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis